Skocz do zawartości

A-10A Thunderbolt II 1/48 Italeri


Nużek

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni kolor kamuflażu i poprawki przy poprzednich spróbuj zrobić z ręki, bez maskowania. Bardzo małe ciśnienie, mały skok iglicy i nieduża odległość aero do modelu 1-2 cm. Jak raz wykonasz w ten sposób kamuflaż to maskowanie będziesz omijał szerokim łukiem chyba, że będzie nieodzowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 393
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mikele: juz teraz malowalem z reki bez maskowania, bo niektorych miejsc juz nie chcialem spaskudzić i nie kleiłem masek a tam gdzie zamaskowalem to schodzila farba.

 

Solo: te niedomalowania to miejsce na trzeci kolor, szaro-grafitowy.

 

Beecker: to na pewno kwestia zlego odtluszczenia bo farba odchodzila tam gdzie moglem trzymac palcami. Czym odtluszczasz? Ja wódką. Nie mam patafixa tylko jakas inna białą plastelinę, tack-it chyba tak się nazywa.

Jaki papier konkretnie uzywasz? Gradacja? Ja mam taki szary tamiya ale nie wiem czy jest wodny.

Rozcienczam teraz rozcienczalnikiem tamiya, kiedys kupilem i tak zostal wiec chce go wykorzystac. Leveling thinner skonczyl mi sie.

Gdzie te zacieki widzisz to bede wiedzial czego szukac.

 

 

Chyba nastepny kolor pomaluje z reki bo nie chce aby zeszla.farba w kolejnych miejscachę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś właśnie

Tack it nie jest najlepszy. jak już to patafix. on wlasnie nie przykleja się i nie odkleja z farbą !

papier wodny o gradacji 2000. Dostaniesz w każdym sklepie za dosłownie grosze. Ja nie wiem ale czemu wszyscy przeplacaja i kupuja jakies drogie papiery jak można kupic dobry papier o każdej gradacji w zwykłym sklepie.

Drobne zacieki masz na skrzydłach i ogonie. A co Leveling thinnera. masz odpowiedz. Bowiem zawiera on opóźniacz i nadaje się do każdej seri Gunze jak i Tamiya. Skumulowało Ci się.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Kolega pisał o gradacji 2000!

 

Chyba zdolność czytanie ze zrozumieniem upada już całkiem Kolega napisał:

 

Ja nie wiem ale czemu wszyscy przeplacaja i kupuja jakies drogie papiery jak można kupic dobry papier o każdej gradacji (podkreślenie moje - D) w zwykłym sklepie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt pisałem o każdej. Ale osobiście nie zauważyłem nigdy potrzeby korzystania z papieru o gradacji 6000 w górę, bo po co? 2000 zupełnie wystarcza. Surfacera 1500 praktycznie robi na połysk.

Pozdrawiam

 

 

Śmieszne rzeczy piszesz... Wypoleruj owiewkę papierem 2000 to przekonasz się do czego potrzebne są większe gradację. Albo spróbuj uzyskać gładź podkładu jak poniżej ... Gdyby takie rzeczy nie były potrzebne, to nikt by ich nie produkował...

 

Pozdrawiam

 

Przechwytywanie_zps9774d3e0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli świeża farba, to możesz mieć rację - powinna nieco ściemnieć.

Swojego malowałem Humbrolami i wyszła zdecydowanie ciemniejsza. Tak z resztą jak na samolotach - bardzo ciemnoszary.

Z tym washem Beeker to ja bym nie przesadzał. Ma za zadanie "dokończyć" model, a nie zmienić go zupełnie. No, ale to moja definicja.

Robota fajna, ciekaw jestem finału.

Pozdrawiam

AMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nużek - grube warstwy kładziesz, bo preshadingu nie widać. Ja sam szedłem tą droga, więc nie naciskam na Ciebie, ale próbuj pomału malować coraz bardziej rozcieńczonymi farbami i na mniejszym skoku iglicy. Sam wyczujesz, kiedy transparentność warstwy farby jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to.

Gdyby słuchać i stosować się do wszystkich rad (często sprzecznych, tak na marginesie), to człowiek nie nauczyłby się porządnie modelarstwa.

Nie mówię, że ja się nauczyłem, żeby nie było.

A kolor szary faktycznie trochę za jasny i obawiam się, że żadne washe i inne techniki nie pomogą, bo prawdopodobnie producent modelu podał zły kolor w instrukcji. Do rozważenia czy nie warto te łaty przemalować, w sumie to nie jest dużo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Solo:)

Nie bądz taki biedny już Siedzisz całymi dniami i kleisz i chyba nic wiecej. Kasy masz jak lodu na te dodatki i fakt wyłażą Ci z tego modele. 12 Stron samego gadania i rad w wątku o Sabie I kto to mówi że rad nie słucha Bo ja tez chciał bym mieć tyle czasu co ty.

 

A co do malowania to chyba każdy to mówił. I wiecie co? ja mam Triplexa z dyszą 0.2 jedno funkcyjnego. i juz przy drugim modelu nauczyłęm sie malować transparentnie. Bo też trzeba chcieć

 

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym szarym to mi sie lipa zrobila. Nie widac preshadingu. I tak musze go przemalowac na ciemniejszy wiec cos tam postaram sie poprawic. Tylko silnik jest pomalowany wiec na reszcie modelu bede mial okazje sie poprawic a z silnikiem bede probowal cos zrobic.

 

Panowie, doceniam wasze rady, staram sie sluchac i stosowac do nich. Niestety nie zawsze wychodzi tak jak bym chcial.

 

Co do malowania transparentnego. Rozcienczam farbe w proporcji 1:3-4. Maluje na niskim cisnieniu, skok iglicy maly. I teraz skad ja mam wiedziec ze warstwa nie jest za gruba albo ze farby jest zbyt malo i jeszcze mozna by troche dopsiukac warstwe?

 

Czy te dwa zielone kolory były dobrze polozone? Jesli tak to dam rade z tym szarym i poloze go tak ze bedzie widoczny preshading. Na pewno byloby latwiej jak bym mogl sobie normalnie zamaskowac model ale mam klopot z odłażącą farbą. Błąd goni błąd ale na nich się uczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.