Skocz do zawartości

MIG-23 MF 1:32


Irek-M1

Rekomendowane odpowiedzi

Prace nad wyposażeniem etażerki trwają mam zrobioną prawą stronę w sumie powstało kolejnych 39 elementów.

 VgiMSSQ.jpg

 

Aby lepiej móc oglądać dodałem zieloną "tkaninę", która ostatecznie po pomalowaniu znajdzie swojej miejsce tam na stałe

UvCPlGn.jpg

 

tNizmGn.jpg

 

i przymiarka z etażerką

 

2YBbpGf.jpg

 

a dla tych co nie widzieli nasze MIGI w USA zmieniły miejsce lokalizacji i zgodnie z zapowiedziami chcą je przywrócić do lotu. Po latach przechowywania  wyglądają jak by były zabrane dopiero co z naszego lotniska. Nie to co nasze muzealne egzemplarze.

RXzMTQa.jpg

 

UYBL6kc.jpg

 

r3kPicb.jpg

 

NAoHLgx.jpg

 

podróż

 

oUY6Sgj.jpg

 

FTIFoNO.jpg

 

Edytowane przez Irek-M1
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bogatsza ta wnęka i nawet zawiasy etażerki pasują 😉

 

1 godzinę temu, Irek-M1 napisał:

oUY6Sgj.jpg

 

W tym ujęciu Migi na lawecie prezentują się znakomicie. Swoją drogą świetny temat na dioramę, polskie migi na amerykańskich lawetach.

 

W dniu 24.10.2021 o 08:43, Irek-M1 napisał:

"BRAWO RYMULUS" czas omówić miejsce przekazania wygranej

Zapamiętuję. Jak będę u teściów w Sławnie w odwiedzinach to się odezwę w celu odebrania nagrody.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam wszystkich w 2022 i po roku czas pokazać postęp prac w luku etażerki. Cały luk został pomalowany, pobrudzony i wyłożony tkaniną wykładaną przez 7 godzin.  Straszną trudność sprawiło malowanie samej krawędzi luku ze względu na złożone kształty, ilość kolorów na tym fragmencie oraz po pomalowaniu konieczność położenia uszczelki o średnicy 0,17 mm . W sumie dołożyłem około 150 elementów do już wykonanych wcześniej. Na ten moment trwają prace przy układaniu wiązek z przewodami tak aby można było podłączyć agregaty.

Oryginał

Nku5mfH.jpg

 

Model

3mh15Ci.jpg

 

UgmqM9n.jpg

 

GB6xkmW.jpg

 

To zaczynamy uzbrajać wnętrze:

mOhud5j.jpg

 

SYbh2SK.jpg

 

8dCNFXF.jpg

 

Gtxn5LM.jpg

 

RLvqWEk.jpg

 

o6HJCgv.jpg

 

MOzqBgn.jpg

 

obecny wygląd:

 

tdUMbQ7.jpg

 

Edytowane przez Irek-M1
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2012 o 17:51, Irek-M1 napisał:

Po zakonczeniu 6-cio letnich trudów z LIM-em rozpoczynam prace nad nowym modelem. Mam nadzieję iż uda mi się go skończyć trochę szybciej.

Nie chcę wyjść na malkontenta, bo zawsze jestem pod wrażeniem zaglądając do tego warsztatu. Mam jednak pewne podejrzenie, że Kolega nie nie skończy tego modelu szybciej niż poprzedniego 😉. Tak z ciekawości, jaki jest +- procentowy stan zaawansowania prac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, giberes napisał:

Nie chcę wyjść na malkontenta, bo zawsze jestem pod wrażeniem zaglądając do tego warsztatu. Mam jednak pewne podejrzenie, że Kolega nie nie skończy tego modelu szybciej niż poprzedniego 😉. Tak z ciekawości, jaki jest +- procentowy stan zaawansowania prac? 

To, że nie skończę tego projektu szybciej to pewne jest nie na 100 a na 300%. Co do zaawansowania prac to mam problem z odpowiedzią, gdyż jeśli skończę etażerkę to i uzupełnię puste luki, które są już robione to 80% ale jak dołożę jeszcze to co chcę zrobić to 50-60%. W sumie mam dokumentację na otwarcie około 60 luków i możliwość zrobienie jeszcze dodatkowej dokumentacji na kolejne. Na pewno będzie to projekt mojego życia i tak był traktowany od samego początku tzn. kiedy po raz pierwszy dotknąłem samolotu jako mały chłopak, kiedy godzinami siedziałem na lampach na ścieżce do lądowania , robiłem czarno białe zdjęcia migów siedząc na płocie oraz kiedy były wycofywane ze służby w lotnictwie i były m.in pakowane do kontenerów do wysyłki do USA. Jestem bardzo rad, że chociaż tam można zobaczyć nasze MIG-i w stanie którego może pozazdrościć nie jedno muzeum w Polsce. Nawet dziś rozmawiałem z technikiem migów, który w lutym wylatuje do Stanów w celu sprawdzenia kontroli stanu samolotu tak aby można je przebazować drogą lotniczą w inne miejsce. Zobaczymy czy w obecnych warunkach podróż dojdzie do skutku i czy uda się porobić tam zdjęcia. Trzymam kciuki ✊

Edytowane przez Irek-M1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czekam na ino-zdjęcia ze Stanów bo to będzie szparka lub ML. Mój to MF z którym mam już umówione spotkanie 😉 na przyszły tydzień.  

