Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, krzysiu69 napisał:

....czy słyszał ktoś może o jakiś dedykowanych blachach....

 

na bogato i w złocie to jest takie coś :

1232790-41450-72-720.jpg

tylko experci od IJN musieliby się wypowiedzieć czy ten rok różnicy wiele zmienia

 

wiem że są też jakieś blaszki do modelu Fujimi, ale nie wiem czy będą pasować :mrgreen:

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, M.A.V. napisał:

czy ten rok różnicy wiele zmienia

 

wiem że są też jakieś blaszki do modelu Fujimi, ale nie wiem czy będą pasować :mrgreen:

Pomiedzy 1941 a 1942 Mutsu był dwa razy w suchym doku; pierwszym razem we wrześniu 41 dołożono kable demagnetyzacyjne, wypełniono bąble przeciwtorpedowe rurkami i zmieniono samoloty obserwacyjne na E8N2 Dave. Drugim razem w lipcu 42 tylko serwis i malowanie kadłuba. Oba dokowania w Kure a wiec i kolor Kure grey się mu należy.... 

 

blachy z Fujimi mogą nie pasować.... 

 

ps dawaj warsztat w Nowym Roku !! 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, M.A.V. napisał:

kilka niszowych nowości.....

 

oczywiście obowiązkowo kilka  podwodniaków :szczerbol:

kilka ciekawych "drobnoustrojów" :

1234562-26999-98-pristine.jpg

 

Mam nadzieję, że nie pracujesz w restauracji, bo bym się bał, gdybyś zapewniał mnie, że jedzenie jest świeże.😝

Ta nowość to ma już dobre półtora roku. Z drugiej strony - zawsze to warto poinformować publikę.

 

Kolejna informacja przy okazji - Mike, właściciel Starling models zapowiedział, że kolejne wypuszczane przez niego modele nie będą miały wznowień. Bo generalnie woli sprzedawać niż produkować. Bo to zamieszanie z kilkoma poddostawcami i tak dalej.... Tak więc na przykład, jak ktoś się na "moją" fregatę River nie załapał do wczoraj, to już się nie załapał.   

 

Kiedyś namawiałem go na okręty podwodne typu U, tak żeby można było choćby nasze "terrible twins" wykonać. Moim zdaniem temat ma potencjał handlowy, ale jakoś nie było dużej reakcji. Zresztą wypuszczanie nowości strasznie wolno im idzie, chyba te modele nie schodzą mu tak jaky chciał, albo ich produkcja nie jest tak zyskowna jakby sobie tego życzył. Szkoda, bo bardzo ciekawe tematy zapowiadał i jakość jest znacznie wyższa, niż dawnych WEMów i ich pogrobowców.

Edytowane przez socjo1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike planował odpocząć pd dotychczasowej pracy przy dystrybucji modeli okrętowych po przejściu na emeryturę. No i mu się to troszkę rozrosło - do tego stopnia, że czuł się jak z powrotem w pracy... 😉 W związku z tym okroił teraz  nieco zakres obowiązków związanych ze Starling Models.  

 

Co do Sir Garetha to czeka już w szufladzie na swój moment - dość ładny odlew z bonusami 3D i toczonymi elementami od Mastera. PE też ma dość ładnie przygotowane.

 

KFK w sprzedaży pojawił się wczoraj - czekam aż się przyturla z Niemiec. Oprócz wydruków SSN są tam też działka 2 cm od Black Cat'a - tych wydruków jeszcze nie widziałem na żywo.

 

Co do U-class - w 350-ce pojawił się  model produkcji Eva Model (ze słonecznej Italii) ale nie wiem czy jego jakość pasuje do ceny (piszę to na podstawie fotek widzianych w internetach).

