Skocz do zawartości

MIG-23 MF 1:32


Irek-M1

Rekomendowane odpowiedzi

To kontynuujemy dalej wątek a pracę kieruję we wnęki gdzie chowały się skrzydła. Założenie jest takie aby z jednej strony zrobić otwartą wnękę  a z drugiej pozostanie ona zamknięta. Pierwsze prace to zrobienie osłon. Udała się zrobić jedną stronę-to długie pracę nad prototypem, drugi powinien pójść o wiele łatwiej.

Potrzebuję zdjęcia sklejonego modelu w skali i1:32 ale patrząc od tyłu na skrzydła. Niestety, ale pociąłem ten detal i chciałbym podpatrzeć jak wygląda ten element w sklejonym modelu

Najpierw zdjęcia referencyjne jak to wygląda w realu tak ma to wyglądać

jxoULuv.jpg

 

2oxRW8t.jpg

 

1b3SLrJ.jpg

 

wnęka i to co się tam znajduje

bDZRTQx.jpg

 

osłona od góry

 

GXlSIcd.jpg

 

I w modelu na ten moment dołożyłem 27 elementów powstawało to jak przysłowiowa kanapka doklejane zostały kolejne warstwy elementów a na końcu zwie połówki złożone zostały ze sobą. Musiałem uważać przy klejeniu tak aby równo to ze sobą złożyć. Na szczęście udało się i nie trzeba było tego robić od nowa

przed sklejeniem

wrehXbF.jpg

 

po sklejeniu i obróbce wraz z osłonami zamykającymi wnękę w skrzydle

af3Dr25.jpg

 

od spodu. Tu wyjaśniam iż jeszcze dojdzie parę drobiazgów na tym skośnym małym elemencie po malowaniu. Będzie to imitacja taśm mocujących gumową osłonę

yT4th4n.jpg

 

i  ułożone na modelu jeszcze pozostała druga osłona pomiędzy moim elementem a węzłem obrotu skrzydła

U76h9ee.jpg

 

osłony zamykające wnękę

LR3IU9A.jpg

 

i wszystko w komplecie widok z boku

AfayQHe.jpg

 

Edytowane przez Irek-M1
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Irek-M1 napisał:

Dziękuję ale trochę poczekasz na finał😄

 

Jestem wystarczająco cierpliwy, a przy okazji czym się zajmę, nie będzie mi się dłużyło. wink4

 

43 minuty temu, KRL napisał:

Dla mnie to kosmos.

 

Zgrabnie to ująłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdrowia życzę. 

 

edit

Chyba wpis został źle zrozumiany. Dosłownie życzę zdrowia, żebyś miał je, aby ciągnąć swój projekt do szczęśliwego końca. Bez żadnych podtekstów.

Edytowane przez giberes
reakcja Irka
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ostatnia aktualizacja w tym roku- dorobiłem osłonę z drugiej strony kadłuba w uproszczonej formie 20 elementów

 

OzJSjr9.jpg

 

i po nałożeniu górnego elementu. Element metalowy jest tylko przyłożony do zdjęcie bo wyglądać będzie inaczej

 

TheNEQF.jpg

 

6biVSer.jpg

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przejrzałem wszystko nic tylko podać napięcie, tak się mówiło kiedy potrzeba było uruchomić silnik lub sprawdzić pracę wszystkich urządzeń, a na pewno będzie działać. Wielki szacun i życzę dużo cierpliwości, pomysłów i zdrowia. A jeszcze jedno mam zachowaną butelkę oryginalnej nafty ( ok. 23-letnia) i mogę zatankować do pełna( 4800l a rozchodomierz ustawić na 4700l). Pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr460 napisał:

Witam, przejrzałem wszystko nic tylko podać napięcie, tak się mówiło kiedy potrzeba było uruchomić silnik lub sprawdzić pracę wszystkich urządzeń, a na pewno będzie działać. Wielki szacun i życzę dużo cierpliwości, pomysłów i zdrowia. A jeszcze jedno mam zachowaną butelkę oryginalnej nafty ( ok. 23-letnia) i mogę zatankować do pełna( 4800l a rozchodomierz ustawić na 4700l). Pozdrawiam

No i jeszcze klepnąć skrzydelko...😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Z nowym rokiem nowym krokiem. Dalej pracuję z ruchomymi częściami zasłaniającymi skrzydło i wnękę gdzie ono się chowa. Niestety ostanie wyroby nadawały się do śmieci. W trakcie rysowania przesunęła mi się linijka i niestety okazał się on za szeroki co wyszło podczas robienia kolejnego elementu. U góry jest ten wadliwy różnica gdzieś około 2 mm. A stare przysłowie pszczół mówi   dwa razy mierz raz tnij.  Ale najważniejsze iż już jest po poprawce .

