Skocz do zawartości

AFV Club M42A1 Duster


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Konrad - bardzo dziękuję za komplement!

 

A teraz pewnie Krzysiek się ucieszy, mam nadzieję, że nie tylko on. Dodałem jeszcze niewielkie ilości błota i pociągnąłem całość matem. Pomalowałem na rdzawo tłumiki a opony kół drogowych ciemnoszarym (Humbrol 32), koła potem jeszcze pigmentem przykurzyłem. Na sam koniec założyłem gąsienice - całość teraz wygląda tak:

 

painting06.jpg

 

painting07.jpg

 

track05.jpg

 

Mam nadzieję, że się spodobało - dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urok wietnamu polegał na tym że rdzawy pył osiadał wszędzie

FightingInHue.jpg

Moje ulubione zdjęcie z walk o cytadele Hue z 1968 roku, jak widać Duster wcale nie jest aż tak bardzo zakurzony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, widzę, że komentarze się posypały, za co bardzo dziękuję!

 

Lipstein, wojtas - dziękuję za komplementy, ale powiem Wam, że kwestia podstawki jeszcze jest otwarta - na razie nastawiałem się, że jej nie będzie, bo zależy mi też na tym, żeby od czasu do czasu pokazać spód pojazdu. Ale zaczynam teraz o tym myśleć

 

Krzychu - i ja dziękuję za miłe słowa i Twoje zainteresowanie tym wątkiem!

 

Rack - dziękuje bardzo i witam na pokładzie!

 

Adam, Sleepwalker, Mirek - bardzo dziękuję!

 

Jumo - dzięki, tak jak Moses napisał, w sumie to się martwiłem, czy nie wyjdzie zbyt czysty!

 

Moses - dziękuję za komentarz i fotę, jest bardzo stylowa. Dodam jeszcze, że ten czerwony kolor to tlenek żelaza.

 

A w danej chwili trwają prace nad drobnym wyposażeniem, wiecie jak to jest - drobiazgi, ale upierdliwe. Zobaczymy jak to dalej pójdzie, a ja pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie!

 

Ot i drobiazgi się robią. Zacząłem od podstawowego wyposażenia zamontowanego po prawej stronie pojazdu. Może najpierw zestawienie towaru, który jest do zamontowania:

 

tools01.jpg

 

Na zdjęciu powyżej widzimy: Linę holowniczą, wycior (trzy części), topór, łopatę, młot i trzonek kilofu, a obok kilof i brechę, tzw. tanker bar (będzie zamontowana na tylnej ścianie kadłuba).

 

Kiedy to już było pomalowane, przystąpiłem do mocowania towaru na modelu. Dużą rolę odgrywały tu paski z zestawu części fototrawionych do Dustera firmy Eduard. Po zamontowaniu wygląda to tak:

 

tools02.jpg

 

hull30.jpg

 

Następne w kolejności są narzędzia do zakładania gąsienicy, one będą z lewej strony pojazdu. Mam nadzieję, że się podobało - dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobało się czekamy na dalszą część programu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie! Przepraszam że nie odpowiadałem - bardzo dziękuję Wam za komentarze i za miłe słowa.

 

A dziś niewielki update. "Na drugą nóżkę" wrzuciłem zapasowe ogniwa gąsienicy i narzędzia specjalistyczne:

 

tools03.jpg

 

Widać tutaj klucz do śrub od gąsienic (prawy górny narożnik, leży po skosie), narzędzie do napinania gąsienicy (na dole) i klucz do tłumików płomienia z lufy (góra, trochę z lewej).

 

Dodatkowo pomalowałem tez reflektory, wygląda to tak:

 

hull31.jpg

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu -

 

madeira - czy mógłbyś może to bliżej wytłumaczyć?

 

Dziękuje za komentarze i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeira ma rację. Niby dobrze ale nie tak profesjonalnie, jak reszta pracy. Srebrne otarcia, trochę ich za dużo i powinny być bardziej wypolerowane. Do śladów eksploatacji trzeba się przyłożyć jak do reszty pracy, zdjęcia oryginału i jeszcze raz zdjęcia. Z czasem pewne rzeczy zaczyna się robić odruchowo. Znam to niestety z autopsji. Chyba że tak wyglądał oryginał, ale na razie czegoś brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

copycat - dziękuję za komentarz! Tak jak ja to widzę, to raczej Twoje uwagi (za które jestem wdzięczny) niż coś co ja bym zrozumiał z postu kolegi madeira - dlatego nadal proszę go o wyjaśnienie. Jeśli chodzi o srebrne otarcia, to rozumiem, że masz na myśli narzędzia i zapasowe ogniwa gąsienic? Tu jest problem - zwróć uwagę, jak trudno jest o zdjęcia używanych narzędzi czołgowych. Ja szukałem amerykańskich, żeby sprawdzić jakich powłok antykorozyjnych oni używają - doszedłem do wniosku, że grubsze narzędzia są u nich czernione. Nadal były to nówki. W związku z tym pokazałem moje wyobrażenie o tym, jak takie narzędzia by się zużywały. Wiadomo, że to daleki strzał, ale co robić? Jeśli ktoś ma jakieś materiały które pokazują to lepiej, zapraszam do zamieszczenia ich tutaj, może jeszcze uda się coś poprawić?

 

Jeszcze raz dziękuję za komentarze i proszę o więcej, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwię Madeirze, czasem po prostu coś nie pasuje. Albo się nie wie co, albo trzeba dać cały wykład, a nie zawsze się chce. Kwestia, dużych powiększeń. Dawał rad nie będę, bo za cienki jestem. Spójrz tylko na dioramkę jaką wykonano tutaj.

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=309&t=34760

Dla mnie tam pasuje wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

copycat - dzięki za link. Bardzo ładna diorama, chociaż oczywiście ideałów nie ma - gdybym chciał (a nie za bardzo chcę ), to bym znalazł kilka punktów, do których mógłbym mieć zastrzeżenia. I odwrotnie - mój model oczywiście bardzo mi się podoba, mam nadzieję, że Szanownym Czytelnikom też. Jeżeli ktoś ma uwagi, które pozwolą ten model jeszcze ulepszyć, to zapraszam serdecznie. Niestety uwagi takie jak: "coś mi nie leży" - mimo, że nadal cenne - już nie są tak pomocne przy nanoszeniu zmian czy też poprawek, które mogły by podnieść wartość modelu. Stąd moje prośby o doprecyzowanie. Jeszcze raz dziękuję za komentarze, proszę o więcej i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o kolor tego kurzu, jest jakiś taki nie rzeczywisty moim zdaniem. Poza tym sam model moim zdaniem jest za ciemny. Ale teraz już musztarda po obiedzie. A co do zdjęć, to dajesz same zbliżenia i nie bardzo wiemy jak ten model tak na prawdę wygląda. Proponuję dawać kilka ogólnych zdjęć modelu, na których zobaczymy jak w całości wygląda i do tego ze dwa zdjęcia jakiegoś detalu. No i przydało by się lepsze tło niż instrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.