Skocz do zawartości

A-10A Thunderbolt II 1/48 Italeri


Nużek

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam operację pod kryptonimem "doprowadzić golenie do przyzwoitego stanu". Dorotka na jaki czas włożyć do dot 3 golenie? Tylko wystarczy włożyć i odczekać czy trzeba to jakoś mieszać? Po wyjęciu w czym to przepłukać aby było gotowe do malowania surfacerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 393
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zaczynam operację pod kryptonimem "doprowadzić golenie do przyzwoitego stanu". Dorotka na jaki czas włożyć do dot 3 golenie? Tylko wystarczy włożyć i odczekać czy trzeba to jakoś mieszać? Po wyjęciu w czym to przepłukać aby było gotowe do malowania surfacerem?

 

Podepnę się jeśli pozwolisz pod pytanie.

Z tym, że ja jestem jeszcze głupszy - co to jest to dot 3 ?

Pytanie pewnie dla was głupie, ale nie mogłem znaleźć

Więc pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam operację pod kryptonimem "doprowadzić golenie do przyzwoitego stanu". Dorotka na jaki czas włożyć do dot 3 golenie? Tylko wystarczy włożyć i odczekać czy trzeba to jakoś mieszać? Po wyjęciu w czym to przepłukać aby było gotowe do malowania surfacerem?

 

 

Nie wiem jak dużo farby tam położyłeś, ale 15-30 minut spokojnie wystarczy. Nic nie mieszać, byleby całe były zanurzone w docie. Przepłukać pod bieżącą wodą. O ile gdzieś w zakamarkach nie zeszła farba wydłubać wykałaczką... Później jeszcze raz opłucz i już...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie robię A-10 tylko skrzydło z dot-a zapomniałem wyjąć

 

Czyli dobrze rozumiem, że dla plastiku jest bezpieczny?

skoro po dwóch tygodniach nadal jest tam skrzydło

 

Powiedz mi jeszcze jedno Dorotka, czy sklejone elementy też rozdziela? czy nie ?

( widzę w słoiku sklejone skrzydło ) i ewentualnie jak działa na blaszki i szyby???

 

Dzięki jeszcze raz za patent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie robię A-10 tylko skrzydło z dot-a zapomniałem wyjąć

 

Czyli dobrze rozumiem, że dla plastiku jest bezpieczny?

skoro po dwóch tygodniach nadal jest tam skrzydło

 

Powiedz mi jeszcze jedno Dorotka, czy sklejone elementy też rozdziela? czy nie ?

( widzę w słoiku sklejone skrzydło ) i ewentualnie jak działa na blaszki i szyby???

 

Dzięki jeszcze raz za patent

 

 

Od czasu do czasu czytam gdzieś w sieci, że dot-3 uszkodził plastik, są to jednak chyba legendy. Ja moczyłem w nim już plastiki różnych firm, pomalowane różnymi farbami i nigdy nic się nie stało... Jedynym ubytkiem jest po takim długim moczeniu (lub wielokrotnie powtarzanym) zwiększenie kruchości plastiku. No ale to faktycznie na bardzo długo trzeba zapomnieć o wrzuconym elemencie lub wielokrotnie (4-5 razy) go moczyć.

Co do kleju i rozklejania to różnie z tym bywa. Jedne kleje rozkleja, inne nie. Nigdy nie testowałem tego pod tym kątem, ale mam wrażenie że spokojnie rozklejają się elementy złączone CA. Nie rusza elementów połączonych klejem do plastiku, szczególnie takim, który rozpuszcza powierzchnie.

Blach nie wrzucałem - nie wiem jaka byłaby reakcja, pewnie farba, by zlazła i nic więcej.

Z kolei co do przeźroczystego plastiku, ponoć potrafi go zmatowić, co ustępuje po polerowaniu. Mnie nie zmatowił ale moczyłem maks 5 min.

