Skocz do zawartości

E 10 Trumpeter


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

One nie są przyklejone Konrad.Pierwszy figurant niemal gotowy.

 

PA170820.JPG

Pozostało dokleić mu łapę,któa trzyma się na patafixie.

W sobotę mam nadzieję skończyć sklejać e. Wcześniej czeka mnie przeprawa przy figurce. Scena będzie chyba wyglądać tak

 

PA170822.JPG

 

+ po bokach prawdopodobnie 3 figurantów ubezpieczających niszczyciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiem, że nie byli czołgistami, bo mieli nawet swoje oddzielne sorty mundurowe. Ale z własnego doświadczenia rekonstrukcyjnego wiem, że taka przypadłość jest mało praktyczna. Bo zamiast szybko wyściubić nosa z włazu, to trzeba najpierw odpiąć słuchawki i zdjąć je, potem zdjąć czapkę/furażerkę i założyć hełm. A to zajmuje trochę czasu, bo przecież noszenie hełmu w środku czołgu/działa samobieżnego jest bardzo niewygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostał hełm,bo to strzelec km więc chyba,by w rzeczywistości wolał być w hełmie . A gdyby był jakiś problem to może być to ochotnik do obsługi km po tragicznej śmierci poprzednika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko było znaleźć jakiekolwiek plany tego modelu. Nie mam pojęcia czy km mógł być obsługiwany przez załogę.

Nie doszły liny od Daniela więc czekając na nie kończę figurki i sklejanie e,bo jeszcze trochę zostało przy nim roboty.

 

Pierwszy pozorant gotowy już po kąpieli. Jutro podkład i to co najgorsze - malowanie.

 

PA190826.JPG

 

PA190831.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
...z własnego doświadczenia rekonstrukcyjnego wiem, że taka przypadłość jest mało praktyczna. Bo zamiast szybko wyściubić nosa z włazu(...)noszenie hełmu w środku czołgu/działa samobieżnego jest bardzo niewygodne

sztug-2.jpg

 

No proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo i fotkę. Zabieram się powoli za malowanie i składania całości do kupy. Trochę się tego boję ale co tam .

 

PB010865.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się tego boję ale co tam .
Bał to się pewnie Felix jak skakał z parunastu tysięcy metrów, a potem wpadł w niekontrolowane obroty. Będzie dobrze. Maluj, maluj bo na wyniki czekam.

A jak tam figuranci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . Figurant ma regularne pobyty w spa.

 

No i jedna strona kół już pomalowana. Zostało koło napędowe ale z nim jest więcej roboty. Czekam na komentarze,bo koła jeszcze nie wklejone i można myć.

 

PB010883.JPG

 

PB010869.JPG

 

Trochę za mocny kontrast dałem. Jak uda sie zrobić lepsze woto to zmienię.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostał hełm,bo to strzelec km więc chyba,by w rzeczywistości wolał być w hełmie ...

Hełm jak hełm służy do obrony przed kamieniami i innym g.... lecącym z góry, przed pociskiem karabinowym nie osłoni :-)

Model fajny ale zastanawia mnie wielkość kół tego pojazdu oraz ich "cienkość"(znaczy szerokość), czy były by w stanie wytrzymać boczne uderzenie pojazdu np w krawężnik przy skręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michał. Rabotnik - nie mam pojęcia - ten pojazd powstał z tego co wiem tylko na papierze .

 

Pomalowałem i zamontowałem drugą stronę. Zastanawiam się tylko teraz czy te kolory nie będą za mocno biły po oczach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię i wytłumaczenie .

Udało się zrobić lepsze foto,podwozie gotowe bez kół napinających,bo waham się co do gąsek, dokleiłem kilka drobiazgów,oraz wkleiłem już działo. Został do zrobienia cały tył i kilka drobnych bajerów.

 

PB050887.JPG

 

A tu to co mnie przeraża - zestawowe gąski. Wolał bym dać ogniwka a nie gumiaki tylko w każdym ogniwku dwa wzorowe wypychacze .

 

PB050888.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu gąsek. Wprawdzie już pytałem o to znajomych ale dla pewności zapytam. Czy te gąski się nadadzą do tego modelu ?

 

6db1c05792c1b289ba88662fc9bdb015.jpg

 

Zestawowe gąski mają po 100 na stronę więc ilościowo powinno wystarczyć. Ponoć e10 to ulepszony hetzer i na zdjęciach innych warsztatów widuję friule więc domyślam się,że to te.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy temat znam i wiąże się to z wymianą kół,by gąski pasowały. W 2gim to są plastiki trampka czyli to co mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.