Skocz do zawartości

M4


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

 

 

 

:szok: cudo.

 

Na razie to wygląda fatalnie, jak model z wystawy LOKu w latach osiemdziesiątych. Teraz jest to płaska bryła bez wyrazu. Malowanie dopiero się zaczyna...

 

Chodził mi ze rewelacyjnie naniosłeś plamy kamuflażu, wiadomo ze to dopiero baza wyjściowa do dalszych czarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

i teraz mi sie podoba

 

Mi też coraz bardziej....

 

nieźle to wygląda jak cieniowałeś kamo ? bo dla mnie o technologia kosmiczna ...

 

Nie ma tu żadnej kosmicznej technologii. Kamo cieniowałem aerografem, z ręki, na niskim ciśnieniu, za pomocą mocno rozwodnionych Lifecolorów, tak dobranych, by były jaśniejsze od bazowych kolorów.

I to cała kosmiczna technologia. Jest to trochę pracochłonne zajęcie (2,5 godziny), ale efekt jest chyba zadowalający.

 

 

Poza tym popracowałem trochę przy moim Rusku (M4A2) i coś tam polepiłem...

 

M4134_zps929799bf.jpg

 

M4133_zps5b78057c.jpg

 

Model składa się bezstresowo. Lekkie kłopoty z jarzmem armaty. Trzeba się trochę naszarpać, aby lufa miała ujemny kąt podniesienia. Academy to trochę spaprało. Trochę piłowania i przymiarek i jest po problemie. Podszpachlowałem właz amunicyjny. Trzeba będzie go jeszcze opracować jak to wszystko wyschnie...

50tka jest założona na wcisk, bo jakoś mi nie pasuje do całości. Postoi tak tydzień i pomyślę czy ją zostawię, czy będzie sterczała sama rura z klamką...

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Coś tam porobiłem. Model po filtrach (brązowy i rdzawy) i prawie pomalowane wszystko to, co było do pomalowania.

Teraz pojazd wygląda tak:

 

M4135_zpsc6ea0d4f.jpg

 

M4136_zps8880de87.jpg

 

M4137_zpse7410e27.jpg

 

 

Ja się na tych wariantach M4 to kompletnie nie znam, ale czy to aby nie fota twojego tylko w Hamerykańskiej wersji? Może na coś się przyda.

 

Fotka bardzo się przyda. Ale ten KM na ruskim Shermanie jakoś ogólnie mi się nie widzi. Nie pasuje mi. Niue podoba mi się. Sam nie wiem dlaczego. Chyba go wywalę.

 

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

M4138_zpse5767ecd.jpg

 

M4139_zpsaad4225d.jpg

 

I tyle będzie w temacie kalek. Tzw. "imienne" Shermany z Iwo Jimy, są dosyć dobrze opisane i obfotografowane, więc nie zaryzykuję oklejenia mojego pojazdu konkretną nazwą. Zostanie bezimienny i anonimowy...

 

W temacie M4 coś drgnęło... Pojazd dostał kapcie i wstępnie został oszpecony. Poleży dobę na kaloryferze i dalej go będę paprał. Bambetle na wierzchu leżą luzem. To taka przymiarka. Jakoś mi się nie widzą. Muszę nad nimi jeszcze ostro popracować. Teraz wygląda to tak:

 

M4140_zps817dafb5.jpg

 

M4141_zpsc31f2b14.jpg

 

M4142_zpsb4eeb529.jpg

 

M4143_zps4deb991e.jpg

 

A tutaj fotografia rodzinna....

 

M4144_zpse09dce0a.jpg

 

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

M4A3 USMC potraktowany został wstępnie olejami. Przetarta została wieża, góra kadłuba, przód i boki. Tył, podwozie i dechy na nim muszą jeszcze poczekać.

Teraz wygląda to tak:

 

M4159_zps071a83b1.jpg

 

M4160_zpsf0dbe1a0.jpg

 

M4161_zps24aa25bf.jpg

 

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

No mam nadzieję że jak już założę ten warsztat za jakieś dwa lata to będziesz jednym z pierwszych którzy mi napiszą co jest skopane.

 

Ok, będę pierwszy...

 

Załóż już teraz, bo zapomni do tego czasu!

 

Nie, nie zapomnę! Jestem strasznie pamiętliwy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.