Skocz do zawartości

MIG-23 MF 1:32


Irek-M1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dodaniu kolejnych 48 elementów i 8 godzinach pracy pierwszy z dwóch luków skończony

JfazX6s.jpg

DtKTVmr.jpg

xwIOtei.jpg

8GUGO2x.jpg

cMtzvzp.jpg

to na tyle. Idę studiować drugi luk i układ przewodów oraz przemyśleć sposób jego zrobienia

Edytowane przez Irek-M1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2020 o 21:45, Irek-M1 napisał:

proszę podaj przykład tak aby na tym etapie poprawić i uprzedzić sędziów

Hihihi, sam wiesz gdzie poszedłeś na łatwiznę, patrz komora podwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamykam ta stronę ........modelu po wykonaniu 2440 elementów. Wdrapuję się na górę i zaczynam prace nad etażerką. W sumie to już ponad 5000 elementów zrobionych w tym modelu

widok na zrobione panele

yV2l5PK.jpg

XUhzrTu.jpg

uSD8mKD.jpgimgur.com" /></a>

og6Bbtc.jpg

 

i w całości

WjayXPz.jpg

mam nadziej iż lekki trening w dolnych panelach spowoduje jeszcze lepsze wykonanie górnych otwartych luków. Miłego oglądania.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wyprowadziłem kadłub wokoło etażerki. Dodałem wzmocnienia w kanale pomiędzy wlotami a otworem etażerki , wyryłem na nowo linie podziału oraz prawidłowo wyprowadziłem połączenia napływów wraz z krawędzią wlotu powietrza Najpierw zdjęcia oryginału potem mój model a na końcu jak to jest zrobione przez TRUMPETERA na podstawie innych modeli. Dało mi to w kość gdyż ten fragment modelu jest naprawdę potraktowany po macoszemu przez producenta i w modelu jest potężna szpara. Proszę zwróćcie uwagę jak napływy przebiegają wzdłuż wlotu powietrza:

huuBZ1L.jpg

NRaNwff.jpg

i zbliżenie

dhVx5nL.jpg

 

Wyprofilowane garb gdzie łączą się osłona etażerki oraz osłona cięgien

hWzWSkg.jpg 

 

2hJBOmb.jpg

N3ad8rn.jpg

GeoaPW7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Kolejny krok w temacie. Cały czas pracuję nad etażerką i lukiem. Ktoś kto to zaprojektował powinien dostać Nobla. Po wstępnym zrobieniu krawędzi okazało się iż zrobiona konstrukcja jest za duża.  Obecnie pracuję nad agregatami, które montowane są na niej.  Dodatkowo zrobiłem na nowo miejsce mocowanie osłony kokpitu. Jak uda mi się opanować wstawianie zdjęć umieszczę ich więcej

 

IMG_5253.JPG

IMG_5254.JPG

IMG_5255.JPG

IMG_5241.JPG

IMG_5242.JPG

IMG_5245.JPG

IMG_5246.JPG

IMG_5251.JPG

IMG_5247.JPG

IMG_5235.JPG

IMG_0327.JPG

P1130038 - Kopia.JPG

IMG_5233.JPG

IMG_5234.JPG

Edytowane przez Irek-M1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam po roku 😉, Niestety ostatnie dwa miesiące to nie był dobry czas dla mnie i mojej rodziny. Dość ciężko przeszliśmy zachorowanie na COVID i kompletnie przez dwa miesiące nie wchodziłem do mojego warsztatu. Po odzyskaniu sił, udało mi się trochę po nowym roku popracować nad kolejnymi agregatami z etażerki. Obecnie pracuję nad podstawami dla nich. Dodatkowo po zrobieniu jeszcze w zeszłym roku nowej kratownicy etażerki-stara była ciut za szeroka, wkleiłem czerwone pręciki 14 sztuk w celu zamocowania przewodów. Dodatkowo rozpocząłem prace nad uchwytami służącymi do podnoszenia i opuszczania etażerki.  Położyłem na próbę również nity Archer-a.

