Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, cdarek napisał:

faktycznie cena niszczyciela powala >>>

no i trzeba jeszcze pamiętać, że do tej kwoty oczywiście należy sobie doliczyć jeszcze VAT (dla PL +23%) bo tego nie podają, gdyż wartość zależy od kraju skąd jest kupujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, M.A.V. napisał:

no i trzeba jeszcze pamiętać, że do tej kwoty oczywiście należy sobie doliczyć jeszcze VAT (dla PL +23%) bo tego nie podają, gdyż wartość zależy od kraju skąd jest kupujący

A kto powiedział że od razu trzeba mieć wszystko co nam się podoba?

Szaleństwo XXI wieku ;-).

Ale w kartę dań spojrzeć nie zawadzi 😉

No ładny okrecik taki mi się wydaje trochę niemiecki z ducha, bardzo ciekawy kamuflaż (ciekawe co to za kolorki?), chętnie bym obejrzał ładną galerię tego esminieca.

A póki co pozdrawiam znad Panavii Tornado (nabieram motywacji do skończenia Dżedaja...- mam nadzieję, że już od weekendu),

Michał.

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, socjo1 napisał:

bardzo ciekawy kamuflaż (ciekawe co to za kolorki?)

jeśli wierzyć ruskim opracowaniom to kolorki były:  jasnoszary / niebieski / czarny  (tzw "kamuflaż arktyczny")

soww3.thumb.jpg.b4d2bddacf6bf54fb386c1833d6b0c71.jpg

Za konkretnymi odcieniami to by już trzeba było solidnie pokopać w jakiejś dokumentacji

 

W ogóle to te niszczyciele miały czasem całkiem odjazdowe malowania, nieregulaminowe i nanoszone w warunkach bojowych. Przykładowo tutaj Skoryj w początkowej fazie walk o Leningrad  - malowanie całkowicie "improwizowane" , na standardowe ciemnoszare malowanie z początku wojny naniesiono białe plamy :

soww-skoryj.jpg.65bb6a7e2785d0ecb275f0cf81622636.jpg

zresztą ten kamuflaż przetrwał tylko kilka dni bo okręt został wkrótce zatopiony, bodajże w nalocie bombowym

 

2 godziny temu, socjo1 napisał:

chętnie bym obejrzał ładną galerię tego esminieca.

a proszę bardzo :soww.jpg.ae716772addb021ee0268f19d3dd21ac.jpg

 

soww4.jpg.1632e5a65a045f37a337a328d883f7b7.jpg

 

soww2.jpg.5c200162b581019c14063d97889f75e6.jpg

 

soww5.jpg.da8727611411682eafafb5de9b5d417e.jpg

 

:rozkaz:

 

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, pięknie...

To jeszcze spytam, z jakiej to publikacji?

O galerii myślałem w zanczeniu modelarskim, ale pięknie dziękuję i za zdjęcia prawdziwnych okrętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2021 o 00:35, socjo1 napisał:

To jeszcze spytam, z jakiej to publikacji?

a z takowych mądrych papierzysk   :szczerbol:  :

u1.thumb.jpg.e77228d0dc15bceaba69e3b9b20263e8.jpg

 

W dniu 18.11.2021 o 00:35, socjo1 napisał:

O galerii myślałem w zanczeniu modelarskim, ale pięknie dziękuję i za zdjęcia prawdziwnych okrętów.

  :piwo:  

 

EDIT ----------------------------

a jakby kto był ciekawy zdjęć co Kombrig dalej w pudełku to polecam zajrzeć tutaj:

http://www.steelnavy.com/Combrig350Gremyashchiy.htm

 

EDIT 2 --------------------------

nowe ludki się pokazały w 350  - tak tylko wrzucam informacyjnie ,bo z tego co patrzyłem to jakościowo nie mają startu do świetnych  zestawów z ION :

ijn-1.jpg.acab40768e843f0bf0db1e3376b4ba1f.jpg

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Atlantic Models niedługo wypuści w 1/350 Hunta 2 wersji:

261747305_374024801185616_42323301314954

 

262001424_374024904518939_51894417312394

 

261710758_374024717852291_35684785062947

 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=374024727852290&set=pcb.374026914518738

Patrzę na te fotki i nie mogę się otrząsnąć z pewnej refleksji. Żyjemy w coraz bardziej niestabilnych i dynamicznych czasach. Wszystko sie zmienia, często asburdalnie szybko. Panuje niepewność jutra i świadomość względności wszystkiego. A tu? Ta sama żółta żywica (może z miodu z ucha misia?) co z niej White Ensign Models lał modele wikińskich drakkarów za Mieszka I, te same rąbane kamiennym toporem gluty (dla niepoznaki nazywane detalami) z białego metalu, lane w formę z pszczelego wosku... (pewnie chłopaki w firmie jeszcze się nie zorientowali nawet, że stracili już Indie, Pakistan, Afrykę i pomniejsze.) No więc dobrze, że w tak dziwnym świecie coś jest stabilne i przewidywalne.

Ale najlepsze jest to, że osobiście sie nigdy z Huntami nie polubiłem -  więc mi nie będzie żal ich nie kupić!

 

(choć - gdyby tak IBG powiększyło swoje do 1/350 ;-)... )

 

Pozdrawiam, Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, socjo1 napisał:

(choć - gdyby tak IBG powiększyło swoje do 1/350 ... )

to ja bym bez wahania kupił nasze "trojaczki"  (bez względu na cenę) :szczerbol:

 

EDIT ------------------

te "102-ki" to jak żywcem wzięte z WEM  :haha:

mogli by już się nie bawić w takie dziadostwo tylko zrobić je porządnie, z lepszym detalem i metalowymi lufkami solo jak to teraz w standardzie.

