Skocz do zawartości

Koniec Imperium - Tamiya 1:35


wapel

Rekomendowane odpowiedzi

jak się spalił czołgista?bo na pojeździe brak śladów..

Kurde. Nie zrobilem zdjec tego co nalezalo. Spalony jest caly przedzial silnikowy i wnętrze wierzy. Bedzie to widac na fotce z gory. Jutro wrzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zastrzeżenia do odwzorowania szalunku na schronie: te wypukłe linie markujące szpary w szalunku są....za wypukłe i za szerokie. druga rzecz to "nadlewka" betonu mniej więcej na wysokości górnej krawędzi strzelnicy: nie ma tam odciśniętego szalunku, a taka masa betonu na stropie, nawet zbrojona, nie utrzymałaby się bez szalowania, bo spłynęła by pod własnym ciężarem. ale to jedynie moje subiektywne spostrzeżenie, bo dość sporo się różnych konstrukcji betonowych naoglądałem.

Trup.... realistycznie, chociaż ja nie lubię takich dodatków do dioram.

 

Całość naprawdę godna podziwu, pomimo powyższych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foty poprzez Picasa Web. Za to nigdy nie wiem, czemu pionowe zdjęcia na forum wyglądają na dużo mniejsze niż te poziome, mimo tych samych rozmiarów.

Lipstein, zapewne masz rację. Troszkę przeskalowane są te odciski, ale dzięki temu uzyskałem wyraźny efekt. Bałem się, że jak zrobię mniejsze to się ukruszy i wszystko pójdzie się....

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dobre! ale łyżka dziegciu-jak się spalił czołgista?bo na pojeździe brak śladów..

Obiecana fotka z widokiem spalenizny - przedział silnikowy i okopcenia z włazów wieży.

DSC_0120.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

O dzięki Panowie za miłe słowa! w ogóle dawno tu nie zaglądałem, patrze - a tu mam fotkę admina! a teraz po kolei:

Chciałbym wiedzieć jak zrobiłeś ten bunkier?Jest po prostu mega i te pręty zbrojeniowe z kawałkami betonu.Zdradź sekret dzieła.

Bunkier powstawał w wielkim skrócie tak: polutowałem siatki zbrojeniowe z drucików, zrobiłem szalunek z deseczek z balsy, naoliwiłem je, żeby łatwiej było zdjąć formę. Do foremki wlałem rzadki klej do kafli, poczekałem z 2-3 dni, zdjąłem formę i kombinerkami zniszczyłem co trzeba, pilnując, aby na prętach zostały kawałki betonu.

DSC_0102.JPG

DSC_0108.JPG

DSC_0114.JPG

 

Figurki również z tamiyi czy od innego producenta

Figury to żywica Evolutiona. Świetna jakość. Polecam!

 

Mnie się wydaje, że to lata praktyki.

Lata jak lata, trzy może będą - ale ze względu na wolne tempo / brak czasu, to moja czwarta diorama w sumie.

 

Dodatkowo zamieszczam fotki plenerowe, które zrobiłem parę dni temu.

II.jpg

 

III.jpg

 

VI.jpg

 

VIII.jpg

 

I.jpg

 

VII.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bunkier - bardzo dobry. Pręty z resztkami betonu gustowne, nie przesadzone. Zdjęcie nad morzem kapitalne.

Bunkier powstawał w wielkim skrócie tak: polutowałem siatki zbrojeniowe z drucików, zrobiłem szalunek z deseczek z balsy, naoliwiłem je, żeby łatwiej było zdjąć formę. Do foremki wlałem rzadki klej do kafli, poczekałem z 2-3 dni, zdjąłem formę...

...czyli jak w 1:1 . Masz jak widzę do czynienia z budowlanką na codzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.