 

etOLmbz.jpg

 

Poprawiłem również przednią ściankę w tym elemencie co dostrzegą spostrzegawczy modelarze. Lewa osłona prawidłowa  a prawa to wadliwy element. Z powodu poprawek doszły dodatkowo 4 elementy do jednej osłony w sumie 31 elementów to jedna osłona. 5EG2lSP.jpg

 

76nRyhz.jpg

 

i w samolocie

nRvAFjk.jpg

 

ZAJMAMh.jpg

 

0WZi6dT.jpg

 

Kończąc ten element dodałem dodatkowo jeszcze osłony, które zasłaniały przestrzeń, która powstawała w trakcie zmiany ustawienia skosu skrzydeł-kolejne 6 elementów

 

8nXT34r.jpg

 

ompe41Q.jpg

 

na samolocie

 

QvwdZpL.jpg

 

w modelu ten element będzie pozostawiony bez osłon-umieszczonych na kadłubie

 

FJKSpbm.jpg

 

druga strona

mSmfJNl.jpg

 

i w samolocie

 

lUb7sJa.jpg

 

Mu3yVzj.jpg

 

wVegIC1.jpg

 

jak wspomniałem dorobiłem-poprawiłem elementy stałe do których mocowany jest powyższy element

 

cTxKbq3.jpg

 

y7gXHVp.jpg

 

Eup7FgW.jpg

 

samolot 

5C5nJ7T.jpg

 

trdqRVf.jpg

 

widok z góry na oba elementy-prawie identyczne

LglVzB1.jpg

 

a to muszę dorobić od wewnątrz

wedx0An.jpg

 

a tutaj zaglądam i mam nadzieję iż sprostam zadaniu

4KGqLuF.jpg

 

popracowałem również na górną osłoną . Element na dole to oryginał z Trumpetera a ten z lewej to mój

 

IdfT6Ic.jpg

 

od wewnątrz

SO1919J.jpg

 

porównanie dolnych osłon 

 

ugMgR5b.jpg

 

widok z góry

 

CcKbclT.jpg

 

a o taki efekt mi chodzi

 

3NaBoSY.jpg

 

Edytowane przez Irek-M1
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście konkursów i wystaw - takie modele łapią się wogóle na jakąś kategorię?

Przecież to jest max. kosmos i mistrzostwo.

Tego nie da się ,,ocenić" bo to jest przecież ,,nieocenialne"...

Taki model z marszu powinien dostawać jakieś GP typu klasa mistrzowska....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Godzinę temu, myszaty napisał:

W kontekście konkursów i wystaw - takie modele łapią się wogóle na jakąś kategorię?

Przecież to jest max. kosmos i mistrzostwo.

Tego nie da się ,,ocenić" bo to jest przecież ,,nieocenialne"...

Taki model z marszu powinien dostawać jakieś GP typu klasa mistrzowska....

 

 Najpierw trzeba to skończyć ustrojstwo a później się zobaczy

 

9 minut temu, Slawek_26869 napisał:

Kurcze, Irku Ty chyba masz na podwórku MiG-a i w zależności co akurat dłubiesz idziesz i sobie fotki pstrykasz :benc:

 

tak miałem przed pandemią tylko 5 km do oryginalnego samolotu. Na dziś zostały mi tylko fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Oglądając ostatnio wykonane elementy i porównując je ze zdjęciami, doszedłem do wniosku iż trzeba je wyrzucić do kosza-chodzi mi o osłonę wnęki, w którą chowają się skrzydła. Wszystko co zrobiłem po prawej stronie zostało usunięte i zmodyfikowane tak aby wyglądało to jak w oryginale. W/g mnie decyzja była dobra mam nadzieję iż podzielacie moją decyzję  i opinię.

 

E0ckXN1.jpg

 

JTrvbGA.jpg

 

v2yBRu8.jpg

 

 

hZYb5iJ.jpg

 

Brak tylko listwy z teflonu na górnym elemencie ale to przykleją po pomalowniu

KHIgA7q.jpg

 

Porównanie zestaw i moje poprawki

wqc6WN8.jpg

 

tak to wygląda w zestawie

UVa4bBL.jpg

 

zdjęcie dla porównania

1b3SLrJ.jpg

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.