Skocz do zawartości

AFV Club M42A1 Duster


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

No dzięki za miłe słowa Krzychu. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

efekt jest tego wart Paweł

O efekt końcowy jesteśmy spokojni. chyba wszyscy obserwujący ten wątek. mam nadzieję, że będzie też i podstawka do tego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem ponownie do tego warsztatu. Otwierajac zakłąkę "1:35 Warsztat" widzę 7 pojazdów niemieckich (głównie Tygrysy), 3-4 radzieckie i oczywiście Shermany w różnej formie i wersji. Tym bardziej cieszy oko pojazd dość nietypowy, z ciekawego konfliktu i doskonale zrobiony. Brawo i dziękuję za możliwość nacieszenia oka czymś ciekawym i odbiegającym od sztampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipstein - dziękuję za miłe słowa. Ale mnie ciśniesz z tą podstawką - a mnie ona właśnie niekoniecznie pasuje do koncepcji artystycznej...

 

makinen - mnie też to trochę przeszkadza, ale walczę, żeby było inaczej. Cieszę się, że relacja Ci się podoba. Najlepsze było, jak pięć lat temu (około) poszedłem do sklepu pod Dworcem Centralnym w Wawie i zapytałem gościa, czy ma jakieś modele z wojny w Wietnamie, bo to moja branża. A on mi na to: Wojna w Wietnamie? A co to za temat? Co tam było? tam rzewne G było? Jeden typ czołgu, dwa jeepy - nie mam nic takiego. Cóż, ostatnio już tam nie znalazłem tego sklepu. Ale forum pokazuje nam, że w zasadzie gościu reprezentował większość polskich modelarzy. Na szczęście jest wolność i ja z niej korzystam.

 

To dziękuję za Wasze komentarze i za uwagę, i do usłyszenia niebawem, pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł mój pogląd znasz,jest super duża dbałość o detale( bransoletka na ręce żołdaka) mikrofony z Royal Modela kupiłeś w SaharaHobby? Ja też kupiłem tylko modern(jeszcze 2 projekty i mi się skończą)Piotrkur też kupił tylko żydowskie współczesne.Twój warsztat oglądam z prawdziwą przyjemnością od niego zaczynam przegląd forum to dobra odskocznia od IIwojennej szwabizny ( ileż można oglądać Tigier early,mid, late różniący iloscią śrub w kołach). doskonale Cię rozumiem z Wietnamem jak pytam o ODS to też za wiele nie ma.Z niecierpliwością wielką czekam na ciąg dalszy .Pozdrawiam i miłej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo iż jestem fanem II wojennych czołgów to chętnie zaglądam do takich warsztatów. Sam jestem zwolennikiem klejenia nietypowych egzemplarzy (M3 Grant, M3 Lee) i w garażu na półce jeszcze kilka leży.

A co do ilości modeli z poszczególnych konfliktów to może istota zagadnienia leży w tym iż II wojnę zasadniczo wygrali Amerykanie przy pomocy zaprzyjaźnionych krajów, a niestety Vietnamu czy Korei do udanych Amerykanie zaliczyć nie mogą. Po co więc to sobie przypominać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam serdecznie!

 

Dużo czasu minęło, ale jakoś słabo mi budowanie szło, nie mogłem czasu znaleźć, żeby porządnie usiąść do roboty. Wziąłem się za rzeczy, które będą przewożone na pojeździe. Na początek poszły następujące rzeczy:

 

stowage01.jpg

 

W górnym rzędzie mamy bańkę na benzynę od Marines, potem tzw. Autoloader lifters - są to uchwyty do podnoszenia części działa, narzędzia specyficzne dla Boforsa 40mm, zlutowałem je z drutu miedzianego 0,5mm i skrzynki amunicyjne z amunicją 7,62, z zestawu skrzynek AFV Club. W dolnym rzędzie mamy składane nosze, zrobiłem je od podstaw. Zacząłem od dwóch cienkich patyczków na których naciąłem uchwyty, potem dorobiłem "płótno" z wybebeszonej torebki na herbatę i na koniec zawiasy i nóżki z cienkiej blachy miedzianej.

