Skocz do zawartości

A-10A Thunderbolt II 1/48 Italeri


Nużek

Rekomendowane odpowiedzi

Działko na razie nie jest zamontowane, dokleję je w późniejszym etapie, jak już główny kamuflaż pomaluję. Cierpliwości Może skuszę się zrobić wymontowane działko i silnik, i postawić je na wózkach obok modelu.

 

Brzmi jak plan! Świetnie będzie wyglądać tak wielki karabin obok kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 393
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gratuluję nowego nabytku w kolekcji, czyli żony.

Ale postaraj się wyszkolić ją tak, żeby nie narzekała że modelujesz.

 

Dziękuję, dziękuję. Jestem na etapie przekonywania jej do modelarstwa i może uda się aby zrobiła swój pierwszy model. Muszę kupić tylko jakiegoś małego revell'ka i dać w prezencie.

 

 

Panowie dajmy spokój z tą fizyką, termodynamiką itp. Ja pisałem maturę z fizyki ale nic już nie pamiętam z tego :p

 

Skupmy się na modelowaniu. Wężyk już suchy ale z malowaniem poczekam do jutra.

 

Małe pytanie. Zacząłem malować pierwszy kolor nanosząc plamy "na oko" i dodając po 0,5 cm po obwodzie do plamy. Później dam drugi kolor ale już będzie model obklejony "plasteliną i zamaskowany pierwszy kolor. na koniec zamaskuję wszystko i dołożę ostatni kolor. Czy tak to zrobić jak myślę czy pierwszym kolorem malować cały model i dalej już jak wyżej napisałem maskować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preshaadingu nie zastosowałem bo uznałem ze pod ciemniejszym kolorem będzie słabo widoczny. Ale chyba namówiłeś mnie i dam jeszcze preshading bo w sumie tych plam nie dokończyłem więc mogę jeszcze machnąć preshading i dokończę plamy.

 

Tylko nie wiem czy mi wyjdzie, czy będzie widoczny preshading bo obawiam sie że mogę zbyt grubą warstwę farby nałożyć i czarne linie preshadingu znikną. Spróbować można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, ze tylko pisze a nic nie robię. Preshading w 70% ukończony, kompresor mi się zagrzał więc muszę dokończyć jutro.

 

DSC_0029.JPG

DSC_0030.JPG

 

Góra wydaje się ciemniejsza ale to ze względu na to że jest to farba błyszcząca. Spód zrobiłem inną farbą, matową. Takie złudzenie optyczne, na żywo nie ma takiej różnicy.

 

 

Tak przy okazji, czym i jak rozcieńczać farby vallejo bo mam czarną farbę i mógłbym ją używać do preshadingu aby ją zużyć ale coś nie idzie mi z nią praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa bo miałem nie robić preshadingu i zacząłem kamo. Później zdecydowałem się na preshading i tak wyszło Nie chciałem nic myć bo bym musiał z podkładem wszystko zmywać, chyba. Ja często trzymam lewą ręką swoją prawą rękę aby właśnie większa precyzja była. Musiałbym nie pić kawy i znieczulić się % aby mi ręka nie trzęsła się. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo nie tak mocne procenty :p piwko wystarczy. Po wódce to bym chyba po ścianach malował hehe

 

mikemc generalnie lubię modele w takich kolorach. Jak mam do wyboru szary kamo i jakiś zielono-grafitowy, zielono-piaskowy to wybieram ten drugi i trzeci. Szary kamo wybiorę do modelu jak bym robił tą samą maszynę po raz drugi.

 

Obym tylko nie spaskudził malowania bo doświadczenie mam niewielkie. Nie wiem jeszcze jak sobie poradzę z malowaniem silników bo od strony kadłuba może być ciężko, nie wiem czy nie popełniłem błędu i być może mogłem jakoś wcześniej pomalować silniki i je dokleić. Tylko wtedy szlifowanie i szpachlowanie by było trudne żeby tej farby nie zniszczyć. Mam nadzieję że jakoś pod kątem uda się pomalować w tych zakamarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preshading finito. Teraz pora na pierwszy kolor. Tak jak juz ktos mi poradzil rozciencze farbe w proporcji 1:5 i bede malował kilka warstw. Mam nadzieje ze wyjdzie i nie zamaluje preshadingu tak ze nie bedzie go widac. Wkrótce fotorelacja :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zacząłem malowanie. Według mnie powinienem jeszcze trochę przykryć zielonym ten preshading.

 

DSC_0031.JPG

 

Farbę rozcieńczyłem w proporcji mniej więcej 1:3. Delikatnie kryje ale może dzięki temu nie zakryję preshadingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem preshading jest w tej chwili idealny, ja bym nie krył więcej.

Szczególnie, jeśli zamierzasz zrobić jakiś postshading, czyli jakieś cieniowania na panelach, albo na samych łatach.

Wygląda to bardzo, bardzo dobrze jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.