Skocz do zawartości

E 10 Trumpeter


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też Krzysiek. Zostało mi dokładnie 12 dni na skońćzenie go. Odpuszczam Ferdka. Nie chcę spaprać a boję się,żebym się z E wyrobił.

 

Baza na podłoże. 2 warstwy kleju do płytek zmieszanego z trawą statyczną i rozkruszonymi kamieniami. Znikła tylko faktura kół ale widać zagłębienia więc się nie przejmuję.

 

Z założenia ma to być wiejska droga. Może dołożę do drzewa jeszcze jedną gałąź by nie straszyło tak bardzo. Dałem filtr na gąski ale ciut za bardzo poszły w rdzę więc będę je jeszcze męczył white spiritem.

 

Figurant jeszcze do doszlifowania i muszę resztę zamawiać do niego kolory. Ma ktoś wiedzę jakie kolory powinien mieć (ss). Foty

 

P2161173.JPG

 

P2161179.JPG

 

P2161176.JPG

 

Będzie cos z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki. Dziś wydech

 

P2171181.JPG

 

Nie ma ktoś uchwytów na lewar pasujących do tego modelu ? Lewar już wymieniłem ale uchwyty równie słabe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamo malowane farbami Tamiya. Podłoże to klej do płytek z dodatkiem trawy elektrostatycznej i posypkami polaka. Całość nakładam gdzie chcę i zalewam unigruntem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Staram się. Zanim mnie zlinczujecie za ilość wpisów to przedstawię jeszcze raz chyba ostateczny wygląd scenki. Poprawiłem trochę drzewko,dorobiłem blokadę przeciwczołgową (którą muszę wkopać w ziemię). Jeśli będziecie Na tak to biorę się za malowanie ziemi i wklejanie wszystkiego na stałe.

 

P2171185.JPG

 

P2171188.JPG

 

P2171190.JPG

 

P2171192.JPG

 

Nie gwarantuję,że ostatecznie będzie figurka. Zależy od czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OStatnie zdjęcia przed malowaniem. Nic już nie będę zmieniał.

 

Dorobiona faktura szpachlą tamki i zamontowany w grunt.

P2181194.JPG

 

P2181193.JPG

 

Dziś zamawiam farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjnie wyszła ci ta podstawka.

 

Napisz mi proszę na PW poszczególne etapy robienia podstawki, bo za ogólnie póki co na forum opisywałeś.

Efekt godzien podziwu młokosie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły farby italeri więc maluję podstawkę. Swoją drogę fajne te farby tylko dozowniki do kitu. Kolor dobrałem by kontrastował z bardzo jasnym E. Wydaje mi się,że baza wygląda nieźle. Jutro będę to cieniował. Zastanawiam sie tylko czy drzewo nie psuje całej podstawki. Co wy na to ?

 

P2211195.JPG

 

P2211196.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cieniowanie.Może mogło by być mocniejsze. Tego nie wiem. Nie chciałem odejść zbyt od ciemnej barwy.Jak się widzi to się biorę za brudzenie E, jak się nie widzi to się biorę za poprawę cieniowania.

Doszedłem do wniosku,że nie będę matowił E. Spróbowałem na jednym kole i wygląda to dziwnie. Po olejach się nie świeci okropnie więc szkoda by mi było psuć ten efekt matem .

 

P2221200.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek mi się podoba obecny efekt... tylko mam pytanko (i tu wyjdzie moje lenistwo ale masz już 12 str) domyślam się że przewidujesz tam trawę ?? jeśli nie to to drzewko słabo się prezentuje.

Ale zapewne to głupie pytanie było

Zaś co do matowienia to faktycznie z reguły to psuje efekt modelu dla tego ja bym proponował satyne jak na mój gust jest idealna i nie psuje efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jutro przemaluję i mam zamiar posaić trawę. Końćzę też składanie E i się zacznie zabawa z brudzeniem czyli to na czym totalnie się nie znam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawać już więcej trawy Część stoi na drodze więc jeszcze zniknie pod pojazdem.Jeszcze trochę po bokach dołożę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.