Skocz do zawartości

M4


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Podziwiam Twój warsztat od początku i normalnie szał to co Ty tu wyprawiasz. Rewelacja

 

Lekka przesada!. Zaledwie coś tam lepię

 

Masz jakieś lekturki

 

Lekturek mam pełne półki. W większości jest to literatura anglojęzyczna, którą to albo sam kupuję i przywożę, albo dostaję w prezencie.

Najlepiej udokumentowanego mam M4. Niestety nie jestem w stanie wykorzystać tego w całości. Brak czasu, lenistwo, brak chęci... Bardziej trakuję to jako literaturę do czytania i oglądania.

 

Ta mała kupka, to niewielka część tego co posiadam i dotyczy Shermana. Do tego dochodzą Blueprinty, płyty CD itp...

 

M4091.jpg

 

No i oczywiście gigantyczną składnicą wiedzy jest internet...

 

Ps. Co pewien czas chodzę sobie do Muzeum Wojska Polskiego, tylko po to aby poklepać Shermana po pancerzyku (co prawda to kanadyjski Grizzly, ale to w końcu też M4....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy to stare wydanie militaria o m4 różni się czymś od nowego nr308. Mam nowe i zastanawiam się czy by nie skompletować całej starej serii. Mam jeszcze nowe m10/achilles. Napisz coś więcej co to za cd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

M4A3 76(W) prawie (?) skończony. Jeszcze kilka godzin i będzie finisz.

Pojazd trochę upaćkałem olejami, Założyłem kapcie i teraz wygląda tak:

 

M4094.jpg

 

 

Czy to stare wydanie militaria o m4 różni się czymś od nowego nr308

 

Numer 308 leży na tej kupce lekko przysypany. Stare wydanie jest o wiele skromniejsze i mocno okrojone. Na "upartego" możesz je kupić, ale generalnie to nic nowego, ani odkrywczego w tym zeszycie nie znajdziesz.

 

Napisz coś więcej co to za cd?

 

Na CD mam książki serwisowe M4, schematy elektryczne itp...

 

 

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeden "M" w galerii. Kolejny "M" prawie pomalowany. Następny "M" gotowy do malowania.

 

M4A3 USMC. Model polepiony. Dokończone jeżyki, dorobiona antena UKF, telefon, rurka spustowa ze zbiornika słodkiej wody i jeszcze jakieś tam duperelki. Resztę podoklejam w trakcie malowania. Brakuje jeszcze liny, ale skończyła mi się plecionka. Muszę ją kupić...

Teraz pojazd prezentuje się tak:

 

M4108.jpg

 

M4109.jpg

 

M4110.jpg

 

M4111.jpg

 

 

I tyle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

Mały postęp w pracach...

 

M24 praktycznie polepiony do kupy. Z malowaniem, poczekam jednak jeszcze trochę. 50-tka z zestawu jest do niczego i muszę wytrzasnąć jakaś ładną, bo na tym stojaku strasznie będzie rzucać się w oczy, więc tandeta odpada.

Podoklejałem uchwyty, klamki, zaczepy itp. Całość dodatkowo postawiłem na kapciach. Teraz wygląda to tak:

 

M4114.jpg

 

M4115.jpg

 

Całość będzie malowana w wersji francuskiej z Indochin, ale to za jakiś czas...

 

 

W międzyczasie zdjąłem z półki coś takiego:

 

M4116.jpg

 

M4A2 Russian Army. Inbox jest tutaj http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/academy/acd13010.htm

 

Tradycyjnie zaczynam zawsze od kółek i gąsek. To chyba najważniejszy kawałek każdego M4. Od tego jak leżą gęsi zależy późniejszy wygląd całego pojazdu.

Polepiłem cały dół i kontrolnie przyłożyłem na sucho górę:

 

M4117.jpg

 

Gąski dobrze leżą i jeszcze lepiej wyglądają. Oczywiście nie są to gąski z zestawu...

 

M4118.jpg

 

 

I tyle lepienia na dzisiaj....

 

 

Duckbille są z zestawu AFV? Mógłbyś odsprzedać jednego?

