Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

M.A.V z Tego co wiem już mają problemy z nadprodukcją. Zamówiłem do taiho blaszki przez kanadyjską firmę i czekam już na wysyłkę prawie miesiac.wlasnie tydzien temu dostałem maila dlaczego jeszcze nie otrzymałem numeru wysyłki, odpowiedź była rozczarowująca firma veryfire robi co może ale nie nadążają.i pewnie poczekam kolejny miesiac …😩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym zapytać czy może ktoś wie czy są przewidywane wkrótce wznowienia modeli Aoshimy w skali 1:350 Takao, Atago, Maya, Chokai? 

Lub może Myoko, Ashigara, Haguro,  Nachi?

A może jakaś inna firma ma zamiar te modele wypuścić?

 

Pozdrawiam 

 

Mariusz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem VeryFire o Shinano ale jakoś ostatnio mniej chcą się dzielić swoimi planami.

Na pewno zamierzają wydać kilka krążowników amerykańskich i japońskich

Niedługo powinna się pojawić Atlanta , potem może Aoba, Furutaka i Baltimore.

 

Na razie mamy takie coś na ebaju

1190716732_vfatlanta.thumb.jpg.cd82448e3973addb07378295a7e1e538.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tcl74 napisał:

Zapytałem VeryFire o Shinano ale jakoś ostatnio mniej chcą się dzielić swoimi planami.

Na pewno zamierzają wydać kilka krążowników amerykańskich i japońskich

Niedługo powinna się pojawić Atlanta , potem może Aoba, Furutaka i Baltimore.

 

Na razie mamy takie coś na ebaju

1190716732_vfatlanta.thumb.jpg.cd82448e3973addb07378295a7e1e538.jpg

tcl74 Dziekuje za info niech veryfire nas poprostu zaskoczy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jakby ktoś się zastanawiał jak wyglądają ci sowieccy marynarze od LiveResin w 1/144 to tak :

IMG_9028.thumb.JPG.4a8d5bb5c394bd1d0255a50c073b8b15.JPG

 

IMG_9033.thumb.JPG.861b42baf78020a93e8b2d3a7f1ef50a.JPG

 

IMG_9034.thumb.JPG.2ca2d337978e64de97ae04aadd989925.JPG

 

Jeszcze uwaga dla potencjalnych zamawiających : od momentu złożenia zamówienia i dokonania płatności  do momentu w którym otrzymałem paczkę upłynęły 2 miesiące (+ 3 dni), z czego m.in. 2tyg paczka "leżakowała" w sortowni wysyłkowej na lotnisku pod Moskwą. Tak więc jak komuś zależy na kupnie to trzeba się uzbroić w cierpliwość.

 

EDIT ----------------------

jeszcze w temacie marynarskich ludków....

lada chwila mają się ukazać dwa zestawy do kajzerowskiego ubocika od DasWerk

(cena już znana: 5 dyszek od zestawu)

daswerk.jpg.5761b473ddfd257070a98905beb91d49.jpg

 

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał zmajstrować niezłą portowo-redową dioramkę w 700 to pojawią się zestawy od krajowego producenta NIKO....

- tender okrętów podwodnych Waldemar Kophamel :

wal-1.jpg.ef2982c4dc2a7ab7100b484d6a1c0fc2.jpg

wal-2.jpg.9146cc71b7867495b20d3192f871800e.jpg

- jego dziatwa z flotylli szkolnej:

wal-3.jpg.78ba8b0642c704ea0833ce3460961fc2.jpg

wal-4.jpg.e12ded559eb9639c08faee8563bfeee4.jpg

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie dla wielu nie jest niczym niezwykłym wiadomość iż Zviezda wydała w 1/144 Suczkę ale odkryłem iż wyszły także juz dodatki

 blachy, część wnętrz,  śruby a także załoganty (które rozumiem przedstawił MAV powyżej)

  https://www.scalemates.com/pl/kits/zvezda-9041-soviet-wwii-submarine-shchuka-shch-class--1318414 na dole strony znajdziecie omawiane elementy 

 

 

 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Szydercza Gała napisał:

O wszystkim tym była już mowa w tym wonteczku, nie spać, zwiedzać

tak to jest jak człowiek wroci z wakacji wypadnie na 2 tyg z obiegu - to w takim razie sorki za zasmiecanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam z kronikarskiego obowiązku że tak jak blaszki z Mikrodizajnu do Szczupaka warto kupić to tych śrub wykonanych przez firmę Eskadra zupełnie się nie opłaca - nie mają one nic wspólnego z tymi rysuneczkami w necie, są to po prostu wykonane 1:1 śruby które są na wypraskach od Zvezdy

 

EDIT ---------------------

żeby nie było że jakiś czarny pijar uprawiam czy kontrrewolucje ....:haha:

wrzucam fotkę jak to wygląda :

IMG_9140.thumb.JPG.6b32eadda2a7d33a95d2733ccfd1490b.JPG

 

Edytowane przez M.A.V.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2021 o 11:17, M.A.V. napisał:

wrzucam fotkę jak to wygląda :

nie no są świecące,  i mają "wały" nie narzekaj tylko rób relacje - to podpatrzę bo kusi mnie kolejny warsztat i pierwsze cygaro w życiu :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, laskonogi napisał:

....nie narzekaj tylko rób relacje ....

:nauka1:

primo - RN 102...      ( by the way ---->  Exeter !!   :wpier:  )

secundo - eskimoski klon kanadyjski bo już rozgrzebany kadłub...

tertio - żywiczny Flowerek lub Bangorek....

quatro - prawilny Langley bardzo kusi.....

 

Więc szczupak to najwcześniej pod koniec 2022....  no chyba że towarzysz Gała mnie zmobilizuje i otworzymy stocznie równolegle by socjalistycznym współzawodnictwem uświęcić ciężką modelarską pracę na akord  :haha:

Poza tym z tym szczupakiem to mam problem natury kolorystycznej --->  spodobało mi się bardzo malowanie co Zvezda daje w instrukcji - czarnozielone z Morza Czarnego - tylko nigdzie nie mogę znaleźć do takiej kolorystyki potwierdzających "konkretnych kwitów" :nauka:

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, M.A.V. napisał:

  ( by the way ---->  Exeter !!   :wpier:  )

pracowników do stoczni już zatrudniam, sliniki rozgrzewam, plany rozwieszam a no i foty musze zgrać ... 

 

5 godzin temu, M.A.V. napisał:

pod koniec 2022.... 

to prawie jak jutro :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20210901-151728.png.03870c90669fec56cbb8c9483a850fe6.png

 

Takom zapowiedział premierę Derfflingera i Lutzowa w 1/700! Czy będzie lepszy od Flyhawka,  a może wykorzysta ich wypraski - nie wiem, ale grunt że jest full hull :mrgreen:

 

Zapowiedziano też edycję limitowaną z dwoma krążownikami od linii wodnej razem ze sterowcem typu Q w 1/700, najpewniej żywicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo znów jakaś nowa chińska firma wyrosła - ciekawe czy znów jakaś forma-córka trumpensztajna  :szczerbol:

 

Ja tylko dodam że stało się..... w końcu produkty ruskiego "Mikrodizajna" będą dostępne bezpośrednio na Wisłą i nie trzeba będzie ściągać z Moskwy - od września w Plastmodel  (a może i wkrótce pojawią się i w innych sklepach)

https://www.plastmodel.pl/c/1092/microdesign-elementy-fototrawione-dodatki-do-modeli.html

:mrgreen:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.