Skocz do zawartości

Stug III ausf C/D Dragon 1:35


Michał96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Strasznie dawno nic nie pokazywałem na forum, raczej tylko oglądałem i komentowałem wasze zmagania, więc żeby nie było, że się obijam to zakładam warsztat tego Stuga .

 

img0295bq.jpg

 

Moja przerwa związana jest ze zmianą szkoły. Ukończyłem gimnazjum, teraz chodzę do liceum ogólnokształcącego, no i muszę przyznać że jest mase nauki, co dzień coś, a że szkoła stoi dla mnie na pierwszym miejscu pod względem ,,ważności" to częściowo musiałem zrezygnować z regularnych i częstych projektów. Myślę jednak, że jakoś to nadrobię .

 

Teraz konkrety. Model to starszy produkt dragona, jednak mimo to części są dokładne, ładny detal jak to w każdym dragonie, starym czy nowym. Jedyny mankament to brak magictracków, ale jakoś sobie z tym poradzę, lepsze to niż gumiaki zvezdy . Model kupiłem po okazyjnie niskiej cenie od kolegi forumowego Przema, dziękuję mu także za kilka fajnych ,,gratisowych" dodatków, które od niego otrzymałem .

 

Kamuflaż jaki przewiduję to tradycyjny panzergrau z okresu operacji Barbarossa z 1941 roku. Wybrałem szary kolor, ponieważ chcę szczególnie przećwiczyć modulację oraz techniki kurzenia-fajnie to widać na pojazdach w tym kolorze.

 

No to parę zdjęć:

 

 

img0294iw.jpg

 

img0296jy.jpg

 

img0297bu.jpg

 

img0298ul.jpg

 

img0299ph.jpg

 

img0300ud.jpg

 

img0301or.jpg

 

No i mały dodatek

 

img0302zy.jpg

 

Bryła na sucho, bez szlifowania itd. po wycięciu z ramek

 

img0303q.jpg

 

Myślę jeszcze, że w trakcie prac zakupię jakieś dodatki Black Doga-strasznie mnie korci ich zakup-żeby nie było pusto .

 

Liczę na waszą pomoc i zainteresowanie tematem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo cieszy mnie to Michał że założyłeś ten warsztat. Gdyby nie to że mój laptop padł to już dawno zasypał bym Cię materiałami na temat tej wersji. Trzymam kciuki za ten projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za doping.

 

Jakie malowanko może DAK ?

 

Jak już pisałem, malowanie w kolorze panzergrau, chcę na nim poćwiczyć modulację, CM oraz kurzenie.

Nie przepadam za pojazdami w malowaniu DAK, w sumie to walki w Afryce w ogóle mnie nie interesują, nie wiem dlaczego .

 

Bardzo cieszy mnie to Michał że założyłeś ten warsztat. Gdyby nie to że mój laptop padł to już dawno zasypał bym Cię materiałami na temat tej wersji. Trzymam kciuki za ten projekt.

 

Spoko Janusz, żaden problem, dostałem kilku tomową monografię o Stugu III od Piotra, za co bardzo dziękuję .

 

Przy okazji, raz jeszcze wszystkiego najlepszego Janusz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w owej monografii od kolegi Piotra znalazłem bardzo ciekawe zdjęcie, przynajmniej dla mnie . Jest to konkretnie ta sama wersja C/D. Co wy na to aby zrobić model wzorując się właśnie na tym zdjęciu, no i jeszcze myślałem o małej błotnistej dioramie pod Stuga.

 

hhhd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie . W takim razie zdjęcie to będzie moim wzorcem, tylko będzie problem z ustaleniem jednostki, oznaczenia najprawdopodobnie będą SF, bo raczej innego ujęcia tego Stuga już nie znajdę. No i żeby nie było, że nic nie robię, wkejam zdjęcia z postępu, może nie duży, ale zawsze jakiś . Będę jeszcze szlifował koło napinające. Jak narazie skleja się go bardzo dobrze, cieszy mnie to że np wahacze nie są rozbite częściowo w pył, jak to jest w nowszych dragonach. Tutaj jest wahacz, szlifowanie i wklejanie, bez zbędnych drobnic do klejenia.

Mam jeszcze takie zapytanie, działo na tej fotografii jest chyba pokryte kolorem panzergrau?

 

img0299g.jpg

 

img0295yx.jpg

 

img0296vh.jpg

 

img0300yt.jpg

 

img0301j.jpg

 

img0303if.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzięki Daniel, mam nadzieję że będzie chociaż na co popatrzeć .

Mam pytanie w sprawie zdjęcia, co to jest oznaczone przeze mnie nr 1 na lufie działa Stuga? Jest to jakiś celownik?

 

hhhwl.png

 

Czeka mnie sporo zmian, będę musiał uciąć błotniki i zmienić ich ułożenie, zakupić liny no i męczą mnie te gąski. Zaczynam zastanawiać się nad kupnem friuli...Lepiej chyba zrobić jeden dobry model wyższym kosztem niż dwa przeciętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotnik odchylony do tyłu - tyle mogę powiedzieć - na reszcie się nie znam. Chyba czeka Cię zakup blach co do tych ruchomych błotników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też nad tym myślałem, ale chyba jednak postaram się je zrobić z puszki. Będę tylko musiał zakupić jakieś śruby, nity. Miałby ktoś może pare sztuk odsprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna aktualizacja. Pociągnąłem wanne do końca. Przykleiłem elementy górnego pancerza. Wkleiłem działo oraz klapy. Dorobiłem także dwa spawy po bokach wanny. Niech ktoś mi teraz powie, że ta wersja Stuga z krótką lufą nie jest piękna . Niestety wersja uległa zmianie. Nie będę się wzorował na zdjęciu archiwalnym, mam problem z kilkoma rzeczami dlatego też odpuszczę to sobie. Przemyślałem też kwestie brudzenia i szkoda by mi było tak go błocić.

 

img0295of.jpg

 

img0296vx.jpg

 

img0297h.jpg

 

img0298ce.jpg

 

img0300xe.jpg

 

img0301gh.jpg

 

img0302da.jpg

 

img0303og.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.