Jump to content

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie

Jędrek

Recommended Posts

Dlatego miałem na niego oko. Steampunkowe kilmaty. Bronco wcześniej  wydał Ching Yuen  w skali 144. Jakoś się nie doczekał wielu dodatków.

Edited by mikemc

ten drugi też ładny :

1.jpg.dd7fa3e05f6fa79b195f5ee5458ef787.jpg

można sobie zmajstrować małą eskadrę :szczerbol:    144 to już taka skala że można odważnie działać przy rękodziele zamiast na gotowce czekać, choć wiadomo - lufki by się obowiązkowo przydały

3 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

Kupiłeś go? Myślałem o nim, jak wiadomo to moje klimaty, tego ich Chih Yuena tez mam

tak ma dzis przyjechać :) zrobie foty i pokaże 

Chin Yuena - nie bo wielki jest straszliwie :) ale chodziłem koło niego juz wielokrotnie :0 

12 minut temu, M.A.V. napisał:

ten drugi też ładny :

1 godzinę temu, mikemc napisał:

Dlatego miałem na niego oko. Steampunkowe kilmaty.

no jest sliczny steampunkowy i w ogóle 

może warsztat grupowy na takim gadżecie 😉 duży a tani (mowie o PeiYang)

Cytat

ten drugi też ładny :

można sobie zmajstrować małą eskadrę :szczerbol:    144 to już taka skala że można odważnie działać przy rękodziele zamiast na gotowce czekać, choć wiadomo - lufki by się obowiązkowo przydały

Ty się Zbyszek,  tak na boki nie rozglądaj, bo oczopląsa dostaniesz 😉

A to modelarskiej robocie nie służy...

...powiedział Mądry, co zamiast skończyć Jed-aja, trzeci miesiąc walczy z Tornado. A miał być szybki projekcik, taki bez zobowiązań, mała odskocznia na bok;-). A tu się kino (m)oralnego niepokoju zrobiło na pół sezonu najmarniej...

DwPou3W.jpg

Pozdro,

Michał 

PS.

to też dobre 😉:

Cytat

może warsztat grupowy na takim gadżecie 😉 duży a tani (mowie o PeiYang)

Edited by socjo1
  • Like 1

Tylko że ten duży wygląda na proste przeskalowanie z 350 do 144. W 350 jest OK ale w 144 będzie z nim sporo roboty żeby był zajefajny. Tylko dlatego jeszcze leży w szafie a nie na stoczni, nie chciało mi się pchać w taki projekt życia. Kupiłem go zaraz jak tylko sie pokazał, razem z chińską Babą Jagą dla równego rachunku :haha: Skoro ona się doczekała, to i może na niego przyjdzie kiedyś kolej.

• Like 1

27 minut temu, socjo1 napisał:

Ty się Zbyszek,  tak na boki nie rozglądaj, bo oczopląsa dostaniesz 😉

A to modelarskiej robocie nie służy...

spokojnie....    wszystko pod kontrolą   :kawa:

primo - takie dziwadła to jednak w 144 dla mnie za wielkie   :szczerbol:

secundo - twardo się trzymam postanowienia z jesieni 2021 ---> nic nowego (modeli) nie kupować zanim czegoś nie skończę

tertio - wszystkie 4 pochylnie stoczniowe są zajęte więc za nic nowego nie zamierzam się w najbliższym czasie łapać

quatro - jedyną rzeczą jaką na razie poważnie rozważam w kwestii zakupów szkutniczych to ten zapowiedziany czterofajkowiec z BlackCata   ( co tu dużo gadać - coraz bardziej lubię żywicę :haha:)

EDIT ad quatro :

no i jeszcze oczywiście na pewno kupię tego CB z MikroMira jak wyjdzie (myślę że wiosną najwcześniej) ale to oczywista oczywistość więc nawet o tym nie wspominam.

Edited by M.A.V.

2 minuty temu, M.A.V. napisał:

spokojnie....    wszystko pod kontrolą   :kawa:

primo - takie dziwadła to jednak w 144 dla mnie za wielkie   :szczerbol:

secundo - twardo się trzymam postanowienia z jesieni 2021 ---> nic nowego (modeli) nie kupować zanim czegoś nie skończę

tertio - wszystkie 4 pochylnie stoczniowe są zajęte więc za nic nowego nie zamierzam się w najbliższym czasie łapać

quatro - jedyną rzeczą jaką na razie poważnie rozważam w kwestii zakupów szkutniczych to ten zapowiedziany czterofajkowiec z BlackCata

TWARDZIEL :)

Bida.

