Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

narodowej dumy do gara nie wsadzisz, a modele wydaje sie po to żeby zarabiać pieniądze. ile takich Błyskawic/Gromów się spzeda? 10? mniej?

Co innego gdyby one należały do jakiegoś z seryjnych typów  angielskich niszczycieli, wtedy oprócz tych narodowo-dumnych wydaliby ze 3-4 wersje tych z RN, jak IBG z HUntami czy tymi tam G,H,I, no i wtedy szafa gra.

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Szydercza Gała napisał:

narodowej dumy do gara nie wsadzisz, a modele wydaje sie po to żeby zarabiać pieniądze. ile takich Błyskawic/Gromów się spzeda? 10? mniej?

Co innego gdyby one należały do jakiegoś z seryjnych typów  angielskich niszczycieli, wtedy oprócz tych narodowo-dumnych wydaliby ze 3-4 wersje tych z RN, jak IBG z HUntami czy tymi tam G,H,I, no i wtedy szafa gra.

Dlatego można mieć nadzieję na Pioruna, czy Orkana...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cdarek napisał:

i to jest smutna prawda...nawet narodowa duma nie pomoże ....

Gdybyśmy faktycznie mogli tu mówić o jakiejś narodowej dumie, to może jeszcze by pomogła, jak przy endemicznych puławszczakach, łosiach i karasiach. Ale jesteśmy narodem szczurów lądowych, nie znajdziesz popytu na polskie okręty w społeczeństwie które dziś łyka bzdury o "fregatach zbyt dużych na Bałtyk" i "niepotrzebnej" MW. Zresztą tak jak zauważył Gała, taki rzadki temat w szkutnictwie to nisza w niszy - dopiero powoli zbiera się porządna oferta okrętów Royal Navy w plastiku, oferta USN jest żałosna, więc co dopiero mówić o takich jednostkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, M.A.V. napisał:

Na Pioruna czy Orkana to ja bym nawet się na żywice wykosztował w 350   :szczerbol:  zresztą z Błyskotką by było tak samo

A to oba są. Tylko że stare prypcie za spore pieniądze. Jeszcze po White Ensign Models. Lepiej spokojnie  poczekać i pokończyć te zapasy ze składu i rozgrzebulce,to może coś się w przeciągu paru lat pojawi...

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, socjo1 napisał:

A to oba są. Tylko że stare prypcie za spore pieniądze. Jeszcze po White Ensign Models. Lepiej spokojnie  poczekać i pokończyć te zapasy ze składu i rozgrzebulce,to może coś się w przeciągu paru lat pojawi...

no wiem, wiem..... ale jak człowiek zasmakował jakości od Starlinga to już nie traktuje tych starych wyrobów poważnie.

To trochę jakby kleić Tribala z Mistercrafta - niby się da ale po co  :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, M.A.V. napisał:

To trochę jakby kleić Tribala z Mistercrafta - niby się da ale po co  :haha:

 

Trochę nie na temat, ale skoro już jesteśmy przy Tribalu - moim zdaniem jest świetny. Ku inspiracji polecam:

https://modelshipworld.com/topic/27925-hms-zulu-1942-hms-eskimo-1944-by-rgl-trumpeter-1350/

 

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia Derfflingera i Lutzowa od Takoma są już w sieci, i gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości - tak, to Flyhawk :) 
https://www.1999.co.jp/eng/10813505?utm_source=scalemates&utm_medium=cpc&utm_campaign=marketplace


https://www.1999.co.jp/eng/10813500
W pojedynczych wydaniach wygląda na to, że Takom dołożył od siebie spód kadłuba, a Snowman blaszkę - fajną, chyba bardziej rozbudowaną niż podstawowa blaszka dodawana przez Flyhawka. Martola wycenia Derfflingera u siebie na 153 złote, więc cena jest bardzo zachęcająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, filipsg napisał:

 


https://www.1999.co.jp/eng/10813500
W pojedynczych wydaniach wygląda na to, że Takom dołożył od siebie spód kadłuba, a Snowman blaszkę - fajną, chyba bardziej rozbudowaną niż podstawowa blaszka dodawana przez Flyhawka. Martola wycenia Derfflingera u siebie na 153 złote, więc cena jest bardzo zachęcająca.

no nie sądzę😁

za Derfflingera  z Flyhawk-a  FH 1300P zapłaciłem 216 zeta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, slawekmalysek napisał:

 

no nie sądzę😁

za Derfflingera  z Flyhawk-a  FH 1300P zapłaciłem 216 zeta 

 

I to już z cłem? Weź pod uwagę, że dziś już tak tanio modelu z Chin nie kupisz, jeśli tyle zapłaciłeś wcześniej, to takie porównanie jest już bez sensu.

 

Zwykły Derfflinger FH w Martoli kosztuje 120zł, i to jest odpowiedni materiał do porównania.

