Skocz do zawartości

Sk Model- Mi-24D - nauka - model testowy.....


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

...kur... oczom nie wierzę

Adam, sam, bez ingerencji sił nadprzyrodzonych zakłada warsztat

Oiecuję, że będę się mazał ile wlezie, jak na mazaka przystało

 

A poważnie to będę zaglądał i już się cieszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem i "paczę"

 

...

Ten wytrysk to stara Hasegawa?

Raczej jej kopia. Części wyglądają tak samo, ale ich rozmieszczenie na ramkach jest inne, no i sam układ ramek różni się od oryginału. Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku SH-60 SK Model. Myślę, że Academy maczała w tym palce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz poproszę o deklarację wstępną.

Jakie planujesz dodatki, co chcesz poprawić a co odkładasz na później.

Model to nie jest HB więc nie ma co w niego inwestować dużej kasy. Polistyren i druciki wystarczą. Również obiecuję nie męczyć Ciebie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos ma czarne tablice i pulpity do wersji D to poprosze foto oczywiscie - przeskaluje sie druknie i nalepi ....

A on nie miał czasem tych turkusowych, toż to przecież wersja D, z turkusem było by łatwiej bo są rysunki w Topshots z Kagero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydarzenie wielkiego formatu, entuzjazm zgromadzonych zaraźliwy

Oczywiście, że popatrzymy. Mam nadzieję, że obiekcik będzie godziwie fotografowany, bo lubisz na fotkach sprawdzać skuteczność kamuflażu i ostrość wzroku obserwatorów

Mikele ma rację co do kamo - do tego jest szansa zrobić model z legalną szachownicą. A żalu po kalkach nie kumam, boć przecie jesteś znany z samodzielnych umiejętności w tym zakresie

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach to żywica, a myślałem że Edamski a słupek/rurkę trza było z jakiegoś autobusu zabrać, z Ikarusa np. Idzie ładnie, mam gdzieś w czeluściach gabloty ten sam model, także podglądowywuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupki zdecydowanie lepsze.

Chciałbym Cię teraz namówić na trzy rzeczy.

1) Przy takich drobnych elementach zwykły klej jest za gruby. Będą wychodziły nadlewy. Kłania się tu rzadki klej Tamki lub MrColor. Przy klejeniu detali nie ma po nim śladu.

2) Farba podkładowa z sprayu (najtaniej z Leroya). Detal po docięciu i szlifowaniu może mieć pory. Po przyklejeniu go bez małych zniszczeń, trudno je usunąć. Staraj się detale wykańczać oddzielnie i montować do kabiny już gotowe.

3) Nie używaj za dużo gęstej szpachlówki (w kabinie).

Ciężko ją potem zaszlifować. Najlepsze są rzadkie, nakładane pędzlem ( mniejsza powierzchnia do szlifowania i cieńsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokombinuje z kalkami pulpitów ze zvezdy

 

Drugim pomysłem, ale jak masz kalki to zdecydowanie na "plan B", jest malowanie błyszczącą czarną farbą zegarów na pomalowanym na matowo pulpicie. Z cienkiego drutu miedzianego możesz też wykonać obwódki zegarów (nawijasz drut na cienki pręcik dla uzyskania odpowiedniej średnicy), naklejasz pojedyncze "zegary" w odpowiednie miejsce i wtedy malujesz. Całkiem dobry efekt końcowy jak na rękodzieło.

 

111811212315.jpg

Pozwoliłem sobie wrzucić swoje zdjęcie z budowy MiG-15bis dla zobrazowania opowiastki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.