Skocz do zawartości

Prototypowy czołg średni T-43 w 1/35


maszynista93

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no faktycznie może lekko ciemno wyszło

czyja to wina - pewnie moja

niemniej jednak postanowiłem pobawić się z tym co miałem, po kilku zabiegach wygląda tak

5b09b7abafff.jpg

f98e27d312c9.jpg

3a857c2a5bf0.jpg

d95f7039eccb.jpg

 

kilka zbliżeń - pewnie niepotrzebnie

cb493b60a223.jpg

61016d85d1a2.jpg

b3792784ab0a.jpg

 

a na koniec w towarzystwie starszych braci dla porównania koloru

d341ef822af1.jpg

 

całość pewnie jeszcze nieco zmatuję

zdecydowanie wolę "budować" , malowanie nigdy dobrze mi nie wychodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż gąsienice, pryśnij bezbarwnym matem na koniec i na wystawy (półkę w domu). jest super, ja nie osiągnę jeszcze długo takich wyników w cieniowaniu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, szkoda tego modelu, tyle pracy...na takie malowanie (zbyt mocny preshading- zgadzam się z tym- wręcz razi, sam kolorek natomiast super) jeśli możesz to jeszcze poprawić- stonować to błagam Cię zrób to. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego malowania to schowaj model na kilka dni, tak byś go nie widział. Po kilku dniach wyciągnij, pierwsze wrażenie odnośnie malowania będzie właściwym, pozdrawiam i gratuluje takiego projektu, bo podglądałem z przyjemnością, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyszło. Te ciemne krawędzie nadają modelowi ciężkości, cecha bardzo porządana w modelach pancernych. Widać, że dobrze się czujesz w tych klimatach i wychodzi bardzo ładnie dla oka. Napisz tylko dokładniej o całym malowaniu i tych krawędziach, bo to chyba nie tylko preshading nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, cieniowanie bardzo mocne jak na tą skalę. Przy 1/72 byłoby ok (dlatego na tak małych zdjęciach wygląda to w porządku), ale tak to nie wygląda na cieniowanie, ale tak jakby metal miał prześwitywać, przez co efekt jest mało naturalny. Poza tym jest super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przysięgam, że następny model będzie jakimś gotowcem, a może nie - CW-34 też czeka

ale do tematu

 

Dużo lepiej.

Uf... no to dobrze

Powiedz co zrobiłes.

no więc po pierwsze trochę się wściekłem ale chyba dość pozytywnie bo już po chwili zaplanowałem zmiany

zrobiłem sobie kawkę i jako że nic nie dzieje się samo osobiście musiałem przemalować to i owo

zgodnie z waszymi sugestiami rozjaśniłem lekko kolorek i zmniejszyłem intensywność cieniowania

reszta bez zmian: brązowy i czarny waszyk, trochę obić oraz lekkie przetarcia

nadal nie jest idealnie ale pracujemy nad tym

Zmiana w dobrym kierunku.

to już wiem ale może dacie mi jeszcze jakieś wskazówki bo jak widać sam błądzę

 

Ogromne gratulacje.

dzięki wszystkim za dobre słowo

 

aha i jeszcze tak na marginesie

można prosić o jakiś dobry przepis na gąski ?

nie chodzi mi o to co trzeba zrobić, tylko jak zrobić to dobrze

jakie są wasze doświadczenia?

 

PS: pudełkowy T-43 coraz bliżej

 

pozdrawiam

Damian - maszynista93

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam, to Friule dajesz? Ocet i Domestos 1:1, nie zakręcaj słoika i nie wdychaj. Co jakiś czas zamieszaj. Po godzinie wyjmij, opłucz i usuń biały osad - dobrze daje radę szczotka w Dremelu. Później wszystko można rozwiązać papierem ściernym i pigmentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Drugie malowanie choć jest mniej ,,efektowne" od pierwszego to i wygląda lepiej.

Teraz czas na brudzenie. Będziesz go mocno tyrał czy raczej tylko troszkę kurzu i kilka rysek na pancerzu ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no....nie było mnie kilka dni a tu taka pozytywna zmiana...

dzięki, że dałeś się przekonać co do malowania, wielu modelarzy na tym etapie powiedziałoby że nie będą go zmieniać, bo dużo pracy już włożyli i takie tam...szacuneczek, w taki układzie podglądam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

przepraszam za dłuższą nieobecność ale musiałem lekko nadgonić inne projekty

a wracając do tematu

 

Ja jeszcze friule na koniec potraktował washem z Brązu

ja też tak zrobiłem ostatnio, to chyba dobry pomysł dla tego też i tym razem to zastosowałem

 

na przedni pancerz trafiła lampa ze starszego tetea

przemalowałem też nieco plandekę - nie wiem czy dobrze ale chyba tak już zostawię bo przynajmniej ładnie się odróżnia od pancerza

całość została delikatnie ubłocona, bez przesadyzmu - to odpowiedź na pytanie kolegi Is-7

wygląda to tak

479a90e407ca.jpg

8c74d90fd535.jpg

fbe0eb9c36a9.jpg

1e793258da98.jpg

e37b089017bf.jpg

 

A jeszcze jak ci idzie z nim ? viewtopic.php?f=87&t=32746

co do CW-34 to tak jak mówiłem - na razie czeka

może jak skończę t-43 zabiorę się za niego ale nie obiecuję bo czekają na mnie jeszcze inne ładne modele

Panthera z DRAGONA, polski T-55 z Tamki czy T-34/85 AFV Club-u (podarunek od kolegi pankot13) który wypadało by w końcu zrobić

 

Pozdrawiam - miłej niedzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.