Skocz do zawartości

PzKpfw IV Ausf.C 1: 35(Tristar) + Aber


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Za chęci 5 za wykonanie 2 końcówki błotników powinny mieć wytłoczone nity od dołu a nie naklejone śruby . Czyli dałeś lewy na prawy. Dokładniej zwróć uwagę na instrukcję. Ale uszy do góry następna blacha będzie lepsza. A i pamiętaj ze w Aberze zawsze linia gięcia jest do środka. W Eduardzie bywa różnie. Podglądam dalej.

Pozdrawiam

Zgadza się, linie gięć oraz tłoczone nity idą do wewnątrz tak jak piszesz, i tu właśnie tak jest. Nity na zewnątrz dodane ode mnie zgodnie z oryginałem, tych nitów jednak brak w głównym zestawie Abera, były natomiast przy błotnikach.

 

SAM_1376.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Siema

no niezupełnie. Te podtrawione otwory powinieneś wytłoczyć od dołu do góry. Wtedy na górnej powierzchni masz imitacje nitu, a nie zrobiłeś tego. Od dołu natomiast masz płaskowniki. I kątownik ( też do wytłoczenia nity) razem imituje to konstrukcję tylnego błotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaskowniki od spodu dojdą w odpowiednim momencie, z tym wytłoczeniem nitów to nie wypowiem się bo w instr. nic o tym nie ma. Co do samych nitów to ich ilość i rozmieszczenie zgadza się ze zdjęciami i rysunkami jakimi dysponuję a trochę tego jest, kwestia czy nit był okrągły czy nie jest do dyskusji ale ja w to nie będę wnikał bo tak jak pisałem z dużej il. foto jakie posiadam, na żadnym nie widać wyraźnie kształtu nitów na ruchomych elementach błotników. Natomiast płyty blachy perf. były na pewno mocowane nitami (lub śrubami) sześciokątnymi. Prawda jest wreszcie taka że samo dociekanie czy nity były takie czy siakie mija się z celem jakim jest dla mnie przyjemność klejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie nity miały kuliste główki. jak masz kwity, to parz w nie, a nie w instrukcje montazu. bo juz po raz kolejny uzywasz argumentu, że 'tak było w instrukcji'.

no chyba ze pretendujesz o tytułu mistrza bezmyślnego używania waloryzacji., to wszystko ok. ale musze cie zmartwić, masz silnego konkurenta w lotnictwie

Chłopie czytaj ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Na instrukcji stoi jak byk ,odnośnik PRS czyli wytłoczyć ni ale skoro uważasz ze różnica miedzy śrubami czy nitami odbiera ci radość sklejania no więcej nie zwracam uwagi. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dziwna moda pokrywanie tłumików futrem.

Jeszcze co do koloru wnętrza taka ciekawostka.

"Zapomniany Żołnierz" Guy Sajer

Wspomnienia żołnierza, który służył w Gross Deutschland.

Raz załapał się na stopa Tygrysem, a że załoga była uprzejma zaprosili go do środka.

Dokładnie nie zacytuję, ale napisał coś takiego:

"wnętrze tego kolosa było czerwono-pomarańczowe.

 

Czy ktoś wie, czy jest dostępny audiobook do pobrania tychże właśnie wspomnień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża na sucho , figurant to pozostałość po zestawie z Afryki, będzie udawał czołgistę z 1 Pz. Dv. Proszę więc o pomoc, oprócz likwidacji czaszek na klapach i przemalowania mundurów na czarno, coś muszę zmienić? Co do włazów to otwarty pozostanie główny, ten z pozorantem i być może boczne wizjery. Jeszcze jedna kwestia, nie mogę się na fotkach dopatrzyć ale ten duży panel od góry wieży, którego na zdjęciach jeszcze brak montowany był na stałe czy na zawiasach, mi wydaje się że jednak nie był na zawiasach ale jak pisałem pewności nie mam.

 

SAM_1378.jpg

 

SAM_1379.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz likwidować czaszki na klapach? Toż to symbol wojsk pancernych i znajdowały się na wszystkich mundurach pancerniaków przez co często brano ich za essmanów.

No właśnie z mundurami u mnie dwója z minusem i faktycznie pomyślałem że czachy wek. Jesteś pewien że mają zostać? Pamiętaj że pojazd jest z początku ofensywy na zachód, rok 40, 1 Pz. dv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr, to rozwiązuje wszelkie wątpliwości, albo nowe figurasy albo bez. Co do samego tanka po przejrzeniu moich materiałów okazało się ze, na ruchomych el. błotników są nity okrągłe( możliwe że to zmienię ale nie obiecuję , prawy właz przed wieżą powinien być odrobinę dalej umiejscowiony niż lewy, a Tristar dał równo( tego nie ruszam, trzeba mierzyć siły na zamiary), same włazy odkleiłem gdyż dałem prawy na lewą stronę ( naprawię). Co do nitów i samych blaszek to wielkie dzieki za pomoc koledze Greif, dzięki.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian plan jest, że na winietce bedzie panzer z załogą we włazach jedzie po polnej drode a obok znajdują się żołnierze 3 bat. pułku "Grossdeutschland", którzy przed przybyciem pancerniaków mieli opanować główne drogi w rejonie, i teraz się spotykają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, co do pancerniaków jeszcze pomyślę, jeśli o Grossów chodzi to padło na nich bo mam stary zestaw z Alangera, nie jest jakiś super ale jako że figurek się uczę narazie wystarczy, pozatym trzeba je wykożystać. Co prawda zestaw z 43-45 r. ale różnice jeśli są postaram się wychwycić ( publikacja wyd. Militaria "Grossdeutschland")

SAM_1384.jpg

Co do tanka, poprawiłem wszystkie zakończenia błotników.

SAM_1389.jpg

Teraz postaram się dokładnie sprawdzać wszystko najpierw w dość już dużej dokumentacji na temat IV, zanim coś popartole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...prawy właz przed wieżą powinien być odrobinę dalej umiejscowiony niż lewy, a Tristar dał równo( tego nie ruszam, trzeba mierzyć siły na zamiary)

Radzę ci zmieniec plany na których się opierasz, Tristar zrobił dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...prawy właz przed wieżą powinien być odrobinę dalej umiejscowiony niż lewy, a Tristar dał równo( tego nie ruszam, trzeba mierzyć siły na zamiary)

Radzę ci zmieniec plany na których się opierasz, Tristar zrobił dobrze...

Ty mnie nie strasz. Nic nie będę zmieniał przy włazach i tak, ale to dwa rysunki z dwóch różnych publikacji, podpisane Ausf C 3 serie/BW. Ten sam model prezentuje Tristar. Tak jak pisałem tak czy siak i tak nie będę zmieniał ale trochę to niepokojące, taka rozbieżność

NowyObraz-mapabitowa.jpg

 

NowyObraz-mapabitowa2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam stary zestaw z Alangera

 

czyli de facto połowę zestawu ICM, stąd dość dziwaczny tragarz skrzynki amunicyjnej do MG przy jednoczesnym braku tej broni w zestawie. jako ciekawostkę mozna dodać, że ICM puszczał ten zstaw jako sołdatów z dywizji totenkopf, wiec złych esesmanów.

 

Z tym magazynkiem do MG to się domyśliłem teraz pytanie czy ta mina przeciwczołgowa miała prawo znaleźć się przy tym wojaku w 1940r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.