Skocz do zawartości

Prototypowy czołg średni T-43 w 1/35


maszynista93

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzieki, cieszę się że wam się podoba ale...

Czy grubość pancerza rowniez utrzymujesz w skali?

raczej nie zwracam na to zbytnio uwagi, tym razem jeszcze staram się zrobić coś co choć z zewnątrz będzie do czegoś podobne

w miejscu gdzie będzie to najbardziej widoczne (właz kierowcy) mam zamiar wprowadzić korektę

ostatecznie jeśli bardzo mnie ten projekt zdenerwuje to pozamykam wszystkie włazy i nic nie będzie widać

 

co więcej nie jest to jedyna wada tej skorupy

jak już wiadomo osłona transmisji to kicha, a i sam pancerz nie jest rewelacyjny

długo zastanawiałem się dlaczego z boku kadłuba przy wieży są zawiasy - i stwierdziłem ze te płyty to wieka skrzynek na narzędzia

zaś pancerz główny jest pionowy tak jak choćby w T-44 czy T-54/55, a jego przedłużenie widać za częścią wieżową

dobrze widać to na ilustracjach wstawionych przez kolegę bigmodel

tymczasem w modelu w tym miejscu jest krawędź błotnika podwiniętego na pancerz

 

mam pełną świadomość tych i wielu innych błędów ale tak to jest z prototypami

nie wiem jeszcze jak rozwiążę niektóre kwestie i czy w ogóle da się je poprawić na tym etapie

chciałem jedna abyście wiedzieli, że nie mam zamiaru się ich wypierać

mogę mieć tylko nadzieję, że ktoś w przyszłości zrobi model tego czołgu raz jeszcze ale z pominięciem wszystkich moich błędów

 

Z warsztatu:

dziś przymierzane były koła nośne (przytknięte na "sucho')

b1c7cf42229a.jpg

 

brakujące trzy wahacze zastąpione zostały zamiennikami z Panthery

e0830fa88727.jpg

 

jutro, a w zasadzie dzisiaj dalsza walka z tą materią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podziwiam i podziwiam.

Pięknie zrobiony kadłub. Tylko mam pytanie. Mógłbyś go nie malować ? ? ? tak ładniej wygląda, bo po kolorku ,,zniknie" cała robota włożona w ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś go nie malować ? ? ? tak ładniej wygląda, bo po kolorku ,,zniknie" cała robota włożona w ten model.

fakt, trochę szkoda ale tego raczej nie mogę Ci obiecać

 

dziś kolejny drobiazg - lekko poprawiony właz kierowcy

eef272324c3a.jpg

 

a tyle będzie widać do środka - powinno wystarczyć to co jest

cc5ab8b72a58.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

witam

troszkę czasu upłynęło, to fakt ale ...

nadszedł czas najwyższy odgrzać kotleta, a raczej dalej go kontynułować

chłopaki z rosyjskiego forum raczej się nie śpieszą z galerią (albo nic o tym nie wiem) dla tego ja tym bardzie muszę to dokończyć

 

od samego początku w tym modelu nie podobała mi się sklecona dość niefachowo wieża - były plany i nadzieje ale skończyła w koszu

wczoraj powstała wiec całkowicie nowa, zbudowana od podstaw przeze mnie wieża

a1ffca32a4ca.jpg

9637c0b6f089.jpg

ta również jest wielce niedoskonała ale jest

jej dodatkowym nazwijmy to plusem jest fakt, że tak jak cała reszta jest moim wytworem, a nie przeróbką gotowca

 

dziś dorobiłem pierścień,dach, naniosłem na nią fakturę oraz doskrobałem jarzmo

6856da582f32.jpg

7715697146f1.jpg

702156178f8b.jpg

69c6c5c91ce6.jpg

ten czarny kołek w jarzmie nie jest lufą - został tam wetknięty tylko do zdjęcia

model zostanie uzbrojony w metalową lufę (jeśli dobrze pamiętam F-34)

 

pozdrawiam

maszynista93 - Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę źle wkleiłeś dźwignie do podnoszenia pokryw peryskopów we włazie kierowcy. Przykleiłeś je w miejscu połowy zakresu ich ruchu, a w takim przypadku osłony powinny być na wpół otwarte. Skoro osłony masz zamknięte, to dźwignie powinny być ustawione w skrajnym przednim położeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Maszynisto wymaksuj go i daj mu lepsze działo 85mm, bo z tą siedemdziesiątką piątką dużo nie zdziałasz.

