Skocz do zawartości

Falklandy 1982, skala mieszana.


Erolek

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólna wizja dioramki łazi mi po głowie od dłuższego czasu, ale konkretów jeszcze nie ma, więc projekt ma szanse rozwijać się w bólach.

 

Po ukończonej scence z Irlandii Północnej będę kontynuował temat brytyjskiego Parachute Regiment. Tymrazem wojna o Falklandy na tapecie.

 

Wykorzystam figurkę żywiczną The Imperial Gallery - 120mm czyli 1:16

 

W3s_zps0deb10a3.jpg

 

W4s_zps228c7827.jpg

 

Oraz model Westland Sea King Airfixa w 1:72:

 

W1s_zps10b4cc85.jpg

 

W2s_zps634e9042.jpg

 

Jak zwykle nie obiecuję regularnych aktualizacji, ale prędzej czy później pewnie skończę ten projekt. Tak więc - do roboty!

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co tam wymyśliłeś i jak pożenisz te skalę. W Telford widziałem dioramki z samolotami w różnych skalach i tworzyły jakby 3D - te największe z przodu a najmniejsze z tylu. W każdym razie na pewno będę śledził temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwał bym to malwiny'82, ale to kwestia "poglądu na sprawę"

 

Niemniej jestem ciekaw jak Autor przedstawi swój zamiar. Mam swoje przypuszczenia lecz nie będę ich zdradzał.

 

ps.

 

jak się pomylę to się się przyznam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, spędziłem za dużo czasu dyndając w powietrzu z kolegami z Regimentu, żeby nie mieć skrzywionego spojrzenia na tę kwestię, więc niech już zostanie "Falklandy".

 

Żeby rozwiać atmosferę tajemniczości zrobiłem na szybko taki szkic, który powinien mniej więcej oddać zamysł scenki:

 

sketch_zps0c55686c.jpg

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wiesz, ale moze sie przyda - w tym roku Revell planuje reedycje parasow w 1:72 (1:76?) z dawnych form Matchboxa. To tak gdyby przy smiglowcu mial ktos stac ;)

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

good ajdija. Seaking oczywiście będzie robił za tło? Pamiętaj aby nie zrobić pudełkowego ASW ;)

16wh7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niby wszystkie Sea Kingi miały być przeobione z "pingers" na "junglies",ale jak widać na załączonym orazku - teoria terorią, a praktyka swoje:

 

Heli_zps566ec4ca.jpg

(Skan z książki "Falklands, The Air War")

 

Muszę jeszcze przelecieć dokładnie przez opisy wszyskich egzemplarzy, które brały udział w misji to zrobi się jeden z tych, które nie wróciły w całości. Wtedy się będę zastanawiał nad cechami charakterystycznymi konkretnego egzemplarza. Na razie jeszcze jestem na etapie kombinowania - co z czego i jak, ale dzięki za zwrócenie uwagi na istotny szczegół.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwał bym to malwiny'82, ale to kwestia "poglądu na sprawę"

 

Scenka ma przedstawiać Brytyjczyków wiec Falklandy pasują lepiej

 

Mam tylko nadzieje ze pingwiny nie wezmą przykładu z kota i nie będą szerzyć zgorzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że zupełnie nic nie robię. Gmerałem trochę przy plecaku. Nie podobał mi się odlew karimaty, więc ją zrobiłem z Green Stuffa, co wiązało się ze zrobieniem nowej klapy plecaka. Dorobiłem też kidney pouche, bo figurka miała na tyłku tylko żywicznego bloba. Hełm wylądował na plecaku przywiązany gumami.

 

W5s_zpseb224520.jpg

 

W6s_zps79565f2e.jpg

 

W7s_zpsacefddcc.jpg

 

SLR się przy próbach usuwania szmat i odlewów rąk rozsypał w drobny mak, więc robi się od nowa.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo - pośpiech jest wskazany jedynie przy łapaniu pcheł, więc wierny tej maksymie - malutkimi kroczkami do przodu.

