Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie byłego UW...


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Su-100 to nie czołg lecz działo samobiezne a co do włazu to nie wiem

Na pmms jest porównanie 2 modeli su-100 z dragona może cos ci pomoże

http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/dragon/dr6359.html

tu relacja z budowy i foty

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=98372&page=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

http://www.primeportal.net/tanks/tim_roberts/t-34_85_m2/index.php?Page=1

Niech was nie zmylą fotografie z rosyjskimi oznaczeniami.

Zresztą zabawka dla duzych chłopców też z błędem.

Jedyna na jaką natrafiłem tak obfotografowana strona z polskimi "Kaczorami"

 

Strona po natłoku wezwan się nie otwiera, odpocznijcie i spróbujcie ponownie..........warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Będę wdzięczny ze wszelkie informacje(głównie malowanie) z okresu powstania 44`

Chodzi o wóz, jak w tytule FAI-M BA(BA20?)

Czy Powstańcy od Ruczaja go przemalowali z koloru bazowego, na własne?

fai2.jpg

Czy tylko nanieśli ciapy(kolor?)

 

z góry dzięki za odpowiedź

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ...

Mam prośbę... Poszukuję jednego konkretnego i dość znanego zdjęcia Przedstawiającego IS-2 gdy przejeżdża przez prowizoryczną przeprawę na zniszczonym moście... Pojazd jest w malowaniu polskim i nie posiada jednego koła jezdnego z tyłu pojazdu... Kiedyś to zdjęcie widziałem w magazynie Nowa Technika Wojskowa... Jakby ktoś posiadał to zdjęcie i mógłby mi zrobić skan to byłbym nieopisanie wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie, może ktoś ma zdjęcia (albo informacje o malowaniu) polskich cystern lotniskowych na bazie KrAZ-255 ??? Chodzi mi o to czy na drzwiach były malowane numery rejestracyjne i czy na beczce były jakies napisy (np. "Ostroznie z ogniem").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś ma zdjęcia (albo informacje o malowaniu) polskich cystern lotniskowych na bazie KrAZ-255 ??? Chodzi mi o to czy na drzwiach były malowane numery rejestracyjne i czy na beczce były jakies napisy (np. "Ostroznie z ogniem").

Grzesiek, tak szukam i szukam i mam pytanko.

Lekko mnie zaćmiło, ale nie pamiętam, tzn. nie spotkałem zdjęcia KRAZ-a cysterny w WP w wariancie lotniskowym.

Masz może jakieś zdjęcie takiego dystrybutora paliw z Polski? bo to by ułatwiło szukanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

http://www.youtube.com/results?search_query=dt-30&search_type=&aq=f

http://www.z827.narod.ru/Photos/Gal203/gal203e.htm

 

Czy ktoś się orientuje czy nasze WP miało na stanie DT-30, ewentualnie czy mamy na terenie polski chociaż jeden egzemplarz?

 

A może ktoś widział gdzieś model tego cuda w 1:35 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

czesc, jestem modelarzem wloskim, szukam zdjec czolgu PT 91 M przedewszystkim maski przedniej i silnika dego typu czolgu.

mozecie mi pomoc?

mozecie mi powiedziec gdzie moge znalesc zdjecia walkaround?

jezeli jest to mozliwe to prosze o odpowiec w jezyku angielskim jesli nie to po polsku.

dziekuje, Marco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yes, thank you, But this is the normal version.I'm looking for the M version that is the one for export in service with singapore.Specifically the engine bay area that is completely different.Thank you anyway for

the other pics, very interesting.Marco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, tak szukam i szukam i mam pytanko.

Lekko mnie zaćmiło, ale nie pamiętam, tzn. nie spotkałem zdjęcia KRAZ-a cysterny w WP w wariancie lotniskowym.

Masz może jakieś zdjęcie takiego dystrybutora paliw z Polski? bo to by ułatwiło szukanie...

No właśnie tego samego szukam. Nie mam pojęcia czy takie wehikuły jeździły u nas na lotniskach...

powiem tak - do fotek nie dotarłem, ale mam (nie do końca potwierdzone info), że jednak u nas coś takiego jeździło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Z rosyjskiej Osetii Północnej do Osetii Południowej przejechały dziesiątki czołgów - przeważnie typu T-72, ale także starszych T-62. Priorytet mają jednak samobieżne wyrzutnie BM-27 Uragan na podwoziu kołowym. Trasą tą podążają również tysiące rosyjskich żołnierzy - informuje agencja.

 

WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje, w republikach kaukazkich i na dalekim wschodzie jest jeszcze dość dużo wozów typu T-62, jednakże są to wozy odpowiednio modernizowane. Większość nowoczenych wozów typu T-80, T-90 stacjonuje w zachodniej części Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-62? To jeszcze się jakieś uchowały? Przecież z nimi jest więcej problemu niż pożytku, może chodziło o jakieś inne zmodernizowane T-55?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps - panownie sytuacja sie zaostrza. Moze byc krucho.

Krucho to będzie co najwyżej z Gruzinami. Mają co chcieli. Chcieli wojny - jest wojna. Tzn. nie wiem, czy Gruzini jako naród jej chcieli (wątpię) ale na pewno dążył do konfrontacji Sakaszwili, któremu zmącili w głowie amerykańscy 'doradcy' (ponoć również izraelscy, choć jakoś w to ciężko uwierzyć).

Co do głównego wątku tematu, to tak jak mówi Grzegorz - T-62 dalej są w 'linii', choć oczywiście nie pierwsze, nawet nie drugiej. Dużo ich jest na wschodniej granicy Imperium oraz w wojskach kolejowych. W zeszłym roku widziałem zdjęcia T-62 w zimowym kamuflażu gdzieś spod chińskiej granicy zrobione w 2006 roku. I co ciekawe, nawet nie miały jakichś widocznych gołym okiem modyfikacji, np. pancerza dodatkowego na wieży. Tylko nowe, boczne 'fartuchy' i siatki na kadłubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps - panownie sytuacja sie zaostrza. Moze byc krucho.

Krucho to będzie co najwyżej z Gruzinami. Mają co chcieli. Chcieli wojny - jest wojna. Tzn. nie wiem, czy Gruzini jako naród jej chcieli (wątpię) ale na pewno dążył do konfrontacji Sakaszwili, któremu zmącili w głowie amerykańscy 'doradcy' (ponoć również izraelscy, choć jakoś w to ciężko uwierzyć).

 

jak wypowiedzi będą zbytnio oddalały od tematu (patrz cytat) to zamykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.