Skocz do zawartości

F-16


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Są zaklejone.

 

I do tego malowanie spi................ Od jakiegos czasu lukam na fotki tych naszych ef-ow i ta granica kolorow ...... normalnie fujjjjjjjjjjjjj. Chlopaki na naszych warsztatach by je lepiej pomalowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szachownice zaklejone ponieważ samoloty są jeszcze własnością Amerykanów i dopiero po

przekazaniu ( podpisaniu papierów ) mogą

latać z szachownicami. Swoją drogą ciekawe jak przylecą do Polski??? Czy je odkryją...?? oby...

 

A zbiorników komforemnych nie doczepiali bo zauważcie ile tego już podwiesili.

Nie oderwał by sie od pasa z takim ciężarem...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lądujące na Islandii miały kłopoty z tankowaniem w powietrzu, nie zatankowały i wylądowały. Dobrze że jest taka wyspa bo pewniakiem zaliczyliby nurkowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek w radiu RMI FM słuchacze zgłaszali swoje kandydatury na matke chrzestną. Najbardziej spodobała mi się kandydatura Carmen Electry

A podobno jak uśmiech pierwszej damy RP wymaluja na dziobie F-16 to wszystkie ptaki w Krzesinach wyemigrują do GB.

 

Dziś z rana coś pieknie huczało na niskim pułapie ale znów chmury były nisko i tylko te uciekające ptaki widziałem.Teraz chmur nie ma więc może coś zobacze na niebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek Kryszak

Około 15 stej dwa wylądowały
OOOooo Matko ! Gdzie teraz ?!

 

Tak juz powaznie - to witamy w domu. Wlasnie sie rozpoczyna nowa era naszego lotnictwa. Pierwszy zachodni samolot bojowy od kilkudziesieciu lat (chyba w latach 20-tych XX wieku byly ostatnie - oczywiscie pomijam to co latalo w PSP na zachodzie, zakupy ktore do Polskie nie dotarly w 39r i rozne wietnamskie F-5 itp. aaaa no i jeszcze te 2 wloskie Canty czy jak to sie nazywalo). Tylko prosze nie pisac ze to zle, ze sa kiepskie i szweckie/francuskie/rosyjskie/F-22 lepsze - stwierdzam tylko fakt. Wszystko

 

Pozdr.

Pawel

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały dowcip, który pewnie bardzo ucieszy Marka (ale i tak Marku Tęcze w Koszalinie zamknęli )

 

Siedzi 2 pijaczków pod sklepem i jeden mowi do drugiego:

-Edek widzałem dzis nasze 2 F-16 w eskorcie z Migami 29

-Ehh Zenek to nie była eskorta , tylko Migi holowały "efy".

 

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę że polskie F-16 za rok zmienią wygląd. Będą pewnie latac z jakimiś tłumikami dzwięku na dyszy wylotowej .

Właśnie obejrzałem specjalne wydanie regionalnego magazynu informacyjnego TVP " Teleskop" gdzie pokazano, że oprócz wielkiej fety z udziałem Prezydenta RP i ministra MON w okolicach lotniska odbyła się wielka manifestacja okolicznych mieszkańców protestujących przeciwko F-16. Trudno im się dziwić, bo jeśli ktoś mieszka kilkadziesiąt metrów od bazy lotniczej mającej posiadać 32 F-16 to na pewno będzie w domu głośno Poznań-Marlewo to spore osiedle. Faktem jest też, iż lotnisko było wcześniej niż osiedle mieszkaniowe i kto się tam budował musiał wiedzieć kogo ma za sąsiada.

Na ten temat wypowiedział się Lech Kaczyński, bo przecież PIS to partia bliska ludziom . I prawie spadłem z krzesła jak to usłyszałem. Otóż obiecał, że w ciągu najbliższego roku stanie się tak, że samoloty nie będą w okolicy robić hałasu i będzie błoga cisza. Podobno widział już odpowiednie urządzenia ku temu na terenie bazy. Ja wiem, że można w miarę wyciszac ciągi komunikacyjne budując ekrany wzdłuż nich, ale nie wyobrażam sobie jak można wyciszyć startujące myśliwce F-16, które startując czy to na Poznań, czy to w kierunku miasta Kórnik muszą przelatywać nad dużymi skupiskami domostw. Sam mieszkam ok 20 km od bazy, a i u mnie czasami słychać starty. Lech Kaczyński obiecał wyciszyć samoloty Był bardzo pewny siebie. Niedługo pewnie pojawią się tłumiki dzwięku na dyszach wylotowych bo przecież pan Prezydent nie kłamie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Poznań nie chce "efów" to ja zapraszam do słupskiego Redzikowa

 

Hangary po Migach-23 czekają

 

Pozdrawiam

sokol

 

PS.

I mógłbym zrobić Jastrzębia z Gryfem na kadłubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tak sobie myślę, że lotnisko było na Krzesinach wcześniej niż tamtejsze osiedla mieszkaniowe?

Jeśli tak to w zasadzie ludzie sami sobie winni - postawili dom przy lotnisku i dziwią się że samoloty latają.

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec bedzie tak jak w Pile, gdzie to w latach 87-88 budowano hangary dla drugiej eskadry i to pewnie za nie mala kase a juz pare lat pozniej bylo po lotnisku i pewnie stoja puste do dzisiaj. Przyczyna byl ponoc nowy szpital zaraz za pasem startowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tak sobie myślę, że lotnisko było na Krzesinach wcześniej niż tamtejsze osiedla mieszkaniowe?

Jeśli tak to w zasadzie ludzie sami sobie winni - postawili dom przy lotnisku i dziwią się że samoloty latają.

 

Pozdrawiam

sokol

 

Lotnisko o ile wiem zbudowali Niemcy. Osiedla są oczywiście z późniejszego okresu. Sporo domów powstało w okresie gdy w bazie nie było w ogóle samolotów. Inwestorzy kupując nieruchomości zazwyczaj nie wiedzieli co znajduje się za laskiem. Bo skąd mieli niby wiedzieć jeśli byli z poza rejonu a handlarze nieruchomościami raczej nie chwalili się sąsiedzctwem lotniska. Ci moga sie czuć oszukani. Reszta musiała wiedzieć. Migi-21 też niemiłosiernie hałasowały. Moim zdaniem mieszkańcy nic nie wywalczą. Jednak smieszy mnie do rozpuku obietnica wyciszenia okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.