Skocz do zawartości

MIG-23 MF 1:32


Irek-M1

Rekomendowane odpowiedzi

to jest metoda pozyskana od Andrzeja Ziobera i wiem, że opisze on ją w Aeroplanie, tak więc nie moge tutaj odebrać Andrzejowi palmy pierwszeństwa.Mnie umowy zobowiązują.

Edytowane przez Irek-M1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2019 o 22:25, Solo napisał:

Ale cyrk. Serio to taka tajemnica że nie możesz powiedzieć? Normalnie Projekt Manhattan 2.

Raczej "Projekt kultura". Skoro Irek metodę tę uzyskał od Andrzeja, to wiedząc, że Andrzej chce umieścić ją w swoich poradnikach postąpił w jedyny słuszny sposób - poczekał aż on to zrobi, bo to była jego własność intelektualna. Nie sądzę, aby ta metoda była Ci potrzebna tu i teraz, żebyś nie mógł chwilkę poczekać ? Bez odbioru - nie zasmiecajmy takiego wątku :)

Irek, jak zawsze motywujesz do ruszenia tyłka i zrobienia czegoś fajnego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MateuszK. napisał:

Raczej "Projekt kultura". Skoro Irek metodę tę uzyskał od Andrzeja, to wiedząc, że Andrzej chce umieścić ją w swoich poradnikach postąpił w jedyny słuszny sposób - poczekał aż on to zrobi, bo to była jego własność intelektualna. Nie sądzę, aby ta metoda była Ci potrzebna tu i teraz, żebyś nie mógł chwilkę poczekać ? Bez odbioru - nie zasmiecajmy takiego wątku :)

Irek, jak zawsze motywujesz do ruszenia tyłka i zrobienia czegoś fajnego.

 

Przecież ten temat i tak został wyjaśniony za pomocą filmu Andrzeja (Wiec już ta technika soe dzielił z ludźmi, za co ja bije pokłony, jak i za inne patenty  ), ale lakonicznie tez można napisać i polecić poradnik Andrzeja w którym będzie o tymwiecej. Rozmowa to zawsze kwestia formy wypowiedzi, wyjść jest sporo, a nie mówić nic to teoche uciekanie od tematu ?

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace dalej trwają w luku do którego zrobiona została klapa zamykająca. Jak to wyglądało przed podkładem można zobaczyć na wcześniejszych stronach

Po pierwsze zrobiłem ostatecznie wręgę rozdzielającą luk gdzie chowa się działko od obecnie wykonywanego. Najpierw zdjęcie referencyjne

r4pP13m.jpg" title="source:

 Wręga w modelu

0lQDr52.jpg" title="source: m" /></a>

 

kolejny widok

Nov4wfw.jpg" title="source:

z wyposażeniem

1q9r0Sa.jpg

 

Q85BokY.jpg"

oraz z klapą zamykającą

bOMlvCk.jpg"

 

 

Edytowane przez Irek-M1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się gotować o projekt manhattan, polecam zajrzeć na arc do Zactomana. Tam jest od ładnych kilku lat pokazana dokładnie ta technika robienia setek równych otworków. Żadna tajemnica, corel, wydruk na cienkim papierze, linijka, igła i mnóstwo samozaparcia i trochę zręczności w palcach. 

W 32 działa bez problemu, to przecież wielkie kolumbryny są a blaszka aluminiowa to wdzięczny materiał do takiej zabawy.?

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Rozpocząłem pracę w luku gdzie chowa się działko. Kto to wymyślił to jest jakaś masakra, kilkanaście dni spędziłem na analizie zdjęć aby to poukładać sobie w głowie. Niestety znalezienie możliwości gdzie można samemu opuścić lawetę jest wręcz a wykonalne. Gro zdjęć jakie mam to są pozyskane  w wyniku otwarcie jakieś klapki i lawirowanie aparatem tak aby "coś" uchwycić.

Parę fot oryginału:

BHD4Ktq.jpg

 

hOU5VoH.jpg

 

24xJdGJ.jpg

 

HUuZ2yA.jpg

 Rozpocząłem prace od drobnicy tzn: zrobienia uchwytów pod mechanizm służący podnoszeniu i opuszczaniu lawety tak aby z moim modelem się to zgrało a także było wierne oryginałowi

XtmV01j.jpg

 

g9I0G0k.jpg

 

Jtvptl2.jpg

strona przeciwna

złożona z 80 elementów

Oryginał

LQWvJIE.jpg

 

wJWvpjL.jpg

Wykonany element-w każdy otwór włożone zostaną jeszcze przewody- parę na próbę ułożonych

3SmucO2.jpg

 

ułożony w środku-tu miałem problem ze zrobieniem zdjęć:

isFU36g.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kolejny etap partaczenia elementów- postarałem się odtworzyć śrubki. W sumie mechanizm składa się z 59 elementów

BRV8FOB.jpg

aufwKQg.jpg

na sucho umieszczone w luku

g4nVmJ6.jpg

Pomalowane tylko mocować liny do podczepienia lawety

5QdmOjP.jpg" title="source:

 

druga strona

j3gaMP4.jpg

 

mVkjNua.jpg

i w kadłubie -PODCZEPIĆ LINY CZY NIE? O TO JEST PYTANIE.....

FiIONVO.jpg

 

zxFltT1.jpg

druga strona

 

i jeszcze nie skończony, ale pomalowany mechanizm blokady mocowania lawety w kadłubie złożony do tej pory z 20 elementów

nooiMQ5.jpg

 a tak to wygląda w realu

X2R1MLD.jpg

UUnss39.jpg

kolejne elementy są robione na warsztacie...

Pytanie i prośba o pomoc -gdzie mogę znaleźć kółka zębate albo jakiś pomysła

, tak aby zrobić przekładnie jak na zdjęciu, której mi teraz brakuje

BaQiuLI.jpg

A na deser moje działko z łuską od niego:

6Sw0M8a.jpg

Edytowane przez Irek-M1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.