Skocz do zawartości

F-18E Super Hornet 1/72


Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odnośnie tych wnęk podwozia, chyba będę musiała szpachlować te szpary, bo przymierzałam klapy i w żaden sposób nie zasłonią tychże szpar .

Z tym rysunkiem jest tak jak z modelem Italki.

Ktoś chciał szybko i zrobił tak jak mu się wydawało że być powinno.

 

 

http://www.check-6.com/gallery/jet_fighters/FA-18F-Super-Hornet-Taking-Off-From-a-Carrier-by-Katsu-Tokunaga.php

Dzięki kolego za link . Poprzeglądałam sobie tą stronkę i nawet całkiem fajna . Oczywiście zdjęcie osiemnastki się przydało .

 

Czyli co? Mam szpachlować i likwidować ten hamulec?? Nie ma możliwości by ta wersja miała hamulec??

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych wnęk podwozia, chyba będę musiała szpachlować te szpary, bo przymierzałam klapy i w żaden sposób nie zasłonią tychże szpar .

 

Czyli co? Mam szpachlować i likwidować ten hamulec?? Nie ma możliwości by ta wersja miała hamulec??

No na to wychodzi, ale obklej sobie taśmą maskującą tak z pół milimetra od linii i dopiero nałóż szpachlę,potem jak jeszcze świeża będzie to zerwij taśmę i będziesz miała ładnie zaszpachlowane. We wnękach zamiast brudzić szpachlą spróbuj wkleić kawałek plastiku z jakiegoś opakowania Swoją drogą ten hamulec został całkowicie zlikwidowany ? Jeśli tak to dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo powoli i małymi kroczkami zbliżam się do malowania modelu .

 

Mój pierwszy model malowany aerografem był Hornet

 

F-18A Hasagawa 1:72

 

Obraz%20011.jpg

 

Poszedłem do kumpla i na strychu go pomalowaliśmy, kumpel zaczoł a ja jak zobaczyłem jak to się robi to go skończyłem.

 

dopiero potem wyhandlowałem aerek ruski A2 którym śmigam już 23lata na agregacie od lodówi notabene spod śmietnika, kosztowa mnie on jedynie czas jaki uzyłem na jego odkręcenie i odcięcie rurek.

 

Malarstwo pędzelkowe jest super sam wiele modeli tak pomalowałem i mam je do dzisiaj.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy model malowany aerografem był HornetF-18A Hasagawa 1:72

Bardzo fajny i bardzo ładnie pomalowany ten Hornecik , żeby mój choć w połowie mu dorównał .

 

No na to wychodzi, ale obklej sobie taśmą maskującą tak z pół milimetra od linii i dopiero nałóż szpachlę,potem jak jeszcze świeża będzie to zerwij taśmę i będziesz miała ładnie zaszpachlowane. We wnękach zamiast brudzić szpachlą spróbuj wkleić kawałek plastiku z jakiegoś opakowania Swoją drogą ten hamulec został całkowicie zlikwidowany ? Jeśli tak to dlaczego ?

Dzięki za podpowiedzi, bardzo się przydały .

Jeśli chodzi o to dlaczego był zlikwidowany to sama nie wiem, pewnie to jakiś wymysł konstruktora samolotu , ale niech może wypowiedzą się więksi znawcy tematu .

 

Co do budowy, to zaszpachlowałam miejsce togo hamulca aerodynamicznego, zlikwidowałam szpary w komorach podwozia i pomalowałam je na biało. Na razie bez zdjęć, ale jak pstryknę kilka to postaram się wstawić .

 

Pozdrawiam

Kasia

 

P.S.

Witam kolegę lukassa, bo widzę, że kolega nowy na forum .

Cieszę się, że warsztat wzbudza choć trochę zainteresowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to rolę hamulca aero spełniają w tej wersji wychylane na zewnątrz stery kierunku, stąd osobna powierzchnia nie była potrzebna. A że każda dodatkowa krawędź to zwiększenie skutecznej powierzchni odbicia radarowego to widać taka za tym kryje się logika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa hamulca aerodynamicznego rozwiązana dzięki bardzo .

 

Wspomniane wcześniej fotki zlikwidowanego hamulca i szpar w komorach podwozia

pdm1.jpgcuj4.jpg

 

A oto co zrobiłam w tej kilku dniowej przerwie: pomalowałam samolot, uzbrojenie i te wszystkie inne drobiazgi, a wyszło tak, jak widać na zdjęciach:

qabz.jpgeuew.jpg97tx.jpgdkne.jpgwani.jpg

 

Teraz to wszystko muszę przygotować i zrobić wash'a , czego się najbardziej się obawiam z całej tej mojej marnej roboty .

 

Pozdrawiam

Kasia

 

P.S.

Jak coś zadziałam z tym wash'em i znajdę chwilę czasu to pewnie dam jakieś foty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, pamiętam sporo się o tym naczytałam przed budową na różnych forach i nie tylko, jednak dziękuję za przypomnienie i podpowiedzi .

 

Postaram się zrobić ten wash najlepiej jak będę umiała, jako że jest to mój taki mały eksperyment, może nie wyjść do końca tak jak ma być .

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, przecież się nic takiego nie stało . Małe nieporozumienie, się zdarza czasami:).

Lepiej nie raz powtórzyć kilka razy to samo, żeby później nie było wątpliwości, że coś jest nie tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci idzie, dawaj dalej !

Jeśli dobrze pamiętam, to rolę hamulca aero spełniają w tej wersji wychylane na zewnątrz stery kierunku, stąd osobna powierzchnia nie była potrzebna. A że każda dodatkowa krawędź to zwiększenie skutecznej powierzchni odbicia radarowego to widać taka za tym kryje się logika.

W sumie to mogło by się zgadzać, podobnie ma chyba też F-22. W sumie to chyba nie chodziło o samo odbicie radaru, Bo sam F-18 zbyt dużo wspólnego ze stealth nie ma ,a i krawędź pomiędzy statecznikami ukryta ale taka odchylona płyta na ogonie zadziera dziób do góry co przy lądowaniu na lotniskowcu mogło się skończyć źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki .

Czyli z tego co widzę i czytam to powodów zlikwidowania hamulca jest kilka .

 

Po tygodniu zmagań z kalkami, w końcu dziś położyłam ostatnie z nich. Oto efekty:

zds9.jpg

sfne.jpg

3c9m.jpg

drj9.jpg

qpf5.jpg

 

Jeszcze tylko muszę dać warstwę sidoluxu i mogę się brać za robienie washa . Jeśli uda mi się to jakoś ogarnąć i wyjdzie w miarę fajnie to się pochwalę .

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie idzie, ale ciemny szary z tego co mi wiadomo powinien się kończyć na działku czyli ten srebrny element który powinien być swoją drogą ciemniejszy. Osłona radaru zawsze jednokolorowa, i w sumie na każdym samolocie używanym bojowo tak jest. Kolorek można powiedzieć że lekko za ciemny, ale jest super ! Aż mnie ochota wzięła coby sobie jakiegoś Hornecika zrobić

f18_03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny Szerszen powstaje. Zgodze sie z kolega co do oslony radaru a I na 4 zdjeciu na statecznikach pionowych kalki sa chyba zle polozone. Mam na mysli te zolte co to chyba swieca w nocy:) Nie wiem jak sie to fachowo nazywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.