Jump to content

A-10A "pustynny wieprz" (dragon 1/144)


SebastianC.
 Share

Recommended Posts

Dragonowski modelik przedstawiający A-10A Thunderbolt II w pustynnym malowaniu maszyny z 917th Tactical Fighter Wing.

Zestaw w miarę przyjemny w budowie. Najwięcej problemów sprawiło wpasowanie w kadłub przedniej komory podwozia odlanej razem z golenią oraz spasowanie gondol silników z imitacjami wentylatorów - tutaj było dużo szpachlowania i szlifowania.

Od siebie dodałem makietę silnika TF34, hamulce aerodynamiczne w pozycji otwartej, drabinkę dla pilota oraz osłonę kabiny i wiatrochron wytłoczone z folii do bindowania (osłona z zestawu pękła podczas polerowania).

 

Z modelu jestem średnio zadowolony. Zaliczyłem kilka wpadek podczas budowy przez które efekt końcowy nie jest taki jak sobie założyłem. Ale nie poddaję się, spodobało mi się dłubanie w tej skali i na warsztat czekają AV-8B Harrier z revella i Mig21 bis dual combo z edka....

 

imgp0544forum.jpg

 

imgp0549forum.jpg

 

imgp0550forum.jpg

 

I tradycyjnie zdjęcie z grosikiem...

 

imgp0548forum.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mi jest po prostu trudno uwierzyc ze to skala 1:144, gdyby nie ten grosik to wciaz bylbym przekonany ze to 1:72. Wielki Szacun

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Panowie za miłe słowa

 

r.kalkowski - do wyboru masz academy, hobby boss'a, tamiyę, italeri, monograma i revella. Ja osobiście sklejałem italerkę i mogę powiedzieć, że to jeden z najlepszych zestawów A-10 w tej skali na rynku. Revell to prawdopodobnie te same wypraski co italka. Z pozostałymi nie miałem styczności więc się nie wypowiem.

Link to comment
Share on other sites

Poza miejscami nierówno przebiegającym wash'em (co w przypadku tej skali można wybaczyć) Twój A-10 prezentuje się naprawdę sympatycznie. Fajnie, że wybrałeś taki właśnie jasny kamuflaż. Jakiś taki milszy dla oka niż zielony czy szary.

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Link to comment
Share on other sites

No właśnie m.in. z washa jestem niezadowolony. To, że przebiega nierówno to mi aż tak nie przeszkadza, przynajmniej nie wygląda jak kartonówka. Tylko przy łoszowaniu miejscami wgryzł się trochę w sidolux i nie udało się go dokładnie zmyć - pozostawił takie delikatne brudne plamy.

 

Co do kamuflażu nie miałem wyboru, takie malowanie zaproponował producent. Myślałem o zmianie na European I ale w końcu zostawiłem tak jak jest. I nie żałuję, rzeczywiście jest ciekawe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.