 

Czy ktoś może mi wyjaśnić kwestię wyświetleń kiedyś było to widać w liczbach bezwzględnych  teraz jest zapis  173,2k wyświetleń?

 

 

Fotki:

1-pierszy agregat 19 elementów-przód

3N22K60.jpg

 

2- tył

2rJbfQn.jpg

 

2-drugi -23 elementy

23d1XSW.jpg

 

3- dwa kolejne agregaty w sumie 83 elementy

 

lGXqSEL.jpg

 

 

gEvxBAf.jpg

 

UOoT1dO.jpg

 

4- zestaw trzech agregatów

DdQ2efv.jpg

 

Agregaty w komplecie

Nu4Cly5.jpg

 

Etażerka oraz wstępnie zaczęte prowadnice do opuszczania i podnoszenia etażerki

28srICa.jpg

 

 

q3kXBpU.jpg

 

 

Edytowane przez Irek-M1
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania.

1. Jak robisz ściany etażerki? Ciekawi mnie czy każda ściana zbudowana jest z pomniejszych elementów, czy w kawałku plastiku lub blaszki wycinasz każdy otwór z osobna?

2. Ciekawi mnie sposób wykonania zegarów na agregatach. Zdradź tajemnice czy są to jakieś gotowe kalki, wydruki robione we własnym zakresie czy może zlecasz ich wykonanie osobom trzecim.

3. Już kiedyś miałem pytać jak robiłeś osłonę działka. Jaki masz patent na tak dokładne wycinanie kształtów w blaszce. Pamiętam, że w tej osłonie, zrobionej właśnie z blaszki, było wycięcie w kształcie półksiężyca.

1 godzinę temu, Irek-M1 napisał:

Czy ktoś może mi wyjaśnić kwestię wyświetleń kiedyś było to widać w liczbach bezwzględnych  teraz jest zapis  173,2k wyświetleń?

Nie wiem jaka była przyczyna zmiany tego licznika, wiem tylko tyle, że zmienił się jego format i jego wartość zmienia się co każde 100 wyświetleń.

173,2k = 173200 wyświetleń ale to pewnie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma żadnej wiedzy tajemnej-cała tajemnica to Corel. Wszystkie detale rozrysowuje  w programie, następnie wydruk na papierze i punktowanie na blaszce z druku offsetowego. Na koniec piłowanie docinanie etc. czynności znane każdemu z nas.

Ostatnio czynię próby cięcia laserem różnych detali. Bardzo dobrze tnie laser karty telefoniczne i tutaj mam pewien projekt w głowie aby tą metodą wykonać powtarzalne detale w sumie około 70 sztuk. Popularne arkusze tworzywa używane przez nas kompletnie się nie nadają topi się to i strasznie śmierdzi. 

Co zaś się tyczy zegarów nabyłem kalkiwz zegarami, tabliczkami znamionowymi etc. w różnych skalach i średnicach z firmy Anyz.de. Mają oni tam również wszelkiego rodzaju złączki, pokrętła etc. Użyłem ich tu m.in pierwsze zdjęcie czerwony element oraz w drugim agregacie w sumie 16 pokręteł. Mają oni tam duży wybór w skalach 48 i 32 i zarówno współczesne jak i z II wojny. Realizacja zamówienia oraz kontakt doskonały. Podczas prac użyłem również kulek bga do zrobienia wypukłych nitów.