 

Pozdrawiam, Marek

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, donalyah00 napisał:

KFK w sprzedaży pojawił się wczoraj - czekam aż się przyturla z Niemiec

nabyłeś przez ich stronę ?

https://www.ssnmodellbau.de/Bausaetze/Bausaetze-1-350/SSN-Modellbau-112/ssn-b35001-kfk-kriegsfischkutter.html

nieźle to wygląda i też dumam czy by nie zakupić "na zapas"  póki jest :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, donalyah00 napisał:

Spróbuję zrobić jakieś fotki jak kuter już przypłynie.

coś tam niby na stronie producenta jest pokazane - mnie to kusi zakup ze względu na materiały pod KFK  które są w jednym z archiwalnych numerów Modelarstwa Okrętowego...   mając takie konkretne "kwity" można się nawet pokusić o jakąś rękodzielniczą głEMbokOM waloryzację  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Właściciel  Starling Models  zdradził ich przyszłoroczne plany wydawnicze ( https://starling-models.co.uk/ )

Cytat

Glamorgan 1/700 - moving towards production with some elements of the production kit in hand, others will take longer due to difficulties with regular suppliers. The aim is first quarter of 2021 for release.

Bangor class 1/350 - This is planned to be a joint release of the kit as HMS Rhyl / HMCS Blairemore.  Although not well advanced this is still intended as a first quarter 2021 release.

HMAS Yarra - Some work completed but much to do, likely for summer 2021. 

S-class submarine, Loch class, tug challenge (all 1/350) still in the stage of collecting information, realistically second half of next year and into 2022.  River class, Andomeda, Plymouth, one, possibly two for release next year, Plymouth least likely due to the release of the Ostrich Hobby kit, this could be dropped in favour of another kit, depending on how well Glamorgan sells.

Of the Atlantic kits, Amethyst is just waiting on etch and for instructions to be written, this will be ready when we open again in February.  Caesar will be hopefully first quarter, Swiftsure when I can face looking at another jigsaw puzzle.  Eagle will realistically be 2022 now. 

 

Jak zwykle w przypadku Starling Models, wieści ucieszą miłosników White Ensign. Klasa Bangor to około 50 metrowe trałowce:

minesw_hms_cromer_j128.jpg

 

HMCS Yarra to przedstawiciel eskortowych slupów klasy Grimsby o długości blisko 80 metrów. Służył na bardzo ciekawych akwenach - Morzu Czerwonym, przeciwko Irakowi i Iranowi. Najbardziej jest znany ze swojego ostatniego, heroicznego boju z zespołem cięzkich jednostek japońskich, m.in. krążowników Atago, Takao i Maya. Z modelarskiego punktu widzenia, może się podobać kamuflaż:

HMAS_Yarra_(AWM_016263).jpg

 

Z kolei holownik Challenge to wciąż pływający weteran spod Dunkierki. Bardzo dziarsk i stylowy staruszek!

Steam Tug Boat Goes Better than Ever With a New Boiler | Byworths

 

Zaś fregaty Loch to następczynie jednostek klasy "River", ulepszone i przystosowane do masowej produkcji.

Photo15frLochFada1NPBobHanley.JPG

 

Edytowane przez socjo1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dudzio napisał:

A kto ktoś kupuje jeszcze dzisiaj Hellera? 😉 Sądziłem, że skala 1:400 to wymierająca nisza, w którą producentom nie opłaca się inwestowac.

Jak to kto, Francuzi :D

 

Tak samo jak Polacy sklejają czterysetki z mirage'a :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2020 o 13:16, Dudzio napisał:

A kto ktoś kupuje jeszcze dzisiaj Hellera? 😉 Sądziłem, że skala 1:400 to wymierająca nisza, w którą producentom nie opłaca się inwestowac.

No tak, tylko, że Mirage jeszcze czasem coś nowego wyda, a Heller nagminnie przepakowuje ponad 40-sto letnie formy 😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Black Cat wypuszcza ostatnio sporo brytyjskich nowości: artyleria (m.in. wieże do niszczycieli M), windy kotwiczne i inne, trały, akcesoria pokładowe (kompasy, namierniki), reflektory, a także  działa i dalocelowniki HACS do Tribali. Kilka zestawów bardzo mnie cieszy, bo będę mógł dokończyć fregatę bez żmudnego dorabiania od podstaw machinerii trałowej. Na dniach podobno tez miał Benjamin ogłosić, jakie modele w tym roku wypuści, ale na razie cisza...

https://blackcatmodels.eu/en/

(zapowiedzi akcesoriów - na ich Facebooku)

Warto wiedzieć, że wysyłka od nich kosztuje od 5 eurasów i nie załapiemy sie na cło.

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.