Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie byłego UW...


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Też nabyłem wczoraj Tamiyowskiego IS-2 (domyślam się, że Ty także). Też planuję zrobić go w polskich barwach 4 pułku czołgów ciężkich tyle, że z walk w Niemczech w kwietniu 1945, czyli tym malowaniu, co daje konkretnie Tamcia.

Jeśli zaś chodzi o dość fajną monografię, to proponuję: "Heavy Tank IS 2/2M" - Model Detail Photo Monograph No.6 z wydawnictwa Rossagraph.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się te tamyiowskie kalki średnio podobają. Szczególnie orły są skopane. Ja będę je robił ręcznie. Z resztą tak jak w oryginale je malowali.

Dzięki za tytuł książki. Czy tam są tylko zdjęcia z jakiegoś muzeum czy archiwalne też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie orły są skopane

To prawda, myślałem nad malowaniem orzełków od szablonu ale jeszcze zobaczę. Na razie oglądnąłem wypraski, przejrzałem instrukcje, mam już metalowe liny Abera, teraz muszę poszukać gdzieś metalowej lufki. Gąski pozostawię plastikowe, ogniwkowe jakie dołącza Tamiya. Nad pełnym zestawem blaszek się zastanowię na pewno, ale czy go kupię to nie wiem, tak jak mówiłem czasu do rozpoczęcia modelu sporo, więc można się zastanawiać... Może jakiś konkurs jeszcze się trafi, to bym go wystawił, więc się nie spieszę...

Dzięki za tytuł książki.

Spoko, Tu masz kilka ujęć z powyższej monografii: KLIKNIJ TU

Ogólnie rzecz biorąc, o historyczne fotki polskich IS-2 nie jest tak łatwo, długo nie powalczyły i na większości stron w necie to egzemplarze radzieckie, poza wspomnianym zdjęciem u Magnuskiego to łatwo nie będzie.

Można by jeszcze spróbować poszukać w dwóch następujących monografiach:

*Militaria, "IS" - nr.273 - oczywiście mowa tutaj tylko o fotkach.

*Osprey, "IS 2 Heavy tank - 1944-1973"

Można by, także spróbować poszukać w ruskich monografiach, niestety operuję tylko niemieckim i angielskim, więc w tym już nie pomogę...

Osobiście, raczej będę się sugerował tylko powyższymi monografiami. Lubię podejście poważne do tematu, aby model przede wszystkim był zgodny, na tyle na ile jest możliwe z oryginałem, a dopiero na drugim miejscu stawiam wszelkie efekciarstwo, którego pełno jest na forach i tu się chyba zgadzamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz muszę poszukać gdzieś metalowej lufki.

Mamy trzy na rynku, oto mój ranking:

1. Aber - najdroższa, ale bezapelacyjnie najlepsza

2. ArmoScale - co prawda z żywicznym jarzmem, ale mam obawy czy hamulec wylotowy, który jest też żywiczny nie jest za mały, tak było z ich starszą lufą do modelu Dragona.

3. Voyager - najtańsza, ale to sama lufa, bez hamulca wylotowego, który mamy sobie zaadaptować z modelu

Też mam ten model IS-a, ściągnąłem z LM zanim trafił do Polski.

Na razie tylko zaopatrzyłem się w monografię Militriów, model jeszcze sobie poleży w kartonie.

Pzdr

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy trzy na rynku, oto mój ranking:

1. Aber - najdroższa, ale bezapelacyjnie najlepsza

2. ArmoScale - co prawda z żywicznym jarzmem, ale mam obawy czy hamulec wylotowy, który jest też żywiczny nie jest za mały, tak było z ich starszą lufą do modelu Dragona.

3. Voyager - najtańsza, ale to sama lufa, bez hamulca wylotowego, który mamy sobie zaadaptować z modelu

Też nabyłem tą z Abera - droga jak diabli, ale odlewany hamulec wylotowy to po prostu bajka . Z kolei Armorscale nie jest zła, ale tam z kolei ten element jest zywiczny. I z tego co wiem, to jest wymiarowo OK, wbrew temu co się o nim mówi. Robili go na podstawie wymiarów z dokumentacji, więc nie jest przeskalowany. Gorzej z dostępnością tegoż zestawu. Choć ostatnio pojawił się na allegro

 

A tak btw, nie wiecie przypadkiem co to za wersja ISa-2??????????? Bo ja zachodzę w głowę i nie mogę do tego dojść. Dziwne ma te boki kadłuba.

b072ea44f27ed29d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, myślałem nad malowaniem orzełków od szablonu ale jeszcze zobaczę.

