Skocz do zawartości

F-18E Super Hornet 1/72


Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dawno już nie prowadziłam wątku warsztatowego , więc teraz postanowiłam przedstawić budowę F-18E Super Hornet 1/72 Revell'a. Samolot będzie robiony prosto z pudła, bez żadnych dodatków i ulepszeń. Oczywiście model będę malować pędzlem farbami Humbrol'a. Sam model to przepak Italerii, więc myślę, że trochę pracy będzie. Jednak postaram się go zrobić jak najlepiej potrafię .

Będzie to również tak jakby przełom w mojej karierze modelarskiej ponieważ, po długich rozważaniach postanowiłam spróbować zrobić wash'a. W związku z tym i nie tylko, proszę o konstruktywną krytykę, komentowanie i pomoc .

Jeśli chodzi o merytorykę to nie będę specjalnie się tym przejmować, chcę zrobić fajnie wyglądający model i poćwiczyć wash'owanie.

 

Na początek in-box:

 

Pudło

y9ky.jpg

 

Zawartość

amg2.jpg

ud4u.jpg

czkk.jpg

elz8.jpg

 

No i początek budowy:

 

powycinane elementy wlotów powietrza

7sle.jpg

 

próbnie złożone

yotl.jpg

 

a tu sklejone i po szpachlowane, oczywiście do wyszlifowania

21l1.jpg

 

z ciekawości wstępnie poskładałam kadłub i wygląda całkiem fajnie

8o0e.jpg

 

To wszystko na dziś, może nie wiele, ale zawsze coś .

Relację postaram się jak najczęściej odświeżać, ale zobaczymy jak to wszystko wyjdzie w praniu .

 

Miłego oglądania i komentowania

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie spokojnie z tym aerografem, nie naciskajcie. Dziewczyna bardzo dobrze maluje pędzlem, jak sama zdecyduje, że chce się przesiąść na aerograf to zrobi to.

Życzę powodzenia w budowie.

___________________________________________________________________________

Na warsztacie:

Reggiane Re.2000 - Italeri 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i zainteresowanie

 

Panowie spokojnie z tym aerografem, nie naciskajcie. Dziewczyna bardzo dobrze maluje pędzlem, jak sama zdecyduje, że chce się przesiąść na aerograf to zrobi to.

Życzę powodzenia w budowie.

___________________________________________________________________________

Na warsztacie:

Reggiane Re.2000 - Italeri 1/72

O i tu masz kolego rację, zgadzam się z tym w 100% .

 

Dalsza część budowy:

 

wyszlifowane wloty

9itt.jpg

cnmk.jpg

 

wycięte części kabiny pilota i przygotowane do malowania

uimn.jpg

 

o i pomalowane razem z wnęką podwozia przedniego

0zig.jpg

 

na razie to wszystko, zobaczymy czy jutro coś skubnę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie .

 

Od ostatniego odświeżenia minęło trochę czasu, a postępy nie wielkie.

 

Oto co zrobiłam:

 

złożona kabina (postanowiłam zrobić odbicia farby suchym pędzlem i myślę, że jak na pierwszy raz nie jest źle )

zqq8.jpg

p466.jpg

g0fd.jpg

 

Pobawiłam się trochę z wash'em wnęki przedniego podwozia i tak się zastanawiam, czy może tak być ??

sqi7.jpg

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Znów minęło trochę czasu od ostatniego odświeżenia . Prace poszły trochę na przód, a mianowicie udało mi się skleić kadłub co widać na poniższych zdjęciach.

Aha, i pokusiłam się pogłębić trochę linie podziału i mnie się podoba .

 

ns8m.jpg

quou.jpg

njot.jpg

wd7o.jpg

mzbf.jpg

2n09.jpg

 

Jeszcze tylko muszę znaleźć czas żeby to wszystko ładnie po szpachlować .

Pozdrawiam

Kasia

 

P.S.

Widzę, że temat chyba stracił zainteresowanie . Nie wiem dlaczego , może za nudny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym pogłębiałaś linie podziału?

Nieźle wyszło, nie ma postrzępień.

Takimi oto specjalistycznymi, super precyzyjnymi i nie wiem czym jeszcze super narzędziami złączonymi na fotografii poniżej :

qr87.jpg

 

To pierwsze z lewej każdy pozna , a to drugie, to nie wiem jak to nazwać, w każdym bądź razie narzędzie pożyczone od dziadka, nie wiem do czego miało służyć, ale świetnie się sprawdza właśnie przy pogłębianiu linii lub robieniu różnorakich otworków w modelu .