 

Pięknie wykonana Tetka. Nie mogę się doczekać malowania. Zawsze podobać mi się będzie ten czołg jak i w grze tak i model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę źle wkleiłeś dźwignie do podnoszenia pokryw peryskopów we włazie kierowcy.

cenna uwaga, jakoś umknął mi ten szczegół ale błąd jest już naprawiony

 

Maszynisto wymaksuj go i daj mu lepsze działo 85mm, bo z tą siedemdziesiątką piątką dużo nie zdziałasz.

hehe, chętnie ale na 85mm brakuje mi jeszcze dużo doświadczenia - muszę jeszcze trochę pojeździć

 

a tak poważnie to dziś tetka dostała nową lufkę (jeszcze nie wklejona, założona tylko do zdjęć)

ponad to poprawiłem nieco kształt całej wieży (poprawek nigdy dość ) i dodałem nieco odcisków formy odlewniczej i spawów

zielone linie kiedy zaschną zostaną potraktowane jeszcze lekko papierem ściernym

całość wygląda teraz tak ...

 

bbe7b876da1b.jpg

12016920a8b4.jpg

46c38cad6155.jpg

ad9bc8dbdfe5.jpg

734448e4ab03.jpg

 

czekam na wasze komentarze

 

pozdrawiam

maszynista93 - Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat nie jest chyba zbyt popularny ale jedziemy dalej...

dziś kilka lekkostrawnych elementów - między innymi ; peryskop, obręcze do podnoszenia wieży, przyrządy celownicze

0f4e5c8fa2ae.jpg

e7faa450f14b.jpg

osłona wentylatora

8c1c64bc02e2.jpg

oraz odciski formy

8e89c9e401ae.jpg

 

elementy nie są idealnie rozmieszczone na dachy, już nie dążę do perfekcji bo i tak nie jestem w stanie jej osiągnąć

na tym etapie to już niemożliwe ale w końcu to prototyp (może ktoś kiedyś zrobi to lepiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach ciekawostki, te kwadratowe odciski formy na spodzie, to w rzeczywistości ślady po odcięciu wlewek stali do formy. To właśnie w tych miejscach znajdowały się kanały, przez które wlewano płynny metal. Bo usunięciu formy z gotowego odlewu, pracownik musiał jeszcze odciąć właśnie te nadlewki. Na tym zdjęciu widać, jak robotnik usuwa wlewki z surowego odlewu wieży sześciograniastej T-34/76:

 

th_T34.jpg

 

I jeszcze zdjęcie surowego odlewu osłony km-u T-34. Pięknie widać tutaj wlewkę, która jeszcze nie została obcięta

 

th_T341.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiterATS - ja wiem skąd wzięły się te ślady ale być może nie wszyscy to wiedzą dla tego też napisałem w wersji uproszczonej

ale fajnie że o tym wspomniałeś , bo mam nadzieję że teraz już nikt nie ma wątpliwości

 

Rewelacja. Jakie gąski przewidujesz plastik czy friule?

myślę że przy tym projekcie jeszcze odrobina metalu nie zaszkodzi

 

Nie pamiętam żeby jakaś firma produkowała model T-43

 

narazie nie ale...

 

Już niebawem ten pojazd będzie w naszej ofercie.

wiem, wiem... nie trzeba mi przypominać - już i tak się śpieszę

czekam z niecierpliwością na gotowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.