Tomku sam wiesz iż robiąc zdjęcia zawsze znajdzie się coś co się pominęło i brakuje tego do pełni szczęścia 

Edytowane przez Irek-M1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Irek-M1 napisał:

 Na pewno będzie to projekt mojego życia i tak był traktowany od samego początku tzn. kiedy po raz pierwszy dotknąłem samolotu jako mały chłopak, kiedy godzinami siedziałem na lampach na ścieżkach lądowania , robiłem czarno białe zdjęcia migów siedząc na płocie oraz kiedy były wycofywane ze służby w lotnictwie i były m.in pakowane do kontenerów do wysyłki do USA. Jestem bardzo rad, że chociaż tam można zobaczyć nasze MIG-i w stanie którego może pozazdrościć nie jedno muzeum w Polsce. Nawet dziś rozmawiałem z technikiem migów, który w lutym wylatuje do Stanów w celu sprawdzenia kontroli stanu samolotu tak aby można je przebazować drogą lotniczą w inne miejsce. Zobaczymy czy w obecnych warunkach podróż dojdzie do skutku i czy uda się porobić tam zdjęcia. Trzymam kciuki ✊


Piękna historia Irek. Ja spędzałem tak czas w Radomiu na lotnisku. Na terenie jednostki było osiedle i przedszkole i w zasadzie mogę powiedzieć, że wychowałem się w hangarze z Iskrami. :)
Lata potem kiedy mojego wujka-pilota przeniesiono z Goleniowa do Słupska miałem okazję odwiedzić go w pułku.
Zachowało mi się kilka zdjęć :)
Pozdrawiam!


20200828_001029.thumb.jpg.72e24e6f1718ec7e98a4cc1c9cb7b737.jpg

 

20200828_001051.thumb.jpg.b478a56fc11bcfe6ab4a7d861045a2dd.jpg

 

20200828_001157.thumb.jpg.aa6eee376fa9fba016dc274aced7f2be.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Trojan napisał:


Piękna historia Irek. Ja spędzałem tak czas w Radomiu na lotnisku. Na terenie jednostki było osiedle i przedszkole i w zasadzie mogę powiedzieć, że wychowałem się w hangarze z Iskrami. :)
Lata potem kiedy mojego wujka-pilota przeniesiono z Goleniowa do Słupska miałem okazję odwiedzić go w pułku.
Zachowało mi się kilka zdjęć :)
Pozdrawiam!


20200828_001029.thumb.jpg.72e24e6f1718ec7e98a4cc1c9cb7b737.jpg

 

20200828_001051.thumb.jpg.b478a56fc11bcfe6ab4a7d861045a2dd.jpg

 

20200828_001157.thumb.jpg.aa6eee376fa9fba016dc274aced7f2be.jpg

a mogę przesłać  do stowarzyszenia 28 plm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Irek-M1 napisał:

a mogę przesłać  do stowarzyszenia 28 plm

Oczywiście :) Ale więcej chyba już nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czas na kolejną aktualizację. Dokończyłem kładzenie wiązek z kablami wokoło luku oraz cała ścianę tylną. I tak jak to w modelarstwie bywa 95% elementów nie będzie widać. Udało się prawidło połączyć krzywki i cięgna z luku  gdzie się chowało się działko  z tymi w etażerce, które przenoszą ruch na grzbiet kadłuba. Powoli również montowane jest wyposażenie na bokach. Również przód został doprowadzony do stany tak aby można było umieszczać na konstrukcji  poszczególne wyposażenie. Równolegle w Corelu rozrysowuję wszystkie pojemniki jaki będą montowane na konstrukcjach zarówno z tyłu jak i przodu

Tył:

 

 

KneuS8V.jpg

 

tdSzF0W.jpg

 

9KH8pTn.jpg

 

i z założonymi cięgnami

4L4YjIB.jpg

 

0emhJJN.jpg

 

i przód

wf138Yw.jpg

 

B0ucC2t.jpg

 

a teraz na smutno -widok 460, którą robię  stan obecny

FeGxanR.jpg

 

i wygląd po  przetransportowaniu ze Słupska do Rzeszowa

 

xOb2OUH.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na ten moment mały moduł złożony z 77elementów-podstawa pod agregaty. Ktoś kto to zaprojektował powinien dostać Nobla za komplikowanie życia.IMG_0596.thumb.JPG.6766b66bb32d37f052d2d38998dcf568.JPG

 

 

IMG_0595.thumb.JPG.0ead7f80d711fc2823829dac3dc3c9d2.JPG

 

umieszczony do przymiarki

 

IMG_0603.thumb.JPG.eec057bbfe89bc85a9466c04f3b5c599.JPG

 

IMG_0604.thumb.JPG.412d0f5aeb32f06fae3da68bfa6a381a.JPG

 

i oryginał

20220224_095430.thumb.jpg.df77a737a63c8cb1124ee628a91f19a0.jpg 

 

 

 

Edytowane przez Irek-M1
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.