Skocz do zawartości

E 10 Trumpeter


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pozostaje pytanie czy to jeszcze modelarstwo czy masochizm .

Coś jeszcze zobaczę.Będę się starał jeszcze coś zrobić z tych zestawowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Grzesiek zastosowanie friuli to tylko kwestia kasy. Do tej pory sotosowalem po dwa razy winyle, plastikowe ogniwka i friule. Przy friulach w obu przypadkach też miałem trochę roboty - nadlewki i zaślepione otworki do rozwiercenia. Jednak łatwość montażu zarówno samych gąsienic jak i później na modelu przekonuje mnie do nich jako najlepszych dla mnie. Więc dopóki będę miał kasę będę je kupował. A ideologia typu jak się nie naszpachlujesz i nie namęczysz to to nie jest modelarstwo niestety do mnie nie przemawia. Sam wolę modele w których nie trzeba nic poprawiać - choć niewiele takich jest. Decyzja należy do ciebie. Ja bym dawał te z Hetzera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przepraszam za tak rzadkie aktualizacje brak czasu oraz czekałem na to cacko

 

PB190932.JPG

 

Już nie mogę się doczekać malowania. Zostało tylko kilka drobiazgów i można kończyć.

 

Przerobiłem wydechy - nie podobały mi się tamte a dodatkowo były słabo wykonane.Popdatrzyłem to tutaj

 

http://www.pirespreto.com/wp-content/gallery/e10/e10_6.jpg

 

PB190931.JPG

 

Co do sprawy Friuli. Zamówiłem te co wyżej ale okazało się,ze mają 2 zęby przez co nie pasują do modelu. Sprzedawca zgodził się na wymianę ich na gąski do pz III/IV więc wysłałem dziś te od hetzera i końcem tygodnia powinny dojść prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB220936.JPG

 

Dotarły dziś wymienione w sklepie friule. Zmontowałem jak na razie jedną gąskę.Przepraszam za zdjęcie - strasznie kolory skontrastowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nareszcie dobrnąłem do malowania.Dorobiłem właz,bo oryginalny zepsułem oraz dorobiłem uchwyty na liny,bo zestawowe liny są do kitu. Położona baza.Na fotkach i w dobrym świetle wygląda to ok ale na żywo wygląda trochę za ciemno więc zastanawiam się czy jeszcze ciut go nie rozjaśnić. Nie jest to wybitne cieniowanie ale jako baza do 3kolorowego kamo i dalszych zabiegów chyba wystarczy.

 

PC090969.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Aero świetne - malarz nie .

 

Nie był bym sobą gdyby nie było mycia.Nie wyszły mi plamki maskowane od patafixu więc kombinuję dalej. Albo zostaje jednolity albo jeszcze jakieś kolory dam. Na razie cieniowana baza.

 

PC170992.JPG

 

PC261013.JPG

 

PC261011.JPG

 

PC261009.JPG

 

Można się śmiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie . Idąc dalej przemalowałem koła i to chyba tyle. Nie będę malował brązu. Dał bym może radę ale było by już tego na modelu za dużo i wyglądał by dziwnie. Kładę teraz delikatny filtr i daję sido. Nie wyszło wszystko idealnie ale osobiście mi się podoba i mam nadzieję,że wszystkie błędy z malowania znikną po kurzeniu.

 

PC271038.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.