 

Poza tym wszystkie wydania Flyhawka były od linii wodnej, co mi po połowie okrętu? :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipsg napisał:

 

I to już z cłem? Weź pod uwagę, że dziś już tak tanio modelu z Chin nie kupisz, jeśli tyle zapłaciłeś wcześniej, to takie porównanie jest już bez sensu.

 

 

Kupiłem wczoraj w kraju czyli w Polsce😜

 

Godzinę temu, filipsg napisał:

Zwykły Derfflinger FH w Martoli kosztuje 120zł, i to jest odpowiedni materiał do porównania.

 

 

Taka cena za FH 1300 jest?/była? taka sama wszędzie

Godzinę temu, filipsg napisał:

 

I

 

Poza tym wszystkie wydania Flyhawka były od linii wodnej, co mi po połowie okrętu? :szczerbol:

Połowa ? ciekawa matematyka🤔 poza tym był to mój swiadomy wybór  

 

no i przy okazji dokupiłem tego

https://www.kfs-miniatures.com/1700-german-groses-torpedoboot-g-39-1916-flyhawk-model/

Edytowane przez slawekmalysek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję szczęścia, z tego co widzę kupiłeś ostatni egzemplarz w Polsce. Tym bardziej porównanie Takoma z coraz trudniej dostępnym, limitowanym wariantem modelu traci sens 😉 Z tego co widzę można trafić jeszcze na limitowanego Lutzowa za... 300 złotych. 

 

Mój świadomy wybór jest taki, że nie kupiłbym Derfllingera bez spodniej części kadłuba nawet gdyby kosztował 50 złotych. Jeśli mam do wyboru dopłacić 30 złotych do podstawowego Flyhawka żeby dostać lepszą blachę i pełny kadłub, albo dopłacić (w najlepszym razie) niecałe 100 złotych za fajerwerki do waterline'a, to wybieram to pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, filipsg napisał:

No to gratuluję szczęścia, z tego co widzę kupiłeś ostatni egzemplarz w Polsce. 

a dziekuję, wiem.......

 

43 minuty temu, filipsg napisał:

Mój świadomy wybór jest taki, że nie kupiłbym Derfllingera bez spodniej części kadłuba nawet gdyby kosztował 50 złotych. Jeśli mam do wyboru dopłacić 30 złotych do podstawowego Flyhawka żeby dostać lepszą blachę i pełny kadłub, albo dopłacić (w najlepszym razie) niecałe 100 złotych za fajerwerki do waterline'a, to wybieram to pierwsze.

no cóż jedni wolą brunetki inni blondynki 

w tej skali preferuję do lini wodnej, z pełnym kadłubem wolę 350, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Jakby jeszcze któryś z was to zlepił, a nie tylko kupował to już by była pełnią szczęścia :haha:

Dla tych co sie nudzą że nic sie tutaj nie lepi na forum britmodeller  gość lepi równocześnie taicho i grafa zeppelina w skali 1/350:woot:

https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235098756-1350-carriers-taiho-and-graf-zeppelin/page/3/#comments

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie, kojarzy ( @M.A.V. ?)?

Skala 1/350, sowiecki niszczyciel z II wojny który by służył na Północy? 

Jakąś żywicę ktoś zapowiadał chyba, coś mi się tłucze po głowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Jakby jeszcze któryś z was to zlepił, a nie tylko kupował to już by była pełnią szczęścia :haha:

Masz rację, narazie siedze na delegacji i kupuję😜

Shimakaze + infini płyną z Australii a 700 bedzie czekać jak wrócę ...będzie co robić w dłuugie zimowe wieczory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, socjo1 napisał:

Ktoś wie, kojarzy ( @M.A.V. ?)?

Skala 1/350, sowiecki niszczyciel z II wojny który by służył na Północy? 

Jakąś żywicę ktoś zapowiadał chyba, coś mi się tłucze po głowie...

jest - wyszedł niedawno z Kombriga taki jeden co się włóczył w okolicach Murmańska  :szczerbol:

Nawet poważnie się zastanawiałem czy nie kupić bo taki rusek to wielka rzadkość i w dodatku full-hull no ale cena mnie troszkę "zabiła" :

https://www.ebay.com/itm/324732982247

może po nowym roku....   :tuptup:

 

EDIT -------------------

13 godzin temu, Yamamoto napisał:

....gość lepi równocześnie taicho i grafa zeppelina w skali 1/350.....

też liczę że kiedyś będę miał podobny wesoły i na luzie czas na emeryturze - jak dożyje:haha:

Edytowane przez M.A.V.
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, taltos1 napisał:

W pewnym wieku włącza się zbieractwo, chłopy mają tyle modeli, że sklep można otwierać 🤣

Z tym zdaniem mogę się zgodzić, ale jest tego plus, że to chłopy co jakiś czas chcą się czegoś w sklepach nieosiągalnego pozbyć.

W tym widzę duży plus.......sam też pewnie bym otworzył niezły sklep z 1/72 -1/350 i 1/35.....ale jakoś szkoda rodzynków się pozbywać 

...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.