Skocz do zawartości

Mig-29


marcinw49

Rekomendowane odpowiedzi

Pytalem o to poniewaz na zeszlo rocznym swiecie na lotnisku w Janowie na statyce MiG-29 byl uzbrojony w cztery wyrzutnie npr i dwa pociski szkolne UZR - 73. Dlatego niewiedzialem czy to tylko na potrzeby o

wystawy czy w rzeczywistosci tez tak sie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Mam nadzieję, że to odpowiedni dział na to pytanie - jeżeli nie to proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.

 

Zwracam się do osób które znają dobrze temat MiG'a 29 lub mają dostęp do fotografii konkretnego samolotu o nr. 64.

Rozpoczynam dziś sklejanie tego modelu i chciałbym go wykonać w kamuflażu umieszczonym poniżej:

 

th_29_9_zpsyimyburx.png

 

Jednak zastanawiam się czy aby na pewno w tym malowaniu występuje kolor niebieski? Fotki które znalazłem w sieci są dość leciwe często skany z papieru i nie bardzo mogę dostrzec na nich miejsca z niebieskim kolorem, więc tu pojawia się moje pytanie czy aby na pewno był tam ten kolor?

 

Jestem już tak zdezorientowany że zacząłem rozważać ten sam egzemplarz w innym kamuflażu. Jedno jest pewne musi to być nr.64

th_mig-29ub-poland-64_zps8xzj1j9a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy schemat to malowanie fabryczne, przejrzałem trochę fotek tego egzemplarza i żadnego niebieskiego koloru nie zauważyłem. Jasno szary góra-dół + na górze ciemnoszaro-oliwkowy + czarny pas przeciwodblaskowy. Drugi schemat to późniejsze malowanie komo natowskie, trzy odcienie szarości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy schemat to malowanie fabryczne, przejrzałem trochę fotek tego egzemplarza i żadnego niebieskiego koloru nie zauważyłem. Jasno szary góra-dół + na górze ciemnoszaro-oliwkowy + czarny pas przeciwodblaskowy. Drugi schemat to późniejsze malowanie komo natowskie, trzy odcienie szarości.

 

 

Też nie mogę się doszukać na fotkach niebieskiego koloru a ten kamuflaż bardziej mi pasuje do mojego modelu, mam nadzieję że nei będzie to wielka wpadka jak nie będzie niebieskiego którego nie tylko ja nie mogę dostrzec na fotkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolor i ktory idzie spor to wg mnie jest kolor szaro - niebieski podchodzacy pod FS36375. W pewnym momencie eksploatacji znalazly sie na tym samolocie (i innych rownierz) podmalowki... Chyba Tobie wlasnie wysylalem schemat malowania z Polish Wings jeszcze przed podmalowkami... Masz wiec pelen material dotyczacy malowania, podmalowki zrob wg schematu ktory zamiesciles i bedzie git...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Myślełem, że obejrzę z bliska podczas OAD, a doczytałem przed chwilą, iż w tym roku się nie odbędzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A rakiety? Mam to:

MiG-rakietki-2_zpseexeysot.jpg

 

Rozumiem, że R2 to R-27 - nie podczepiać. Mam 4 szt. R1, czyli to jest R-73. Pylony 2 i 3 to to samo, do R-73, ale zestawowe za małe (żywicznych mam tylko 2 szt.). Czy pylony 4 to pylony do R-60, których nie mam? Czyli, jeśli bym dał 4 szt pylonów 2 i 2 szt. pylonów 4, to uzyskałbym taką konfigurację, jak poniżej?

MiG%2029%20nr%20111%2015_zpsdylydtmx.jpg

No i wtedy można podwiesić 4 szt. tych R-73, zewnętrzne pylony zostawić puste. A może dać tylko takie mocowania na zewnątrz, jak tu:

250507_zpscyc71sij.jpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rakiety? Mam to:

Rozumiem, że R2 to R-27 - nie podczepiać.

 

Tak.

 

Mam 4 szt. R1, czyli to jest R-73. Pylony 2 i 3 to to samo, do R-73, ale zestawowe za małe (żywicznych mam tylko 2 szt.). Czy pylony 4 to pylony do R-60, których nie mam? Czyli, jeśli bym dał 4 szt pylonów 2 i 2 szt. pylonów 4, to uzyskałbym taką konfigurację,

Tak to pylony do R-60 .jeśli masz edwardowego Mig-21 wez R-60 z niego .

 

Możesz równiesz podwiesić jeden szkolny R-73 na lewym pylonie , ale chyba nie o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.