Skocz do zawartości

F-18E Super Hornet 1/72


Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajny Szerszen powstaje. Zgodze sie z kolega co do oslony radaru a I na 4 zdjeciu na statecznikach pionowych kalki sa chyba zle polozone. Mam na mysli te zolte co to chyba swieca w nocy:) Nie wiem jak sie to fachowo nazywa

Światła do lotu w szyku. I wydaje się że są położone dobrze, we wgłębieniach.

Edit : Jednak trochę za nisko, ale to szczegół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko od kiedy to USMC używa F/A-18E ?

USMC chyba nie używają Super Hornetów, z tego co gdzieś tam dawno czytałam. Ale osobiście spodobało mi się to malowanie .

Fajnie idzie, ale ciemny szary z tego co mi wiadomo powinien się kończyć na działku czyli ten srebrny element który powinien być swoją drogą ciemniejszy. Osłona radaru zawsze jednokolorowa, i w sumie na każdym samolocie używanym bojowo tak jest. Kolorek można powiedzieć że lekko za ciemny, ale jest super ! Aż mnie ochota wzięła coby sobie jakiegoś Hornecika zrobić
Zgodze sie z kolega co do oslony radaru a I na 4 zdjeciu na statecznikach pionowych kalki sa chyba zle polozone. Mam na mysli te zolte co to chyba swieca w nocy:) Nie wiem jak sie to fachowo nazywa

No może i ten ciemny kolor kończy się na działku, ale jakoś tak robiłam zgodnie z instrukcją i raczej już tak zostanie jak jest. Ciemniejszy kolor (zresztą jak wszystkie farby) dobierałam z przeliczników (zamienników) farb na Humbrolowe.

Edit : Jednak trochę za nisko, ale to szczegół

Co do tych świateł do lotu w szyku, to kalki nałożyłam na wyznaczone przez producenta liniami podziału miejsce .

 

A teraz odnośnie wszystkich tych podpowiedzi (uwag) związanych z modelem, cieszę się, że zostały one zwrócone . Myślę, że wykorzystam to przy następnym modelu . Jedak model zostanie raczej już tak jak jest. Ja wiem, że koledzy chcieliby, aby model przypominał jak najbardziej prawdziwy samolot, no ale zdarzają się wyjątki .

A tak w sumie nawiązując do początku budowy, w pierwszym poście opisując co chcę zrobić informowałam, że nie będę się zastanawiać za dużo nad poprawnością merytoryczną modelu . Ale mimo to cieszę się, że model cieszy się takim zainteresowaniem i jeszcze raz dziękuję za te uwagi .

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, że może tak być, ale ten model potraktowałam głównie jako pole do nauki robienia washa, dlatego poprawność zeszła na dalszy plan. Przy innych modelach które skleiłam (czy będę sklejać) staram się upodobnić w miarę moich możliwości i umiejętności do prawdziwego samolotu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj Kasiu, że przy takim podejściu kolejne warsztaty mogą być już tylko oglądane, jeśli większość uwag okaże się zbyteczna

 

Mikołaj, dziewczyna na forum modelarskim? Dziesięć takich warsztatów zrobi i dalej nie opędzi się od komentarzy. Nie widzę zagrożenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj, dziewczyna na forum modelarskim? Dziesięć takich warsztatów zrobi i dalej nie opędzi się od komentarzy. Nie widzę zagrożenia .

 

No właśnie Radek - chodzi o to, żeby warsztaty koleżanki miały popularność nie tylko dlatego, że Kasia jest Kasią Zdaje mi się również, że sama koleżanka nie chciałaby na tym poprzestać.

Tym bardziej, że możliwości są - choć czas już na pewne modernizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie chodzi mi o to ze jedne swiatla sa po jednej stronie podzialu blach a drugie po drugiej. Jak sie nie myle to sa one montowane w tych samych miejscach po obu stronach. Uwazam ze jest blad producenta a nie modelarza. uwazam ze ten szerszen jest wykonany na wysokim poziomie. Powoli wracam do hobby po kilkuletniej przerwie i na ta chwile wydaje mi sie ze ten model jest wykonany lepiej niz sam bym go zrobil:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po długiej przerwie .

No właśnie Radek - chodzi o to, żeby warsztaty koleżanki miały popularność nie tylko dlatego, że Kasia jest Kasią Zdaje mi się również, że sama koleżanka nie chciałaby na tym poprzestać.

Też tak myślę i zgadzam się z tym .

 

Przez ten troszkę dłuższy odstęp czasu zmagałam się z robieniem tego wash'a, efekty widać na poniższych zdjęciach:

rusm.jpgsguy.jpg6ohd.jpg

 

Może nie jest to pierwsza klasa, ale jak na pierwszy raz to myślę, że nie jest tragicznie .

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wasz nie podoba. Wygląda sztucznie. Pisze to bo do tej pory wszystko mi się bardzo podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego Horneta skleiłam w całość, co widać na poniższych zdjęciach .

 

o4nn.jpgwjp3.jpg

 

Samolot muszę jeszcze potraktować matowym lakierem i domalować kilka małych szczegółów .

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy miesiące i jest gratulują deterninacji i wytrwałości. Uświń go trochę wzorując się na jakimś konkretnym zdjęciu doda to mu realizmu. Dla mnie teraz jest już OK . Szkoda, że to nie u mnie na pułce przybędzie szerszeń w nowoczesnej wersji E. No i jeszcze zrób swoje portfolio co bym mógł sobie pooglać Twoją kolekcję z Harrierem FRS 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje .

Postaram się go jakoś przybrudzić i zobaczę co mi z tego wyjdzie .

A nad portfolio pomyślę i może coś zadziałam jak dostanę trochę weny twórczej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam.....

Czy osłona radaru nie powinien być w jednolitym kolorze (bez kamo) ?

Tak było już o tym wspomniane.

Zacieki zrób jakimiś brązami głównie na silnikach i trochę przy klapach by nie przesadzić

Ładny jest !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszłam za radą kolegów i zrobiłam trochę zacieków na modelu. Nie wiem czy wygląda to tak jak ma wyglądać, ale ogólny efekt mnie osobiście się podoba .

24dc64490a9acba3m.jpg 9d89bf92f0ab4f02m.jpg

 

Przepraszam za te zdjęcia, ale Imageshack postanowił zrobić się płatny . Więc musiałam (na szybko) poratować się czymś też płatnym, ale tańszym i przynajmniej krajowym .

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, tych zacieków na górze trochę za dużo ale ok. Co do zdjęć to niestety photobucket ma limit transferu, polecam picassa web albums. Wrzucamy zdjęcia z programu picassa, (ważne by zmieniać nazwy zdjęć lub tworzyć nowe albumy bo podmieni stare zdjęcia), po wrzuceniu wchodzimy na : https://picasaweb.google.com/lh/myphotos?noredirect=1 zmieniamy właściwości albumu na publiczny i postępujemy zgodnie z instrukcjami na www.picasa2html.com ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo na innym mailu założyć konto na Imageshacku. Działa bo mam tak 4 konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.