Skocz do zawartości

F-16


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjeciu ktore wrzuciłem sa oba wyrzutniki ,ten z przodu do dipoli , istotnie naboje sa białe ,tylny do pułapek o ile pamietam naboj koloru metalicznego .Same wyrzutnie/moduły pomaranczowe .Co tam moze być czerwonego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem na zdjęciu są kontenery zarówno do flar i do dipoli. Pomarańczowe są ścianki oddzielające poszczególne naboje od siebie. Co do metalicznego koloru to niestety źle pamiętasz. :-) Załadowane flary mają kolor czerwony, metaliczne są ale od strony wewnętrznej ukrytej wewnątrz płatowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylot to może mieć lufa. Jak zobaczysz kiedyś załadowany kontener to sam stwierdzisz jaki ma kolor: czerwony czy pomarańczowy i czy to wylot jest czy co innego. Pytanie było o kolor wyrzutników, o czymś takim jak wylot pułapek termicznych dotąd nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłuszki na moduły są czerwone. Zadałem sobie trudu troche, nie dużo i typ pułapek stosowany u nas jest cały metaliczny.

Nie słyszałes, to jak nazwać tą część pułapki przez którą zawartość uwalnia się do atmosfery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

em, co zmienia kolor z pomarańczowego na czerwony? I wierz mi, załadowany na samolot kontener flar nie jest barwy metalicznej. Jest czerwony. Tylko z bardzo bliska widać przerwy pomiędzy poszczególnymi pułapkami termicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie czytasz tego co napisałem , albo celowo piszesz w ten sposób....

 

Na zdjeciu ktore wrzuciłem sa oba wyrzutniki ,ten z przodu do dipoli , istotnie naboje sa białe ,tylny do pułapek o ile pamietam naboj koloru metalicznego .Same wyrzutnie/moduły pomaranczowe .Co tam moze być czerwonego ...

 

i o zmianie koloru pisałeś Ty...przesledz to co napisałes na stronie 29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę najprościej jak się da żeby dotarło: puste kontenery mogą na zdjęciu wyglądać jak pomarańczowe, kontenery po odpalonych pułapkach mogą wyglądać jak czarne (osmalenia), załadowane kontenery z flarami wyglądają na czerwone, z dipolami na białe. Koniec kropka. Jeśli masz zdjęcie, które pokazuje to inaczej to je wrzuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

em, czy Ty chłopie czytasz co sam napisałeś? Odpowiedziałem na zadane pytanie, Ty posiłkując się zdjęciem z pustymi kontenerami próbujesz udowodnić swoją rację zamiast przyznać się do pomyłki. I tak: załadowany kontener zmienia kolor z pomarańczowego na czerwony. Zadowolony? Aha, odpalony kontener zmienia kolor z czerwonego na czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odwracaj kota ogonem...gdy napisałem o czerwonych wylotach pułapek,i można było kończyć temat, zgrabnie odpisałeś o karabinie....i takie tam

 

teraz czysto modelarsko , 3 zdjecia ten sam samolot podczas startu, pierwsze samolot na prawo ode mnie, drugie na przeciwko ,trzecie na lewo ode mnie ,widać osmalenia powierzchni

 

DSC_7274_zps6965cc80.jpg

DSC_7275_zpsf4e9b724.jpg

DSC_7278_zps5116c76f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Wychodzi na to, że on faktycznie jasny szary kolor ma w niebieskim odcieniu.

Ciekawe, że tylko na samolocie. Zbiorniki teoretycznie powinny być w tym samym kolorze (FS36375), ale są wyraźnie mniej niebieskie.

 

Wyglądają na stare, nie przemalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest dowód, że coś schrzanili. Nawet jeśli zbiorniki są stare i brudne, to jest różnica. Ciekawie wygląda też jasna plama na prawo od szachownicy na stateczniku pionowym. Jakby ten właściwy odcień...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko, ale burza Ja myślałem, że się ludzie ucieszą, że możliwości do pokolorowania jastrzębi będzie więcej, a tu że robota spartolona i inne takie
O tym samym pomyślałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.