Z dodatkami.

Portowymi, w 1/350.

Zwłaszcza - niejapońskimi, bo tych trochę jednak uświadczysz.

Ale w polityce, panie, Chińcyki trzymają się mocno. W modelarstwie też coraz bardziej. 

Więc nie wiem co to warte, czy zżynane i z kogo (choć - chyba nie...), ale wklejam com znalazł na Ali:

Dźwig hamerykański, full metal jacket.

https://pl.aliexpress.com/item/4000001373696.html?gatewayAdapt=glo2pol

1-350-Scale-WWII-Scene-Series-US-Navy-25

1-350-Scale-WWII-Scene-Series-US-Navy-25

Tenże sam dżentelmen oferuje w przystępnej cenie nieruchomości rozmaite:

1-350-Scale-WWII-Shipyard-Pier-Scenario- 

A i jeszcze mamy budownictwo masowego rażenia, rżnięte w drzewnie:

https://www.ebay.com/itm/153440749308?hash=item23b9c806fc:g:pWMAAOSwJEpcptp~

s-l1600.jpg

Jeśli powyższe oferty nie odpowiadają poziomowi Waszych aspiracji, można wejść okazyjnie w posiadanie kawełeczka Manhattanu w 1/700:

https://www.ebay.com/itm/153164717884?hash=item23a9541f3c:g:5RoAAOSwerRbjP4O

s-l1600.jpg

Ale że to Gdańsk lub Szczecin jest, to raczej nikt nie uwierzy...

Pewnie jakby poszukać, to jeszcze by coś ciekawego znalazł...

Edited by socjo1
  • Like 1

12 minut temu, Szydercza Gała napisał:

@chudyhunter Coś dla Ciebie Mario :haha:

W nim cała nadzieja że zrobi, a nie tylko pogada, jak my 😉

I pokaże!

Edited by socjo1

Godzinę temu, Szydercza Gała napisał:

@chudyhunter Coś dla Ciebie Mario :haha:

58 minut temu, socjo1 napisał:

W nim cała nadzieja że zrobi, a nie tylko pogada, jak my 😉

I pokaże!

Ja to w takie minimalistyczne pierdoly już się nie bawię. Jak będę robić, to od razu cały Nowy York :D A ogólnie to jest bieda z tymi wszystkimi budowlami, zwłaszcza jeśli chce się coś odwzorować. Wtedy niestety trzeba brać się samemu do roboty 

Mamy wysyp OP typu Gato - na stronie Wolfpack Design zapowiedziano (nie wiem kiedy, ale raczej niedawno) USS Wahoo w 1/350 :mrgreen:

To może być całkiem nowe opracowanie, jak ich bardzo ładny typ 214, ale może też być czyjś plastik z dodatkami, chociaż stawiałbym na to pierwsze.

15 godzin temu, filipsg napisał:

Mamy wysyp OP typu Gato - na stronie Wolfpack Design zapowiedziano (nie wiem kiedy, ale raczej niedawno) USS Wahoo w 1/350 :mrgreen:

obstawiam że będą się wzorowali na wyrobie HB + dorzucą kalki i może jakieś nowe, bogatsze blaszki.

Te ich wcześniejsze 214-ki całkiem niezłe jakościowo są  (mam greka i koreańczyka) ale to nie całkiem ich wyrób w 100% autorski bo przeskalowali Revella 1/144 ---> oba wyroby mają ten sam drobny błąd w geometrii kiosku.

Podobno w marcu. Podobno 140 euro. Z cztery faje??? Od Czarnego Kota. Wiadmoość z pierwszej łapy (via Facebook)

272401649_439406837648701_42639726687105

Edited by socjo1
  • Like 1

8 godzin temu, M.A.V. napisał:

duży będzie s...yn  :wow:

Duży generalnie nie będzie, model odwzoruje jedynie mostek i trochę pokładu. Przeznaczony do morskich winem w figurkami w 1/35 skali.