Skocz do zawartości

M4


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam!

 

Marioba, trzy dni dawno minęły

 

Z kilku dni zrobiło się dwa tygodnie. Niestety, ale praca, praca, praca, praca...... a modelarz ze mnie tylko sobotnio-niedzielny.

 

Ale coś tam zrobiłem:

W nakrętki wkleiłem śruby. Oczywiście będą odpowiednio skrócone.

 

M4037.jpg

M4038.jpg

 

I popracowałem nad zbiornikiem na słodką wodę.

 

M4039.jpg

 

Trzeba go jeszcze lekko poszpachlować i wypiłować, ale to już później....

 

A teraz trochę z innej półki...

 

Zaśmiecam trochę warsztat, ale potrzebuje pomocy Szanownych Forumowiczów

 

Dorywczo lepię Stug III Ausf B. Wiem z literatury, że pierwsze osiem sztuk (inne źródło podaje 20 sztuk) było zbudowanych na standardowych podwoziach Panzer III H i miały boczne włazy ewakuacyjne (te nad kołami jezdnymi)

 

Mam takie włazy:

 

M4041.jpg

 

Chciałbym je przykleić, ale poza literaturą pisaną, nie mam żadnych zdjęć, "kwitów" itp.

Prośba: Jakby ktoś posiadał takowe, interesujące mnie fotki, "kwity", to niech wrzuci mi na forum, albo na PW. Z góry dziękuję...

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Coś tam polepiłem...

Zmieniła się koncepcja gąsienic na wieży. Metalowe poszły won i zastąpiły je plastykowe. Popracowałem nad bocznymi śrubami, coś tam wstępnie poszpachlowałem i okleiłem przód gąskami.

Teraz wygląda to tak:

 

M4042.jpg

 

M4043.jpg

 

M4044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Efektowne toto jest- tylko, "cholercia" -trochę przygrube druty...

 

Druty są 0.3 mm. Źle wyglądają na fotkach, bo są białe. Cieńszych wsadzić już nie mogłem. Nie mam tak cienkich wierteł. Zresztą ,tych ostatnich (0.3mm) mimo zdwojonej uwagi ,połamałem kilka zanim nawierciłem wszystkie dziury.

Myślę że druty jak dostaną farby będą wyglądały lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Coś tam porobiłem. Poukładałem trochę worków z piaskiem.

Poczekam kilka dni jak to wszystko się utwardzi, popatrzę na to innym okiem i może coś poprawię.

 

Teraz wygląda to tak:

 

M4045.jpg

 

M4046.jpg

 

M4047.jpg

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jak Pacyfik to zdejmij te idotyczne brytyjskie gąski z pancerza a jak nie masz innych to je poodwracaj narazie i pozdrawiam OLO

 

To nie brytyjskie gąsienice, tylko amerykańskie. Brytole nie produkowali gąsienic. Mieli je tylko na swoich Shermanach...

Z pełną świadomością umysłu zamontowałem te gąski (T-62), bo innych nie mam, a prawidłowe T-54E1 Steel Chevron, lub T-49 Steel Three Bar Cleat są praktycznie nie do kupienia w tej chwili. Różnica polega głównie na tych trzech śrubkach (charakterystycznych). Z daleka nie będzie widać...

A zresztą to mam to generalnie w du.... Modele lepię bo lubię i nie bardzo interesuje mnie tzw "merytoryka" (uwielbiam to słowo!). Jakk bym tak mocno wnikał w każdy szczegół, to nic bym nie polepił..

 

A tu masz opis tych gąsek, kto i kiedy je stosował....

 

An all T-62 steel angular chevron characterized by three studs across the face of the track. Some sets have been seen on other Commonwealth and even US models, but are most commonly found on the British Sherman V and VC Firefly. These tracks were frequently found with duckbill grousers attached. The use of this track was mainly by Chrysler who manufactured the M4A4 (also known as the Sherman Mk. V).

 

T-49 steel track with three bars commonly found on USMC tanks in the Pacific, some M31 and M32 tank retrievers, and tanks in Sicily and Italy. Some authorities think it was not normally used on production tanks, but in fact a specialty track for use in high traction applications.

 

Ale poza tym, to dziękuje za czujność i spostrzegawczość!

 

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko szkoda bo odtwarzasz dość wiernie a te gonski wszystko psują .A co do różnic to nie tylko te trzy nity ale przedewszystkim to,że te nity i szewron wtopione były w GUMĘ. Jak nie chcesz ich ściągać to zetnij te nity i wtedy powstaną gąski które były w całości stalowe pozdrawiam Olo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

No i ciąg dalszy tego nudnego warsztatu....

 

M4A3 USMC miał gąski z kaczymi dziobami.

Kleję je jak debil, ale to zajęcie strasznie nudne....

 

M4059.jpg

 

Odkładam na razie projekt M4 x 3 i zaczynam kolejny projekt na M....

 

M3 Lee od Academy

 

M4048.jpg

 

Trochę literatury na ten temat....

 

M4049.jpg

 

Tradycyjnie zaczynam od kółek...

 

M4050.jpg

 

Model nie będzie miał bebechów. Świadomie z nich rezygnuję...

Nastraszony przez Szanownych Forumowiczów, że są problemy ze złożeniem góry z dołem, polepiłem co nieco.....

 

M4051.jpg

 

M4052.jpg

 

M4053.jpg

 

Przy poświęceniu minimum uwagi, całość składa się wręcz WYŚMIENICIE! Widać to na załączonych obrazkach. Nie ma większych problemów ze spasowaniem tego wszystkiego do kupy....

 

Przy okazji nie obyło się bez strat własnych. Nóż Olfa jest naprawdę ostry.....

 

M4054.jpg

 

Zaczynam pomalutku coś tam nawiercać.....(lufy)

 

M4055.jpg

 

M4056.jpg

 

Dolepiłem kółka do wanny...

 

M4057.jpg

 

I całość wygląda teraz tak...

 

M4058.jpg

 

 

I tyle.....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!

Trochę wolnego czasu było, to i w modelach coś tam podłubałem....

 

M4A3 76W, gotowy do malowania. I to chyba jego pierwszego zacznę pacykować...

 

M4063.jpg

 

M4064.jpg

 

M3 stoi już na gąskach. Zmieniłem na gęsi od Italeri, bo są lepsze i łatwiej je dopasować. Leżą na kółkach bez kleju. Podoklejam jeszcze tylne błotniki, parę duperelek i też chyba pojedzie do malowania...

 

M4061.jpg

 

M4062.jpg

 

No i przytrafił się kolejny M.....

M24 Chaffee Italeri.Jeden z lepszych zestawów tej firmy. Fajnie zdetalowany, z paroma błędami, samoskładalny, robiony z pudła.

 

Tradycyjnie jako pierwsze kółka....

 

M4060.jpg

 

Potem popracowałem nad gąskami...

 

M4069.jpg

 

Potem polepiłem co nieco...

 

Teraz wygląda to tak:

 

M4067.jpg

 

M4068.jpg

 

I tyle....

 

No i jeszcze... M4A3 Marines dostał gąski.

 

M4065.jpg

 

M4066.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.