 

Nie sprzedam, bo nie mam na sprzedaż. Duckbills doklejone do gąsek, to stary złom modelaski. Dlatego tracki w tym "pacyficznym " Shermanie są takie wyszczerbione, bo miałem ich (duckbills) po prostu za mało. Musiałem kombinować aby to jakoś wyglądało...

 

 

Na tego czekałem
Na tego to chyba wszyscy czekają.

 

Ja też się nie mogę doczekać!

 

No i super wygląda ten pacyficzny. Teraz wiem , że ten co go kiedyś popełniłem to amatorka przy twoim jest

 

Przesada! Mój to prowizorka do teatrzyku cieni....

 

Jakie malowanie 2 czy 3 barwne kamo?

 

Czterokolorowe malowanie zielono-ceglasto-piaskowo-czarne...

 

I tyle na dzisiaj.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mała aktualizacja...

 

M4 dostał lekki wash. Na razie tylko cała góra. Jutro może ciąg dalszy.

Teraz wygląda to tak:

 

M4119.jpg

 

M4120.jpg

 

M4121.jpg

 

 

M4A3 USMC dostał podkład. Będzie strasznie dużo skomplikowanego malowanka...

Teraz wygląda to tak:

 

M4122.jpg

 

M4123.jpg

 

M4124.jpg

 

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Coś tam pomalowałem.

Model został popsiukany Olive Drab, a następnie wstępnie i kontrolnie poplamiony kolorami: piaskowym, ceglastym i czarnym. Pojazd leżakuje na kaloryferze i jutro (może?) poprawki, wycieniowanie tego wszystkiego, oraz zbiję trochę kolory, bo są zbyt nasycone.

Teraz wygląda to tak:

 

M4125.jpg

 

M4126.jpg

 

M4127.jpg

 

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu, że nie znam się za bardzo na alianckiej pancerce to nie oceniam malowania, bo nie wiem czy były takie czy nie, ale model podoba mi się coraz bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

A na "pacyficznym" zamiast Olive drab nie było niebiesko-zielonego- Marines?

 

Czołgi dostarczane jednostkom armii i piechoty morskiej USA były dostarczane w malowaniu Olive Drab No. 9 FS 34089. Niektóre, podkreślam niektóre pojazdy były przemalowywane na kolor Dark Forest Green No.11 FS 34079. Mój Sherman jest FS 34089...

 

Kolce bo samuraje potrafili wpadaść od góry i wrzucali granat i BUM!

 

Prędzej miny magnetyczne zakładane na najcieńsze fragmenty pancerza, takie jak włazy wentylatory, peryskopy itp. Dlatego spawano kolce, zakładano siatki i demontowano z pancerza wszystko co można było. Usuwano też 50tki, bo Samuraje potrafili wskoczyć na wieżę i ostrzeliwać Marines.

 

:szok: cudo.

 

Na razie to wygląda fatalnie, jak model z wystawy LOKu w latach osiemdziesiątych. Teraz jest to płaska bryła bez wyrazu. Malowanie dopiero się zaczyna...

 

Pięknie panie, pięknie. Czym maskowałeś do malowania - blue tac?

 

Niczym nie maskowałem. Nie ma jak zamaskować. Boczne płaszczyzny jeszcze jako tako, ale kolce odpadają. Malowanie aerografem z ręki odpada, bo kamo musi być bez rozmyć. W oryginale malowano je zazwyczaj pędzlem, Lub tym co mieli pod ręką tzn: miotłą, szmatą, szczotką itp.

Plamy są ciągnięte pędzlami. Malowałem Humbrolem i olejnym Revellem.

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Model wycieniowany.

 

M4128_zps0e961a40.jpg

 

M4129_zpsed3fe448.jpg

 

M4130_zps4f862610.jpg

 

M4131_zps1fcd15b0.jpg

 

M4132_zpsf08c2a4c.jpg

 

To jeszcze nie koniec zabawy z kamuflażem. To dopiero "gra wstępna". Model postoi na kaloryferze do poniedziałku i będę bawił się dalej...

 

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.