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to przypadkiem nie asortyment z warsztatu szewca?

 

mój dziadek używał podobnego ,czasem dziurkował nam paski do spodni gdy mało dziurek było w skórzanym pasku.

 

A zdanie kolegów potwierdzam.Linie wyszły super ,jak w fabrycznym modelu ,nawet nie widać by Ci się ręka omsknęła gdziekolwiek.Gratuluję pewnej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to przypadkiem nie asortyment z warsztatu szewca?

A być może (ja się tam nie znam ), mój dziadzio dość dużo majsterkuje, więc ma dużo różnych narzędzi, to i może takie szewskie coś wpadło mu kiedyś w ręce .

 

Dziękuje za pozytywne oceny .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po bardzo długiej przerwie (pewnie już każdy zapomniał o tej budowie) , otóż przygotowania do świąt skutecznie zajęły mi czas, prace nad modelem nieco zwolniły tępo z wolnych do bardzo wolnych . Jednak przez ostanie kilka dni coś tam poszło na przód . Oto postępy prac:

 

doklejone skrzydła i poszpachlowany kadłub

tsdc.jpg

4urn.jpg

 

wycięte i obrobione stateczniki pionowe (pogłębiłam linie)

noj9.jpg

 

a oto efekt dzisiejszej pracy obrobiona lewa strona samolotu (wyszlifowana szpachla i pogłębione linie - ale jeszcze nie wszystkie )

xfz0.jpg

v1uq.jpg

 

Pozdrawiam

Kasia

 

P.S.

szpilorek się zwie to cudo :-)

Dzięki za podanie nazwy tego narzędzia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki cieszę się, że się podoba .

 

Dalsza część budowy. W końcu udało mi się pogłębić wszystkie linie podziału na modelu, kilka linii dodałam od siebie wzorując się na blue princie . Dokleiłam również kilka elementów.

A oto efekty prac:

szmb.jpg

yq5e.jpg

wntc.JPG

5vhp.jpg

gyla.jpg

aj5f.jpg

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo te oryginalne były takie jakieś bez wyrazu i średnio mi się podobały, więc postanowiłam je pogłębić .

 

Kolejna aktualizacja budowy .

Bardzo powoli i małymi kroczkami zbliżam się do malowania modelu .

Oto efekty wczorajszej i dzisiejszej pracy .

 

Wczoraj pobawiłam się w lepienie i szlifowanie uzbrojenia i innych gratów, wyszło tak:

4u0f.jpg

 

A dzisiaj pomalowałam nie które z tych gratów na biało:

tblc.jpg

cw8c.jpg

3chr.jpg

 

Następna aktualizacja będzie pewnie dopiero jak się uporam z tym wszystkim, chyba że coś się zmieni .

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś w drewnianej rączce to szydło...

Z ciekwościa pooglądam warsztat, gdyż Hornety bardzo mi się podobają. Z tego co zauważyłem to producent standardowo " nie dał czadu z kokpitem"... Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie .

 

Oj, te wnęki podwozia straszą tymi szparami. Jakoś je zlikwidujesz?

W rzeczywistości nie wygląda to aż tak źle, w sumie i tak będą tam doklejone osłony podwozia to wtedy szpary nie powinny być tak bardzo widoczne, ale zobaczymy może coś wykombinuję .

 

Szkoda że to Italeri a nie Revell :(

Skasuj ten hamulec, bo w tej wersji nie występuje.

Dlaczego szkoda, że Italerii? Nie jest z nim tak źle

Nie chwaląc się mam Super Hornet'a 1/72 z Revell'a, ale chciałam go sobie zostawić na później .

 

Odnośnie tego hamulca, nie chcę się wymądrzać, bo nie jestem jakąś super znawczynią tematu, ale kiedyś znalazłam takiego oto niby blue print'a i na moje oko widać tam coś takiego na kształt tego hamulca. A może oczy mnie mylą? Więc niech wypowiedzą się eksperci w tym temacie.

xfm.gif

 

Jeszcze raz dziękuje i fajnie byłoby poczytać więcej komentarzy .

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo te oryginalne były takie jakieś bez wyrazu i średnio mi się podobały, więc postanowiłam je pogłębić

Przy pędzelkowym malowaniu to czasem słuszna koncepcja - i tak we wgłębienia spłynie trochę farby więc "poznikają"

Chociaż mocno współczesne latadła to nie moje klimaty ale Twój warsztat bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.