Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Ale Franek lepszy jest w wersji na '45 juz jako radarowy nisczyciel.

tak jest !  czyli ta konfiguracja co wypuścił Dragon w 350  :szczerbol:

 

Chudy - w zasadzie to jakbym był na Twoim miejscu to bym polował na tego zdokowanego amerykańca - miałbyś fajną kolekcję stoczniową  :mrgreen:     bo chyba blaszki do tego Gearinga w 700 by się jakieś znalazły

 

EDIT --------------------------

 

2 godziny temu, laskonogi napisał:

no i jeszcze zapowiadają że dalej dla chętnych Bismarck w czesciach w '72

 

Takom to w ogóle ostatnio różne dziwactwa wypuszcza....   

jak ktoś chce to może sobie kupić 30cm kotwice z jajmato :haha::haha::haha::haha:

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, M.A.V. napisał:

Chudy - w zasadzie to jakbym był na Twoim miejscu to bym polował na tego zdokowanego amerykańca - miałbyś fajną kolekcję stoczniową  :mrgreen:     bo chyba blaszki do tego Gearinga w 700 by się jakieś znalazły

O nie, na razie mam dość stoczni. Kiedyś pewnie powrócę do tematu, ale na razie trzeba realizować inne plany. Bardziej bym się skłaniał ku geringowi w 350. Można go dostać za granicą i nawet można dorwać blachy Flyhawk'a do niego.

 

12 minut temu, M.A.V. napisał:

Takom to w ogóle ostatnio różne dziwactwa wypuszcza....   

jak ktoś chce to może sobie kupić 30cm kotwice z jajmato

O i to jest doskonały gadżet dla Gały. On jest miłośnikiem Smarkow i Jajamotów, to mógłby sobie taką kotwice zrobić na złoto i nosić na złotym łańcuchu na szyi :haha: :haha:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, chudyhunter napisał:

....w 350....

:szok:

A JEDNAK !!!    :diabel:

 

13 minut temu, chudyhunter napisał:

Można go dostać za granicą i nawet można dorwać blachy Flyhawk'a do niego...

niestety wbrew pozorom nie jest łatwo a jak coś się trafi to cena zazwyczaj zwala z nóg    :kwasny:

https://www.ebay.com/itm/403112120513

za to zestawik FH bardzo dobry i łatwo dostępny - są nawet blaszki pokładowe z kaflowanymi "antiskidami" 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2021 o 15:35, Szydercza Gała napisał:

Jak mi kupisz

 

W dniu 8.10.2021 o 15:35, Szydercza Gała napisał:

powieszę w jaskini na poczesnym miejscu na ścianie

 

wydaje mi sie iż dla dobra tej ściany i przy takiej deklaracji proponuje zrzutę dla Gały na kotwice 

koszt 120, ?

 

Ale Gała pełna galeria ma być łącznie z warsztatem  :)

 

 

nie wiem czy nas koszty wysyłki nie zeżrą :)??? 

 

 

Edytowane przez laskonogi
przemyslenie :)
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

W jakiej to ma być skali?

1/72  

 

EDIT -------------------------

 

2 godziny temu, PrzemekW napisał:

Czy zapowiadany przez Revell'a kuter patrolowy typu "Swift" (np. Wietnam) w 1:72 to nowość, czy przepak?

podobno nowość,  ale wg mnie to jest pseudrecykling czyli ich własny przepak przeskalowany z 1/48 czyli wyrób Mongramu z lat 70tych więc szału bym nie oczekiwał :

swift.jpg.74dd41b7f7b3f9eeeade54c9325259c0.jpg

 no chyba że jakieś wypasione blachy do tego wyjdą to może nie będzie tak źle :szczerbol:

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi po wyjściu ze stoczni w 1942 roku od Pit Road. Przyleciał do Polski po miesięcznym pobycie w samolotach. W sumie z należnymi haraczami 305 peelenów.
W samolocie jeszcze jest dedykowana blaszka do niego. 

CC9ED2FF-6179-4CE8-8F25-FA7BC77C66C2.jpeg

Edytowane przez slamacek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 26.10.2021 o 12:02, jurayahip napisał:

Mam zagwozdkę z instrukcją  od Flyhawka...jakie znaczenie ma zastosowanie różnych kolorów części składowych ...jedne są żółte , niebieskie itp. o co chodzi? Pomóżcie :)

z instrukcjami FH miałem styczność tylko do zestawów blaszek i tak były dwa kolory: niebieski i czerwony. Zasada była taka: niebieski przedstawiał elementy powiedzmy "podstawowe", na rysunkach zbiorczych większych elementów które są przedstawiane na niebiesko są też elementy zaznaczone na czerwono i to są te "nowodołożone".

Myślę że ta kolorystyka ma pomóc w poprawnej kolejności montażu. W przypadku blaszek:  najpierw elementy "niebieskie" a już są sklejone to dokładamy do nich te "czerwone".

przykład :

IMG_9359.thumb.JPG.11fd5c7af009ae1bbbfd741559b46bb1.JPG

Edytowane przez M.A.V.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.