 

W następnej kolejności wziąłem się za karabin maszynowy M60 i pas z ładownicami. Pas jest wykonany ze wspomnianej już torebki od herbaty z ładownicami i manierkami z zestawu figurek Dragona. Niezłe wałki były z M60. Ponieważ ma on być pod plandeką, to nie chciałem "marnować" ładnego karabinu z zestawu. Odciąłem sobie tylko mocowanie, które przykleiłem do karabinu ze starego zestawu figurek Tamiyi, ale skróconego o jakieś 3mm na styku lufy i uchwytu, żeby wymiary się zgadzały. Do niego dodałem dwunóg z zestawu Dragona, który miałem w "złomie" Na fotografii poniżej porównanie mojego dzieła, pod tym część AFV Club i na dole wspomniany wyżej pas:

 

stowage02.jpg

 

Jak już to miałem, pomalowałem te części i zrobiłem plandekę karabinu maszynowego z Pawelitu - to materiał, który opracowałem właśnie na plandeki. Składa się on z warstwy folii aluminiowej pomiędzy dwoma warstwami bibułki. Doskonale trzyma kształt i wszystkie fałdy, pięknie przyjmuje farbę i ma ciekawą teksturę:

 

stowage03.jpg

 

Karabin maszynowy jest teraz na uchwycie tymczasowym i przykryty plandeką pomalowaną na razie tylko od wewnątrz:

 

stowage04.jpg

 

stowage05.jpg

 

stowage06.jpg

 

I to na razie na tyle - mam nadzieję, że się Wam spodobało. Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo nareszcie już się nie mogłem doczekać ciągu dalszego ,no jak zwykle wszystko na najwyższym poziomie, ciekawy pomysł na nosze( mój następny projekt UH 60A Medevac mam żywicę ale te są lepsze ) bardzo ciekawy pomysł na plandeki,warty zapamiętania,ja używam chustek higienicznych moczonych w wikolu z farbą, jedyny ich minus to,to że są strasznie delikatne,Pawelit wygląda zdecydowanie solidniej ,jakiej foli używasz, zwykłej spożywczej czy jakiejś innej?Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek - dziękuję bardzo!

 

Lipstein - bo to są pokrywy na manierkę wzór M1956, one nie miały

 

Adam - dziękuję serdecznie! Moim zdaniem zawsze trzeba sobie dokładnie obejrzeć oryginał - wtedy z reguły można coś ładnego wykręcić. Tak, Pawelit to dobry materiał, można go trochę potyrać i wytrzymuje. Trik który ja zastosowałem to taki, że zgniotłem arkusz w kulę a potem trochę go rozprostowałem i jest taki fajnie pognieciony. Folię aluminiową zakosiłem matce z kuchni - także materiał jest łatwo dostępny, spróbuj czy dla Ciebie też to zadziała.

 

Dziękuję za komentarze, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie!

 

Plandeka skończona:

 

stowage08.jpg

 

stowage09.jpg

 

Położyłem też rzeczy (bańkę, pudełka amunicyjne) w okolicy zapasowych luf. Zwróćcie uwagę, że końcówki luf są ochronnie zatkane szmatami

 

stowage07.jpg

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Bardzo dziękuję za komentarze.

 

METYS - tak mi przykro, cieszę się, że chociaż nie żałujesz

 

Krzychu - cóż, dobre modele wymagają czasu... Ale teraz to już naprawdę dużo nie zostało - twierdzę, że potrzebuję jeden spokojny dzień! Jak trudno jednak jest taki znaleźć...

 

Adam - dzięki. Analiza zdjęć pokazuje, że chopaki jeździli na dobrze naciągniętych gąsienicach - że jeszcze raz pokaże mój punkt odniesienia:

 

51H65PxLNwL._SL500_SS500_.jpg

 

Jeszcze raz dziękuję za komentarze, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

 

Maszyna już skończona, dodałem tylko jeszcze przewody od hełmofonów do skrzynek interkomu. Zapraszam do galerii:

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=39128

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.