 

SLR zrobiony z czego popadnie - profile Evergreena, drut miedziany, ramki od wyprasek i kawałek balsy:

 

W8s_zpsd366103e.jpg

 

W9s_zps8a221012.jpg

 

Pozycja, w której producent przewidział figurkę mi nie odpowiadała, więc szkielet to rzeźbienia łapek przygotowany:

 

W10s_zpsa4c290f0.jpg

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pośpiech jest wskazany jedynie przy łapaniu pcheł

 

albo jedzeniu z jednej miski.

 

W każdym razie ciekaw jestem jak Twoja - odważna -konwersja wyjdzie w ostateczności, ja ma problemy jeśli chodzi o tak dalekie ingerencje. Do innego połamać za przeproszeniem 'członki' i złożyć po swojemu uzupełniając gdzie trzeba, a co innego wyrzeźbić (tu rączki) od nowa... Powodzenia w dłubaniu i bez pośpiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Minął rok obdzyndzalania się, trzeba się zabrać za to, co się rozbabrało.

 

Coś tam sobie w międzyczasie dłubałem na pół gwizdka:

 

Hihopter prawie gotowy do malowania:

W14_zpsd1fdf1c3.jpg

 

Teren w ogólnym zarysie już jest. Pociągniety podkładem, gotowy do wykańczania (polistyren ekstrudowany, szpachla do ścian, gips i węgiel drzewny):

W15_zps5263996b.jpg

 

Ludek wyrzeźbiony, zacząłem malować pierwszą warstwę kamuflażu, SLR wystrugany z plastiku, plecak też już gotowy i przygotowany do dalszego malowania:

W16_zpsb885ed07.jpg

 

Obiecuję trochę częstsze aktualizacje niż raz do roku.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mam chęć do roboty, to dopada mnie chroniczny brak czasu, ale coś tam w międzyczasie dłubnąłem.

 

Trochę maskowania:

W17s_zpsdcf635d9.jpg

 

... i trochę pracy nad morskim wybrzeżem. Lazurowgo Wybrzeża to z tego nie będzie.

W18s_zpsdfc37b70.jpg

 

Zacząłem też pracować nad zielskiem

W19s_zps85f80332.jpg

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cotygodniowa aktualizacja.

 

Trochę popaprałem olejami, jakieś kępki trawy tu i ówdzie.

W20s_zps15d6a59d.jpg

 

Zmagania z aerografem. Citadel + aero = duużo przekleństw. Niestety żywica, którą będę chciał użyc w kolejnych etapach gryzie mi się z Tamiyą, więc użeram się z malowaniem aerografem Citadelami.

W21s_zpsc4224b03.jpg

 

Kolejna porcja maskowania:

W22s_zps69520d11.jpg

 

Pierwsza warstwa połysku pod kalki i washe:

W23s_zps1e28be5c.jpg

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz bardziej jestem ciekaw efektu Twojego eksperymentu skalowego.

Jeszcze dobra chwila minie zanim coś z tego wyjdzie. Sam jestem ciekaw efektu.

 

 

A tymczasem kolejne drobne kroczki.

 

Kalki, washe, lakiery i kopeć z wydechu. Kalki to zbieranina z pozostałości po różnych starych modelach. Na szczęście robiłem kiedyś Ganneta i została mi po nim kalka "Royal Navy". Rondle musiałem malować od szablonów, bo miałem tylko z białym polem:

 

W24s_zps714656ae.jpg

 

I czas się najwyższy był zabrać za miglanca.

 

Malowanie DPMów, czyli długie zimowe wieczory w plamki:

W25s_zpsd7c707ff.jpg

 

A tu kilka wieczorów póżniej. Jeszcze nie koniec. Jeszcze miejscowe rozjaśnienia. Szczególnie plecak i oporządzenie. Buty, berecik, rękawice i można będzie go błotkiem utytłać:

W27s_zps64d97192.jpg

W28s_zps1d6c4000.jpg

W26s_zpsc217fdf5.jpg

 

Do zobaczenia w następnym odcinku.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.