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, M.A.V. napisał:

te "102-ki" to jak żywcem wzięte z WEM  :haha:

Co Pan nie powiesz?

A Oerlikony, a Pom-Pom? Te zdjecia można powiekszyć, polecam...

Cały ten model wygląda jak szczytowe osiągnięcie cutting-edge technology z czasów Francisa Drake'a i Elżbiety I Tudor.

Szanuję dorobek WEM bo zrobili mnóstwo unikatowych i ciekawych tematów. Jeden ich model zrobiłem, kolejny gdzieś się poniewiera po warsztacie. Ale to co widać na zdjęciach, to w XXI w. trudno nazwać inaczej niż żywą skamieliną. Widocznie w firmie Atlantic Models szum fal działa tak kojąco, że czas u nich stanął w miejscu.

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

Ach te mydlane detale i krawędzie.... Poprawiłeś mi humor Michu :haha:

Do usług, dobrodzieju 😉

Ale właściwie - opisujesz, co widzisz na zdjęciach, czy wspominasz przygody z IBG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonanie jest ....takie  jak widać ....ale dołożymy flyhawka....i będzie cudeńko.

Na bezrybiu to i rak ryba. 

Patrząc na niektóre modele prezentowane na tym forum ....co niektórzy zrobią z tego piękny model.

A cena jaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cdarek napisał:

wykonanie jest ....takie  jak widać ....ale dołożymy flyhawka....i będzie cudeńko.

Na bezrybiu to i rak ryba. 

Patrząc na niektóre modele prezentowane na tym forum ....co niektórzy zrobią z tego piękny model.

A cena jaka ?

A co z Flyhawka chciałbyś dołożyć?

Cena pewnie będzie jak półdarmo -😝 obstawiłbym 80 funtów.

Jak mówiłem - dziękuję, postoję. I tak mój stosik niesklejonych modeli zaczyna przypominać

92.jpg

(i pomyśleć że gdzieś tam pod nim spałem w namiociku...)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ten  Matterhorn taki żółciutki?  :mrgreen:

 

EDIT --------------------------

1 godzinę temu, socjo1 napisał:

 I tak mój stosik niesklejonych modeli zaczyna przypominać

u mnie to jakbym szafę opróżnił i wszystko poukładał to Kordyliery  :haha:

 

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IBG zrobiło model dla przeciętnego użytkownika, niezbyt skomplikowany, ale jednak już z blaszka. To był ich pierwszy okręt i HFała IM za to.  Młodego nie złamie niesklejalność albo tona blachy, a stary da radę wyciągnąc z tego modelu co nieco, co pokazał nasz projekcik. Teraz kiedy już jest dostępna blaszka od Shelf Oddity, można spokojnie z tego modelu wycisnąć wiele, także ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ben od Czarnego Kota zapowiedział na Facebooku USS Ward w 1/350. Ward czy nie Ward, fajnie że będzie nowoczesny i zdetalowany model czterofajkowca! Mniej zorientowanym kolegom przypomnę, że czterofajkowce były bohaterem dealu między USA i UK pt. "niszczyciele za bazy". W okresie najczarniejszej d... Bitwy o Atlantyk USA wydzierżawiły brytyjczykom 50 niszczycieli w zamian wydzierżawienie na 99 lat gruntów pod bazy na wybrzeżach Atlantyku.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Porozumienie_niszczyciele_za_bazy

Straszne złomy to się być okazały, sukcesów nie odniosły, ale pozwoliły nieco wzmocnić szerego eskortowców.

265036772_407280190861366_91142303043824

 

Do czytanka zaś polecam książkę

"Destroyers for Great Britain: "Town" Class Ships Transferred to the Royal Navy in 1940"

 

PS. Kiedyś z Miraża zacząłem takiego robić:

https://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=31&t=7666&hilit=pyk+pyk+z+fajeczki

 

Edytowane przez socjo1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, socjo1 napisał:

Ben od Czarnego Kota zapowiedział na Facebooku USS Ward w 1/350

świetna wiadomość choć pewnie trzeba będzie szykować za niego ze 140-150 ojro    :roll: 

Ja ze swojej strony dodam że w tym roku w MO jest cała seria dotycząca kamuflaży tych flushdecków  :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, 

Ushio udało mi się kupić, był dostępny przez moment w czwartek w sklepie mojehobby.pl a także Amagiri w dwóch odsłonach. 

 

Pozdrawiam 

 

Mariusz 

 

https://www.mojehobby.pl/products/IJN-Destroyer-Amagiri-Fubuki-Class.html

 

https://www.mojehobby.pl/products/IJN-Special-Type-Class-Destroyer-USHIO.html

Edytowane przez mkrzyska
Linki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ushio to ściśle biorąc nie wznowienie, tylko nowa wersja. Wypuszczając go Fine Molds po raz pierwszy zrobiła typ Fubuki w wydaniu późnodrugowojennym. Oprócz Ushio przez chwilkę w mojehobby były też Amagiri i Ayanami - to akurat są klasyczne wznowienia. Ceny dość atrakcyjne, w indywidualnym imporcie z VAT wyjdzie mniej więcej podobnie.

Edytowane przez witox
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.