Skocz do zawartości

PzKpfw IV Ausf.C 1: 35(Tristar) + Aber


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze jedna fotka z mało widoczną drobnicą i włazami. Teraz muszę rozmontować cały układ jezdny, ponieważ czas na wykonanie spodnich elementów błotników, oraz pokrycia z perforowanej blachy. Same koła i gąski będą już sobie oczekiwać na podkład.

 

SAM_1324.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 203
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie to 600 nitów to chyba bym się powiesił ogólnie liczba elementów.Ogólnie blacharka idzie ci wykjątkowo dobrze,masz może już wybrane malowanie.

Jednolite szare z 1940r. bodajże 40 Gunze C

Mam pytanie co do włazów a a zwłaszcza ich wewnętrznej strony jaki kolor dać? kolor wnętrza czy bazowy ?

 

z tego co czytałem to raczej na biało, w instrukcji też biały

 

Tempo masakryczne, za każdym razem jak wchodzę w twój wątek jest nowa aktualizacja . Ale muszę przyznać, że idzie Ci świetnie .

Co ty Michał wolno idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy błotnik gotowy. Jak pomyślę sobie że po drugiej stronie jest tyle samo nitów to . Dojdą jeszcze przednia i tylna ruchoma część błotników ale w późniejszym czasie ponieważ by przeszkadzały w montowaniu gąsek

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opieram się zdjęciami konkretnego egz. ponieważ nie ma sensu tego robić mając wiele zdjęć lecz różnych jednostek. Problem w tym że popełniłem byka pisząc o białych włazach, ponieważ jest napisane "wnętrze" nie "włazy" tylko teraz czy wewnętrzna strona włazu też mogła być biała? I jeszcze kwestia druga. Znalazłem to na necie, zdaje się że kolor zewn. to German Grey, jednak środek wygląda na jakiś piaskowy, czy więc sugerować się tym w czasie malowania wnętrza?

 

FOTO IN NET.

4c88dbf1f5549d6a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a jakie to zródła? tak pytam, bo rozbijają w pył królujące od lat głupawe koncepcje o charakterystycznym dla wnętrz niemieckich tanków kolorze kości słoniowej

O tej godzinie to już pytanie podchwytliwe, więc jedną zmiankę ostatnio przeczytalem w którymś opracowaniu pancer IV przy zmianie produkcji z H na J i dążeniu do maksymalnego uproszczenia. I w jednej z książek Janusza Ledwocha - zdaję się, że czołgi niemieckie 1933-45. I najpewniejsze źródło, do niedawna żyjący członek załogi niemieckiego Tygrysa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak środek wygląda na jakiś piaskowy, czy więc sugerować się tym w czasie malowania wnętrza?

 

FOTO IN NET.

4c88dbf1f5549d6a.jpg

 

Jak dla mnie jest to kolor biały zwashowany jakimś brązem lub czymś w tym rodzaju. Myślę że coś takiego wykonam również w swoim modelu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwesti malowania włazów wygląda to tak-wyobraź sobie otwarty właz w czołgu w kamuflażu gdzie biel widać z dalekiej odległości... ta sama historia dotyczyła krzyży niemieckich na pojazdach np. w kampani wrześniowej były tak ogromne i białe że nasi artylerzyści traktowal je jak celownik po tych wydarzeniach zmieniono formę oznakowania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwesti malowania włazów wygląda to tak-wyobraź sobie otwarty właz w czołgu w kamuflażu gdzie biel widać z dalekiej odległości... ta sama historia dotyczyła krzyży niemieckich na pojazdach np. w kampani wrześniowej były tak ogromne i białe że nasi artylerzyści traktowal je jak celownik po tych wydarzeniach zmieniono formę oznakowania..

Dokładnie o tym samym pomyślałem. Więc włazy zostaną w kolorze tanka a wnętrze zrobię z Mr. Color 44 lub białe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dziwna moda pokrywanie tłumików futrem.

Jeszcze co do koloru wnętrza taka ciekawostka.

"Zapomniany Żołnierz" Guy Sajer

Wspomnienia żołnierza, który służył w Gross Deutschland.

Raz załapał się na stopa Tygrysem, a że załoga była uprzejma zaprosili go do środka.

Dokładnie nie zacytuję, ale napisał coś takiego:

"wnętrze tego kolosa było czerwono-pomarańczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tłumik do przeróbki

Dziś tego bardzo mało bo zachciało mi się na ryby, o połowy nawet nie pytajcie . Przednie i tylne elementy błotników miały być na końcu, jednak koncept uległ zmianie i są teraz ale ruchome, więc przy gąskach nie będzie problemu.

 

SAM_1367.jpg

 

SAM_1368.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.