Skocz do zawartości

Mig-29


marcinw49

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co sie orientuje to obecnie do zasilania samolotow (bynajmniej w Minsku) wykorzystywane sa LUZESy... APA odeszla do lamusa...

 

EPMM%25252713-04%2525200026.jpg

 

EPMM%25252713-04%2525200051.jpg

 

a do holowania klasycznie Star 266

 

DSC_0607.JPG

 

a do tankowania taki zestaw

 

DSC_0647.JPG

 

i trochę innych

 

EPMM%25252713-04%2525200208.jpg

 

EPMM%25252713-04%2525200214.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:super:

 

Pamiętajmy tylko, że fotki są sprzed 20 lat.

Wysłałem wici w temacie dnia dzisiejszego.

Grzes ja wrzucilem swoje fotki odnosnie tego co napisal Kaesz zeby pokazac gdzie APA holuje cokolwiek... Wiec pokazalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi fotkami z Polish Wings to faktycznie, dopiero teraz je znalazłem.

Szkoda, że to z Krazem takie niewyraźne

 

A z pojazdami lotniskowymi jest tak jak z malowaniami samolotów, żeby nie popełnić wielkiego babola, trzeba dobrze rozeznać temat co i kiedy jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...trzeba dobrze rozeznać temat co i kiedy jeździło.

Ano. I stanęło na 266, bo będzie z epoki z kościuszkowskimi godłami.

 

Dzięki za pomoc, fajna dyskusja się wywiązała i masa ciekawych zdjęć. Niezłe cuda kitracie po szufladach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze samolot mozna holowac wszystkim co ma hak (mam oczywiscie na mysli samochody ciezarowe) kwestia pozostaje tego typu co zrobic z drabinka i reszta szpargalow ktore wlaja sie wokol samolotu np podstawki, gasnice... Na Stara wrzucasz na pake i problem glowy a na samochod z tlenem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tazman79 - No to teraz sobie wyobraź, że się taki migacz z holu zrywa, z różnych powodów, a to wodzidło trefne, a to źle zakotwiczone w goleni, a to hak niestrawny, a to pneumatyka na migaczu nie funguje i hamulców niet, i się ładuje w butlę z tlenem czy cysternę. Piękne ognicho. ;)

 

BHP dla beki nie wymyślali

 

A drabinka na pace to taka dość typóweczka, jak popatrzeć po fotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele ale Ty czarnowidz jestes Mozesz byc pewny ze jak nie ma pneumatyki na samolocie nikt go holowal nie bedzie, tak samo jak by mialo byc uszkodzone wodzidlo czy co tam jeszcze wymysliles Nikt az tak bezmyslny nie jest... Po drugie samolotow nie holuje sie ze znacznymi predkosciami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czarnowidz, tylko w atmosferze czystego tlenu to i człowiek jest łatwopalny, i jak go nafciochą podlać to też. A pracując trochę w zawodzie wiem, że jak się coś ma sprtolić to się sprtoli a i ludzie potrafią mieć przeróżne, genialne pomysły A czasem i zwykły durny pech potrafi włos zjeżyć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no masz racje tylko zanim ten Migacz dotarl by do tego tlenu to by wyhamowal na konstrukcji paki na ktorej ten tlen sie znajduje, nie zapominaj ze to radziecka konstrukcja

No to wtedy taka reprymenda i po kieszeni, że lepiej by było wybychnąć ;) Nie wiem, czy ktoś chciałby być na miejscu technika odpowiedzialnego za zniszczenie sprzętu ;)

 

Wyjazd alarmowy, czy jak...

Albo się po prostu bawią chłopaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doswiadczenia moge powiedziec tylko tyle ze bylem swiadkiem holowania samolotow za pomoca APY, Stara 266 i skrzyniowego Kraza co czasem konczylo sie polamaniem wodzidla (choc to tylko znam z opowiadan ojca)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.