Etażerka to suma składowa osobnych ścian i poszczególnych półek. Dla wzmocnienia konstrukcji każda półka ma wywinięty brzeg w celu doklejenia ścianek. Wszystko klejone gęstym super glue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kursu do nauki projektowania 3D ale tak szczerze powiedziawszy to chyba nie miał bym takiej radości ze zrobionego elementu, co nie oznacza że kiedyś nie spróbuję. W modelu mam już użyte elementy z druku 3D-zakończenie luf działek oraz osłona talerza radaru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To kontynuujemy prace w etażerce. Prace trwają przy robieniu agregatów oraz podstaw na których są one umiejscowione W sumie tu na zdjęciach mamy 291 elementów. Widać iż każdy podest wspiera się na czerwonych okrągłych elementach. W realu każdy taki podest ma tłumiki drgań-gumowo metalowe elementy, służące do minimalizacji wstrząsów( dwa typy). Zrobione one zostały z wyciągniętych nad świeczką okrągłych profili, które wklejane są w otwory w podestach. Następnie na nie nanizane jak koraliki zostały kolejne elementy pozyskane z patyczków do uszu i wyciągnięte nad świeczką do odpowiedniego rozmiaru. Zostały one pocięte w plasterki i nanizane na czarne plastikowe profile. Kolejnymi elementami to te czerwone elementy wklejone na trzpień- u mnie zna zdjęciu ustawione są na zapałce.  Wszystko było cięte przy pomocy małej przyrzni za pomocą bardzo ostrej żyletki. Najtrudniejsze było ustalenie wysokości podestów tak aby zachowały odpowiednią wysokość.

 

Widok z góry

7ooweku.jpg

 

 z dołu

jN5DYbX.jpg

 

z z nałożonymi agregatami. Te białe są odwrócone gdyż czekają na malowanie. Czarny i srebrny są już gotowe. Te "antenki" zostaną usunięte po malowaniu przed ostatecznym mocowaniem

erJByoE.jpg

 

 

I na razie największy podest w sumie ma on 60 elementów:

gyPnJuw.jpg

 

YvB9LQQ.jpg

 

widok z dołu. Do zmiany zostały mocowania agregatów to te 5 elementów z przodu:

DPxGTbZ.jpg

 

z agregatami. Ale było zabawy z tymi uchwytami do wyciągania agregatów

6JpHVuS.jpg

 

bl3w9Zz.jpg

 

I tak na koniec poniżej zdjęcia pokazujące jak powstają te elementy. Jak już pisałem powstają one z blaszki z druku offsetowego. Na niej to rozrysowuję siatkę elementu bezpośrednio nożykiem jeśli mamy do czynienia z prostym elementem w kształcie pudełka. Przy bardziej skomplikowanych kształtach rozrysowuję je w Corelu i delikatnie punktuję z wydrukowanego rysunku. Następnie wycinam element z lekkim naddatkiem a następnie doszlifowuję do wymiaru jaki chcę osiągnąć.  Po wycięciu i doszlifowaniu do żądanych kształtów zaczynam zaginanie na zaginarce. Używam zaginarki z łamanym stołem. Dla mnie jest ona rewelacyjna ze względu na to iż równomiernie na całej długości zagina element i poprzez materiał i wielkość swoją jest ciężka co powoduje iż mogę dokładnie ułożyć element na niej. Następnie jedno podniesienie stołu i element wygięty (ostatnie zdjęcie). Po wygięcie poszczególnych płaszczyzn aby wzmocnić konstrukcję wklejam profile na super glue.  Daję to bardzo mocną i trwała spoinę. Po doszlifowaniu tak wykonanego modułu do żądanej wielkości, przyklejam go do cienkiej płytki najczęściej plastikowej. Klej nakładam tak aby wylał się poza krawędź tak aby w razie nierówności zalał to miejsce. Po wyschnięciu doszlifowuję do ostatecznej wielkości i nakładam podkład i element gotowy. Tak wykonane elementy widać na pierwszym  i trzecim zdjęciu. Poszczególne półfabrykaty z których powstał jeden z agregatów widać na zdjęciu poniżej. Z prawej strony widać maleńki agregacik, który został zamknięty cienką blaszką miedzianą. Oczywiście jeśli jest potrzeba to wiercę lub robię inne otwory ale jeszcze na etapie wykrojnika pod przyszły element.

 

aoAOrLB.jpg

 

A089oS5.jpg

 

Edytowane przez Irek-M1
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2021 o 17:32, Irek-M1 napisał:

Czy ktoś może mi wyjaśnić kwestię wyświetleń kiedyś było to widać w liczbach bezwzględnych  teraz jest zapis  173,2k wyświetleń?

173,2 tysięcy wyświetleń (173200). Choć dla informatyków 1k=1024.

A model cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.