One były malowane ręcznie, więc spore pole do popisu i pewna dowolność interpretacji....

teraz muszę poszukać gdzieś metalowej lufki.

Lufę i blaszki kupiłem Voyagera

 

Ogólnie rzecz biorąc, o historyczne fotki polskich IS-2 nie jest tak łatwo

Wiem, niestety...... stąd moja prośba...

Lubię podejście poważne do tematu, aby model przede wszystkim był zgodny, na tyle na ile jest możliwe z oryginałem, a dopiero na drugim miejscu stawiam wszelkie efekciarstwo, którego pełno jest na forach i tu się chyba zgadzamy...

Nooo, wreszcie bratnia dusza

Gdybyś potrzebował fotografii jakiegoś konkretnego detalu Józka, to mogę wpaść do Muzeum WP i go sfotografować. Tam stoi właśnie IS-2m

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy modelik zvezdy to kompletna kicha czy da się coś z niego wyciągnać ?

Nie mam bladego pojęcia. Nigdy nie miałem go w rękach. Ja mam Tamiyę. Co do Zvezdy i ruskich ciężkich czołgów, to przy ostatniej wizycie w Tora, Tora, Tora widziałem ichni KW-1. Ponoć to nowy model i super zrobiony (tak mnie zapewniano), no i 50 PLN kosztuje.

Mamy trzy na rynku, oto mój ranking:

1. Aber - najdroższa, ale bezapelacyjnie najlepsza

2. ArmoScale - co prawda z żywicznym jarzmem, ale mam obawy czy hamulec wylotowy, który jest też żywiczny nie jest za mały, tak było z ich starszą lufą do modelu Dragona.

3. Voyager - najtańsza, ale to sama lufa, bez hamulca wylotowego, który mamy sobie zaadaptować z modelu

Aber- zapewne wypas, ale mam takie pytanie- czy na hamulcu wylotowym widać fakturę odlewu? Jeśli nie to ciut komplikuje sprawę.

Armorscale- po doświadczeniach z ich żywicznym jarzmem do jagdtigera i poczytaniu sobie o innych raczej bym sobie odpuścił

Voyager- kosztował mnie ok 15 zł Jest identyczna jak zestawowa (trzeba jedynie ściąć 2 wypusty wewnątrz jarzma) i plastikowy hamulec pasuje idealnie. Trzeba go jeszcze tylko trochę "zmasakrować" nitro, bo odlew jest zbyt delikatny, jak i cały kadłub z resztą.

Blachy też kupiłem Voyagera (ok 35 zł) jest w nich wszystko- nawet piękne liny. Brak błotników- dostępne osobno.

 

Na razie tylko zaopatrzyłem się w monografię Militriów

A jak oceniasz tę książkę? Warto ją kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na chyba Planet Armor widziałem relacje z budowy IS-a Tamki, a że jeszcze wtedy nie było żadnych dodatków do tego modelu, modelarz użył zestawu ArmoScale do modelu Dragona. w zestawie hamulec jest żywiczny i składa się z dwóch połówek, które za nic nie chciały objąć wylotu lufy i w takim sensie pisałem, że jest za mały.

 

Hamulec Abera jest odlany z metalu z ładną fakturą.

 

Monografia Is-a wyd. Militaria jest bardzo dobra, znajdziemy w niech kilkanaście barwnych sylwetek, plany w 1:35, rysunki poszczególnych podzespołów i wnętrza. Do tego archiwalne zdjęcia różnych wersji IS-a i muzealnych egzemplarzy.

PZdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że starsi koledzy wesprą nowego modelarza

Potrzebuje zdjęć polskich BTRów 152 (a najlepiej w wersji sanitarnej) z "bratniej pomocy" w Czechosłowacji

 

Zależy mi głównie na ułożeniu białych pasów i polskich modyfikacjach

Z góry dziękuje i błagam o wsparcie w tych trudnych chwilach, czyli na początku tego hobby Cool

czy na serio nikt nie ma żadnych fot

napiszcie chociaż że nie ma takich zdjęć bo BTR czeka a wolnych dni dużo nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć wszystkim!!

