Skocz do zawartości

Mig-29


marcinw49

Rekomendowane odpowiedzi

Z pretensjami do realiów przełomu lat 70/80tych a przy okazji i obecnych. ;) Narzekanie na to, że czystej krwi myśliwiec może przenosić bomby to jakby marudzić, że limuzyna ma za mocny silnik i szpere

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Podobno na wszystkich polskich MiGach są te wzmocnienia na skrzydłach:

nak1420adkinaskrzyd1420apyt_zps02659c2d.jpg

 

Ja robię 111 w malowaniu okolicznościowym "Mirosław Feric", z szachownicami na górnych powierzchniach, ale przed modernizacją. Przyglądam się wszystkim zdjęciom 111 i tych wzmocnień nie widzę. Na poniższych zdjęciach mam wrażenie, że byłyby widoczne, gdyby były:

nakladki3_zpsf2594a68.jpg

nakladki2_zpsc186adc5.jpg

 

Czy można to jakoś ew. potwierdzić?

 

Zdjęcia z airliners.net i jetphotos.net do celów dyskusyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie maja te nakładki , tylko te gdzie podczas remontów znaleziono pekniete żeberka skrzydeł
A tak z ciekawości: te pęknięcia wpłynęły jakoś na resurs płatowców albo jakieś okresy między przeglądami/remontami czy coś w tym stylu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chyba juz wiem: John Cool rzecze tak:

"9.18 był następnym z kolei wcieleniem SMT, powstałym po przejęciu firmy przez nowe kierownictwo. W lutym 1999 roku bowiem w wyniku rotacji personalnych Korżujew odchodzi. W międzyczasie nowym generalnym dyrektorem konstruktorem RSK MiG został Nikołaj Nikitin. Postanowiono też dalej rozwijać SMT. Tym razem zmieniono aranżację kokpitu (trzy ładne wyświetlacze MFI-10-6 produkcji Technokompleks). Podstawowa różnica to radiolokator Żuk-M/ME mający zespół antenowy w postaci panelu szczelinowego, więc zaoszczędzono nieco masy. Z zewnątrz charakteryzuje go brak sprawiającego problemy zbiornika konforemnego. Samolot może przenosić dwa podskrzydłowe zbiorniki o pojemności 1150 litrów każdy, oraz nowy zbiornik podkadłubowy o powiększonej pojemności 2000 litrów (w porównaniu do 1500 litrów w starszych wersjach). 9.18 poszedł do Jemenu. Nie jest jasne jakie wcielenie SMT posiada Erytrea, ale najprawdopodobniej jest to właśnie 9.18. 

http://il2forum.pl/index.php?topic=7120.15

 

Z kolei tu http://www.mars.slupsk.pl/fort/mig/mig-29-ye.htm jest rysunek jemenskiego smt, a tu http://www.mars.slupsk.pl/fort/mig/default.htm info ogolne o izd. 9-18.

 

Wychodzi na to, ze garbik jak w 9.12 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Co ciekawe, zarówno producent LBOB-100 jak i wikipedia mówią tylko o Su-22.

 

Lotnicza bomba wagomiaru 100 kg przeznaczona do niszczenia siły żywej, umocnień polowych i celów lekko- i nieopancerzonych. Przenoszona przez samoloty szturmowo – bombowe Su-22M4
Nitro-Chem S.A.

 

polska bomba odłamkowo-burząca wagomiaru 100 kg. Opracowana w ramach programu o kryptonimie Mokrzycko. Produkowana w zakładach ZCh Nitro-Chem oraz ZM Kraśnik (obecnie Bumar Amunicja SA). Przenoszona przez samoloty Su-22M4 Polskich Sił Powietrznych
Wikipedia

 

Ciekawe czy ktoś ma jakieś zdjęcia tych bomb podwieszonych pod MiGa i czy w ogóle kiedykolwiek z tym latano.

Prosze...

http://www.zoom.mon.gov.pl/static/zdjecia/5_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie sądzisz, że to ta bomba? Jestem wręcz prawie pewien twojego błędu. Polska bomba ma cztery stabilizatory, natomiast na zdjęciu widać ich znacznie więcej i do tego pierścienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zdjęć z końcowego okresu służby naszych MiG-29 w malowaniu z czasów układu warszawskiego a przed przejściem na kolory nato. Jeśli ktoś miałby zdjęcia z owego remontu na którym był zmieniany kolor kamo było by super. Mam zamiar zrobić model MiG-29 UB nr 15 właśnie z tego remontu. Choć zdjęciami innych migów w oryginalnym kamo nie pogardzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zdjęć z końcowego okresu służby naszych MiG-29 w malowaniu z czasów układu warszawskiego a przed przejściem na kolory nato. Jeśli ktoś miałby zdjęcia z owego remontu na którym był zmieniany kolor kamo było by super. Mam zamiar zrobić model MiG-29 UB nr 15 właśnie z tego remontu. Choć zdjęciami innych migów w oryginalnym kamo nie pogardzę.

Jutro postaram sie zeskanowac Ci z Polish Wings malowanie MiGa-29 UB nr 15 w pierwszym malowaniu... Podaj mi swojego maila np na priv to Ci je wysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie do migowców-smokerówców co to jest "Antyfryz" i co mowia te 2 napisy - 1 z podwojna fala i ten obok

d8f43867dca673d1m.jpg

Antyfryz to po prostu płyn odmrażający. Wrzuciłem też 2 zdjęcia z napisami, o które ci chodziło. Zaciągnij je sobie w oryginalnym rozmiarze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najogólniej rzecz ujmując, antyfryz jest płynem do chłodnic (obniżającym temperaturę zamarzania). Stosowany też np. w silnikach spalinowych (to co wlewamy do chłodnic w samochodach ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko masz racje, ale, kolega net_sailor używając zwrotu "płyn odmrażający" wprowadza zamieszanie, można to odczytać jako płyn do odmrażania np. przedniej szyby, [czyż nie?] która w samolotach tez jest odmrażana i np w MiG-23 i 29 jest to ogrzewanie a w MiG-21 instalacja przeciwoblodzeniowa bazuje na spirytusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.