Skocz do zawartości

Moździerz 220 mm wz. 32


tadeusz6514

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiem że będzie wojna gdyż są tu tylko modele plastikowe ale jak już zacząłem ten wątek to i go skończę bez względu na konsekwencje.

Czy się coś stało że taki model jest w tym dziale , już kiedyś była podobna dyskusja i nic się nie zmieniło - nadal prowadzę tu wpisy -a wcześniej na Konradusie były modele plastikowe i tam nikt nie krzyczał - mam prośbę o wykonanie nowego działu modeli nie tylko plastikowych może tam będzie więcej wpisów dotyczących modeli a nie tylko materiału .Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że będzie wojna gdyż są tu tylko modele plastikowe ale jak już zacząłem ten wątek to i go skończę bez względu na konsekwencje.

 

Koledze raczej chodziło o podziw dla pracy, ze to papier tak trudny w obróbce, niż szukanie dyskusji, że "a bo tu są tylko modele plastikowe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że będzie wojna gdyż są tu tylko modele plastikowe ale jak już zacząłem ten wątek to i go skończę bez względu na konsekwencje.

 

Tadeusz, może Twoja surówka nie wygląda jak końcowy model do galerii, ale kunsztem warsztatu zachwycasz.

Nie będzie wojny plastikowo-papierowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z moimi przedmówcami bo swojego czasu kleiłem z kartonu ( głównie duże okręty a,i samoloty i czołgi się zdarzały) niestety brak czasu , i wiem jak ciężko jest zaprojektować i zbudować coś z kartonu,działaj dalej i się nie przejmuj ja z chęcią śledzę Twój warsztat .Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Żółwika jeśli jeszcze możesz to zmodyfikuj. Grzbiet powinien być nieco bardziej "ostry" w przekroju poprzecznym, bo teraz to jest obły i przypomina tego z MIRAGE w modelu 1/35

tutaj widok tego o czym mówię:

p8218ock_005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanie czy ciągnik posiadał dwa zbiorniki czy tylko jeden , oraz czy zbiornik wystawał w podłodze pod tylnymi siedzeniami - gdyż tak mi wychodzi z rysunków C7P w książce Pana A.J (Polisch tracks & wheeks 2) str 52 jest tam przekrój połówkowy - czy mam rację ,gdyż wszystkie modele plastikowe takowych nie posiadają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

zamiast pytać w oddzielnym poście zadam kilka pytań na tym - może ktoś będzie coś wiedział a może będzie posiadał zdjęcia na nurtujące mnie pytania

1- zbiornik paliwa czy był po stronie kierowcy czy raczej po przeciwnej

2- dodatkowy zbiornik -służył jako zbiornik cieczy chłodniczej czy oleju

3- jak wyglądało zasilenie silnika w powietrze i dodatkowo jak wyglądał filtr powietrza

4- czy silnik posiadał chłodnicę oleju

5-gdzie były akumulatory rozruchowe

za każdą dodatkową informację będę bardzo wdzięczny gdyż na rysunku technicznym brak takich informacji lub są bardzo nie czytelne , a osoby posiadające takie dane nie chcą przekazać takie informacje ( szkoda -tajemnica wojskowa )

Za odzew Bardzo Dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.