Skocz do zawartości

PzKpfw IV Ausf.C 1: 35(Tristar) + Aber


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po małej przerwie. Model gotowy pod gruntowanie, wszystko poskładane specjalnie do zdjęć więc parę szparek oraz krzywo zamocowany tłumik znikną w ostatecznym rozrachunku. Tak jak pisałem teraz grunt, po nim ewentualnie jakieś szlifnięcia następnie przed cieniowanie ( tak chyba to brzmi po Polsku), baza, cieniowanie i być może delikatne wyciąganie detali. Tak więc następne fotki dopiero po tym etapie. Zapraszam do oglądania i komentowania.

 

SAM_1502.jpg

 

SAM_1507.jpg

 

SAM_1510.jpg

 

SAM_1513.jpg

 

SAM_1515.jpg

 

SAM_1521.jpg

 

SAM_1522.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 203
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

żeby wsadzić gąski muszę podnieść ruchome el. błotników, a ze sprężynami tego nie zrobię. Ale jutro jeszcze pokombinuję i może dokleje je do stałych części błotników a do ruchomych nie, zawsze to parę osobnych el. do malowania mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby wsadzić gąski muszę podnieść ruchome el. błotników

 

wciąz nie bardzo rozumiem dlaczego, ale skoro tak twierdzisz, to pewnie tak własnie jest

Każda gąska jest z dwóch sklejonych pasków, piny niezbyt trzymają. Bez podniesienia przedniej części błotnika gaska nie wejdzie. Zrobiona przeze mnie sprężyna nie jest tak miękka jak bym chciał, i nie podniosę na niej błotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, Wykonałem malowanko z zastosowaniem delikatnej modulacji oraz równie delikatnym wyciąganiem detali. Szkoda że marny ze mnie fotograf bo zdjęcia nie oddają w całości efektu. Teraz jeszcze zostało wymalowanie elementów w innych kolorach niż bazowy, szpadle siekiery itp. potem będą filtry oraz przygotowanie pod kalki i łosz czyli sido.

 

SAM_1579.jpg

 

SAM_1581.jpg

 

SAM_1586.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche za mało podziałałes aerografem a ciut za dużo pedzlem. Do tego farba do malowania detali powinna sie wywodzic od bazy a u Ciebie ma jakis inny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche za mało podziałałes aerografem a ciut za dużo pedzlem. Do tego farba do malowania detali powinna sie wywodzic od bazy a u Ciebie ma jakis inny kolor.

Pędzlem tylko detale wszystko inne to aero, każdy odcień na modelu(a jest ich około sześciu) wywodzi się ze stopniowo rozjaśnianej bazy

 

PS; Pokombinowałem trochę ze światłem( dzięki Rafał). Tak wiec na całość poszły filtry z Abteilungów i jak tylko wyschną idzie sido z kalkami i dalsza zabawa. Teraz okazało sie że nie dałem filtrów na włazach które trzymam osobno ale to już jutro.

 

SAM_1631.jpg

 

SAM_1635.jpg

 

SAM_1640.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się całe łączenie górnej płyty, tak jak i przedniej płyty wieży.

No wiec tak Sebastianie, płyta górna wystaje z lewej strony jekieś 0,2 mm, faktem jest że to moje niedopatrzenie z którym niestety już nic nie da się zrobić, ale faktem jest również że tak naprawdę nie bardzo to widać( oczywiscie na zbliżeniach zawsze ). Co do samej wierzy to kilka postów wcześniej kolega Krzysztof zauważył ze przednia pł wiezy jest na sucho, jak również podstawa wieży( te el. zostaną sklejone na koniec prac we wnętrzu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze, że trochę dziwna konfiguracja tych kalek mi się wydaje. Ten z przodu to widziałem pełny biały i wydaje mi się, że nie stosowano obu rodzajów naraz. Z tego co się orientuję, to pełne białe zamieniono na te kontury aby obniżyć ich widoczność z dysansu. Ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze, że trochę dziwna konfiguracja tych kalek mi się wydaje. Ten z przodu to widziałem pełny biały i wydaje mi się, że nie stosowano obu rodzajów naraz. Z tego co się orientuję, to pełne białe zamieniono na te kontury aby obniżyć ich widoczność z dysansu. Ale mogę się mylić.

No to mi teraz narobiłeś Krzychu . Przejrzałem wszystko co mam i już się pogubiłem trochę. Pełne białe krzyże były zamieniane na te z czarnym środkiem już po kampanii Polskiej, własnie jak pisałeś ze względu na zbyt dużą widoczność, Ten na górze wieży z czasem był likwidowany. Na fotkach znalazłem na przodzie tylko z czarnym wypełnieniem, jednak nigdzie nie widać góry wieży. Wszystkie kalki to propozycja Tristara, Proszę więc o pomoc jakiegoś znawcę. Przypomnę że pojazd przedstawia egzemplarz 1 Dywizji Pancernej w rejonie granicy Belgijsko-Francuskiej w Maju 1940r. Bardzo prosiłbym o pomoc jeśli ktoś ma konkretną wiedzę o stwierdzenie czy Tristar zrobił błąd w oznaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża po łoszu, i delikatnych zaciekach, oraz pierwsze przymiarki do figurantów- tu dowudca. Łosz wykonany gotowym preparatem AK-Brown blue, zacieki to AK- Fresh mud.

PS; dałem trochę babola przy łączeniu przednie płyty z kadłubem wieży, ale postaram się coś z tym zrobić.

 

SAM_1678.jpg

 

SAM_1681.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem, chciałem zapełnić wszystkie włazy, ale żaden zestaw mi nie pasował, bo pozy do niczego,albo nie ma pięciu itd,itp. Wybrałem ten lipny zestaw MiniArta bo tani i dostępny, i te mundury bardziej zbliżone do 40 roku. Teraz dopiero widzę że kołnierze powinny być większe i chyba nawet kieszonki na spodniach inne. Coś spróbuję z nimi porobić bo budżet na ten miesiąc wyczerpany( kolejny model zamówiony).Co do czapki to jest na niej czacha ale nie widziałem takiej na żadnej fotce z epoki, więc nie wiem czy ją zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.