Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, M.A.V. napisał:

Swoją drogą doszły mnie słuchy, że właśnie blacharka do Taszkienta  będzie najszybciej spod Uralu (i to nawet podobno do obu wersji wyposażenia) bo prace trwają i podobno są dość zaawansowane.

gdzie, kiedy, kto :) 

 

Godzinę temu, chudyhunter napisał:

 Gdybym wiedział, że tak się to potoczy, to zamówiłbym jak zawsze przez ebay

też tak miałem :)

pasja to pasja :) musi kosztowac - tak sobie to tłumaczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starling models zapowiada dwie jednostki drugowojennych, brytyjskich trałowców klasy Bangor (długość 49 metrów). Detale ma im dorobić Czarny Kot.  Mają być dostępne od przyszłego miesiąca.

Rhyl_cover_edit_720x.jpg?v=1618995639

Edytowane przez socjo1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyrielejson  ! 

Jak wytrzymać w mocnym postanowieniu konsumpcyjnego postu gdy wokoło tyle pokus?   

Jak żyć ?  

....jak to dobrze że bez jednej nerki też się jakoś da :haha: 

 

EDIT ------------------

 

17 godzin temu, laskonogi napisał:

gdzie, kiedy, kto :)

będą z Mikrodizajnu   ( https://microdisign.ru/ ) - mam świeżo potwierdzone info

Edytowane przez M.A.V.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, M.A.V. napisał:

będą z Mikrodizajnu   ( https://microdisign.ru/ ) - mam świeżo potwierdzone info

i to jest info - czyli pakuje do pudła i juz nie oglądam :)

 

3 godziny temu, socjo1 napisał:

Mają być dostępne od przyszłego miesiąca.

polowanie czas zacząć 

 

1 godzinę temu, M.A.V. napisał:

Kyrielejson  ! 

Jak wytrzymać w mocnym postanowieniu konsumpcyjnego postu gdy wokoło tyle pokus?   

Jak żyć ?  

....jak to dobrze że bez jednej nerki też się jakoś da

ja już sie pogodziłem że modeli mam więcej niż torebek i butów mojej małżonki, ale o tym sza - Ona cały czas myśli że wygrywa :)))) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat z kolegą Szyderczym się zgodzę.

 

Zbyszku, kup sobie ten trałowiec jak coś skończysz. Satysfakcja podwójna, motywacja do robienia i co więcej - kończenia a nie rozgrzebywania kolejnych pudeł. Ja wciąż odwlekam zakup (bo decyzję podjąłem) trawlera Okrągłego Stołu. Jak się wykażesz cierpliwością (w starych, dobrych czasach uznawaną za jedną z cnót 😉), to za ok. 3-4 m-ce możemy zrobić wspólny zakup w celu podziału kosztów wysyłki. Ewentualne dalsze szczegóły do omówienia na priv 😉

A moja akurat żona to jest mocno antykonsumerska (choć nie skąpa)  i nie powiem - imponuje mi tym.

Edytowane przez socjo1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2021 o 18:56, Dudzio napisał:

Nie mogłem znaleźć potwierdzenia w oficjalnych źródłach, ale w internecie krążą już zdjęcia IJN Taiho w 1/350 od Very Fire. 

 

Model pojawił się już w pierwszych sklepach. Cena na poziomie lotniskowów IJN od Fujimi.

 

taiho.JPG.edaf07c33cc5a1e1834dd493f337848f.JPG

 

[spoiler]

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

s-l1600.png

 

[/spoiler]

 

Niby jakośc modelu wyraźnie wyższa, niż ze starszej generacji, ale troszkę drogo 😞 I ta blaszka dosyć mizerna.

niby-czowiek-wiedzio-a-jednak-troche-si-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dudzio napisał:

Niby jakośc modelu wyraźnie wyższa, niż ze starszej generacji, ale troszkę drogo 😞 I ta blaszka dosyć mizerna.

 

Blacharka i pokład będą w dodatku do kupienia osobno za 140£

klasyczny "chłyt materkingowy" by zmniejszyć szok cenowy --> jakby wrzucili wszystko do jednego pudła za ~350 funciaków to mało kto by kupił  :szczerbol:

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie nowoopracowany Gato w 350 od HobbyBossa :

gato.jpg.891e04fa83e1070362810550c7dd1cd4.jpg

 

A jako że ostatnio przewijał się tu temat sowieckiego szczupaczka to jak ktoś chętny skompletować do niego załogę to będzie duży wybór z LiveResin:

szcz-3.thumb.jpg.a3e2319512c03565bdc74ad2bea7e156.jpg

 

szcz-2.thumb.jpg.1aef6f0ca8cae9dbd7d509b3910ec894.jpg

 

szcz-1.jpg.1d5afd5a920435ea00ebaa41c2babcbe.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, M.A.V. napisał:

Będzie nowoopracowany Gato w 350 od HobbyBossa :

Oby pojawiły się jakieś ciekawe opcje poza Gato z 1941, modele AFV mimo trzech różnych wydań oferowały stosunkowo mało alternatywnego uzbrojenia i detali w porównaniu z kreatywnością amerykańskich podwodniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filipsg napisał:

Oby pojawiły się jakieś ciekawe opcje poza Gato z 1941, modele AFV mimo trzech różnych wydań oferowały stosunkowo mało alternatywnego uzbrojenia i detali w porównaniu z kreatywnością amerykańskich podwodniaków.

Obstawiam że HB/Trumpeter zrobi w 350 tak jak zrobił z Gato w 144, a więc po konfiguracji z '41 wypuści jeszcze jedną z '44

(co do detalizacji to bym zbyt dużo nie oczekiwał - te ich wpusty w 144 też nie są super idealne)

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2021 o 15:31, M.A.V. napisał:

Obstawiam że HB/Trumpeter zrobi w 350 tak jak zrobił z Gato w 144, a więc po konfiguracji z '41 wypuści jeszcze jedną z '44

(co do detalizacji to bym zbyt dużo nie oczekiwał - te ich wpusty w 144 też nie są super idealne)

Niestety, tak pewnie będzie. 

 

Tamiya na swoim stoisku w Shizuoce zaprezentowała dokładnie zero nowych okrętów 😞 Niby wiadomo że olewają okręty od dawna, ale człowiek się łudził...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

... dla nich modele plastikowe , to tylko działalność poboczna, fanaberia właściciela. 

Modele plastikowe to było hobby "starego Pana Tamiya" - "młody Pan Tamiya" który przejął firmę kilka lat temu jest modelarzem RC.
A więc plastiki to pobocze pobocza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się już pierwszy inbox Taiho 1/350 od very fire:

 

 

Mamy tutaj jakiegoś wykształciucha, który nam streści jakie uwagi przedstawiał autor? 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starling Models ujawnił ceny swoich nowości które mają ukazać się na dniach.

Trałowce klasy Bangor w 1/350 - 60 funtów ( minus wat, jak rozumiem), HMS Glamorgan (1/700) - 65 funtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2021 o 19:14, socjo1 napisał:

Trałowce klasy Bangor w 1/350...

widziałem że będzie też kanadyjczyk w późniejszej konfiguracji....   :szczerbol:

swoją drogą to jakby się uprzeć to można i łajbę spod bandery IJN z tego zestawu wyskrobać, mam na myśli te kilka jednostek co japońce przechwycili w HongKongu  i po przezbrojeniu używali jako eskortowce.

 

żeby nie robić wiochy post za postem będzie...

EDIT --------------------------------

 

pojawiła się w zapowiedziach ciekawa wersja sowieckiego Golfa (niestety na razie tylko w 700).

Jest to wersja 629R (Golf SSQ) - czyli łącznościowo-dowódcza. Istniały tylko 3 takie jednostki.

Producent to bułgarski OKB Grigorov :

golfSSQ-1.jpg.90a9b8f5f264ad53cec63c228bddc7bf.jpg

 

golfSSQ-2.jpg.3f70d6202ea8c04480f1c0d562c22a13.jpg

 

golfSSQ-3.jpg.e4a1cd7ef9df0aa658bdbc2ba1fc8f0d.jpg

 

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

wyszedł ciekawy model żywiczny hiszpańskiej firmy NIMIX (jeśli mam być szczery pierwszy raz o niej usłyszałem)

Amerykański monitor rzeczny z czasów Wietnamu, skala 1:35  [ma ponad 50cm długości]

monit-1.jpg.f1b1d7d9f115456443d10cafbc3a3c05.jpg

fotki zestawu + złożonego modelu tutaj :

https://armorama.com/news/nimix-monitor-mk5

w dodatku są też zdjęcia pięknej dioramy wykonanej z jego udziałem :

monit-2.jpg.f6813854f13a8fa76f3802d0f14d0659.jpg

 

monit-3.jpg.a4adb94ed7d8dd7414b0176bc20621d0.jpg

 

 

EDIT ------------------------------------------

 

jako że pojawienie się Taiho od VF wzbudziło tutaj spore poruszenie pragnę donieść że pojawiła się już blacharka do niego - opis "part A" sugeruje iż jeszcze coś będzie szykowane :

taiho.thumb.jpg.d71840dbc9d8e00d34951ad8eea146e9.jpg

cena ze ten zestaw "A" ~145$

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.