 

Jeszcze jednak uwaga - to musi być Dot 3. Trzeba też pamiętać, że płyn jest niebezpieczny dla skóry i oczu, które trzeba zabezpieczyć. No i co jakiś czas trzeba go wymieniać, ponieważ traci swoje właściwości wraz z kolejnymi zmywanymi elementami. Ja kupuję mniej więcej dwa opakowania na rok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie robię A-10 tylko skrzydło z dot-a zapomniałem wyjąć

 

Czyli dobrze rozumiem, że dla plastiku jest bezpieczny?

skoro po dwóch tygodniach nadal jest tam skrzydło

 

Powiedz mi jeszcze jedno Dorotka, czy sklejone elementy też rozdziela? czy nie ?

( widzę w słoiku sklejone skrzydło ) i ewentualnie jak działa na blaszki i szyby???

 

Dzięki jeszcze raz za patent

 

 

Od czasu do czasu czytam gdzieś w sieci, że dot-3 uszkodził plastik, są to jednak chyba legendy. Ja moczyłem w nim już plastiki różnych firm, pomalowane różnymi farbami i nigdy nic się nie stało... Jedynym ubytkiem jest po takim długim moczeniu (lub wielokrotnie powtarzanym) zwiększenie kruchości plastiku. No ale to faktycznie na bardzo długo trzeba zapomnieć o wrzuconym elemencie lub wielokrotnie (4-5 razy) go moczyć.

Co do kleju i rozklejania to różnie z tym bywa. Jedne kleje rozkleja, inne nie. Nigdy nie testowałem tego pod tym kątem, ale mam wrażenie że spokojnie rozklejają się elementy złączone CA. Nie rusza elementów połączonych klejem do plastiku, szczególnie takim, który rozpuszcza powierzchnie.

Blach nie wrzucałem - nie wiem jaka byłaby reakcja, pewnie farba, by zlazła i nic więcej.

Z kolei co do przeźroczystego plastiku, ponoć potrafi go zmatowić, co ustępuje po polerowaniu. Mnie nie zmatowił ale moczyłem maks 5 min.

 

Jeszcze jednak uwaga - to musi być Dot 3. Trzeba też pamiętać, że płyn jest niebezpieczny dla skóry i oczu, które trzeba zabezpieczyć. No i co jakiś czas trzeba go wymieniać, ponieważ traci swoje właściwości wraz z kolejnymi zmywanymi elementami. Ja kupuję mniej więcej dwa opakowania na rok.

 

Pozdrawiam

 

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos szybko poratuje i powie mi jakiej wysokosci są słoiczki z farbami gunze? Znalazłem fajny organizer ale nie wiem czy na wysokosc wejdą.

 

Nużek, pochwal sie co to za organizer. Też jestem na etapie organizowania farb bo już za długo szukam jednego koloru w gąszczu na półce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem w leroy merlin organizer w postaci regalika wyposazonego w szufladki. Niestety szufladki mialy 3,5cm wysokosxi wec farbki byly za wysokie. Mam w planach wykombinowac stojak na wzor tego oryginalnego tamiya ktory w mojehobby kosztuje ponad 400zl. Na razie nie ma sie chwalic, zakup sie nie udal i jutro wracam do thunderbolta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taki kontenerek używam do różnych drobiazgów (narzędzia, gąbki ścierne, pasty itp.), potwierdzam że bardzo wygodny i kupiony za niewielkie pieniądze.

Fajnie byłoby jednak znaleźć coś znacznie większego, w czym mógłbym znacznie więcej rzeczy przechowywać.

Może ktoś coś takiego widział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taki kontenerek używam do różnych drobiazgów (narzędzia, gąbki ścierne, pasty itp.), potwierdzam że bardzo wygodny i kupiony za niewielkie pieniądze.

Fajnie byłoby jednak znaleźć coś znacznie większego, w czym mógłbym znacznie więcej rzeczy przechowywać.

Może ktoś coś takiego widział?

 

Widział

 

Box02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem sobie popracować nad goleniami podwozia oraz nad klapami zamykającymi luki podwozia. Niestety, rozcieńczalnik Tamiya X-20A nie nadaje się do Mr. Surfacera. Po dodaniu surfacera zrobił się jeden glut i mikstura do wyrzucenia. Z farbkami Gunze H działa bez zarzutu. Musze kupić Levelling Thinner i może przy okazji kupię jakiś model :p z dodatkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.