 

 

Szukam malowań do pojazdu jak w temacie. Jeśli ktoś ma coś w zbiorach i mógłby się podzielić bardzo byłbym wdzięczny. Szukam szczególnie wzorów polskich lub używanych przez kraje arabskie. Nie wzgardzę też fotkami pojazdu przedstawionego na MSPO Kielce 2007.

 

 

Z góry dziękuję za jakikolwiek odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Buszując po necie znalazłem zdjęcie takiego oto czegoś :

http://news.webshots.com/photo/1309523490066766222wnTbJE

Podpisane jako T-55 Mv6 . Szukałem dalej, ale nic po za tym zdjęciem nie znalazłem. I tu moje pytanie, czy pojazd ten jest prototypem, czy też wyszedł po za to stadium , czy ktoś posiada jakieś dane techniczne , lub zdjęcia tego pojazdu? Pytam, bo bardzo mnie zaciekawiła ta konstrukcja . No i wspaniały temat na jakiś scratchbuild

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prototyp, nie jest produkowany...

 

A szkoda, fajnie wygląda , gdybym miał więcej zdjęć, to bym sobie takiego zbudował, naprawdę spodobał mi się...

A na tych zdjęciach, to chyba tylko to pierwsze przedstawia MV6, bo widzę, że ma dodane z przodu mniejsze koło jezdne i wieże od jakiejś nowszej wersji t-72 chyba , a te niżej to mają "standardowe" kadłuby i wieże T-55.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prototyp, nie jest produkowany...

 

A szkoda, fajnie wygląda , gdybym miał więcej zdjęć, to bym sobie takiego zbudował, naprawdę spodobał mi się...

A na tych zdjęciach, to chyba tylko to pierwsze przedstawia MV6, bo widzę, że ma dodane z przodu mniejsze koło jezdne , a te niżej to "standardowe" kadłuby T-55

Kilka zdjęć masz wyżej...

 

http://img354.imageshack.us/img354/5913/p1000233sa4.jpg

Z DZ "relikt"... Wszystkie wieże sa T-55, czołg z siatką, ma dodatkowo automat ładujący...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wieże sa T-55, czołg z siatką, ma dodatkowo automat ładujący...

 

Kurcze, nie wiem, bo patrze na tego z pierwszego zdjęcia , i nijak nie mogę się dopatrzeć tam wieży T-55 . Na dodatek znalazłem w sieci to , i piszą że wóz ma wieżę od T-72B z automatem ładującym :

http://www.jedsite.info/tanks-tango/tango-numbers-su/t-55_series/t-55mv6/t55mv6-intro.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam wszelkich informacji na temat tego sprzętu:

DSC04213.jpg

rakiety.jpg

 

Szukałem więcej zdjęć ale bez skutku (nawet nie wiem jak to się właściwie nazywa ). Sama ciężarówka wygląda na Ził-a 131 tylko nie potrafię rozpoznać w jaki typ rakiet jest uzbrojony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wieże sa T-55, czołg z siatką, ma dodatkowo automat ładujący...

 

Kurcze, nie wiem, bo patrze na tego z pierwszego zdjęcia , i nijak nie mogę się dopatrzeć tam wieży T-55 . Na dodatek znalazłem w sieci to , i piszą że wóz ma wieżę od T-72B z automatem ładującym :

http://www.jedsite.info/tanks-tango/tango-numbers-su/t-55_series/t-55mv6/t55mv6-intro.html

Masz racje, pospiech nie jest wskazany... nie zwróciłem uwagi na pierwsze zdjęcie i pisałem z pamięci...

 

 

Chudziutki, nieco zdjęć "pojazdu transportowo załadowczego" z rakietami S-125 na podwoziu ZIŁ-131 jest na naszym forum... Albo będzie, bo się pogubiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embarassed Masz racje, pospiech nie jest wskazany... nie zwróciłem uwagi na pierwsze zdjęcie i pisałem z pamięci... Rolling Eyes

 

Zdarza się i najlepszym

No i mam jeszcze jedno pytanie , czy ktoś wie co to za modyfikacja t-55 , bo czegoś takiego jeszcze nie wiedziałem :

img_6_8985_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.