Skocz do zawartości

F-16 - 1:48 Italeri


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny myśliwiec z serii F, tym razem F-16, i od razu zaznaczę robiłem go prosto z pudełka, z elementów które dołączył producent, ale nie bazowałem na konkretnej wersji czy modelu i jak już niejednokrotnie zaznaczałem, model może w większym lub mniejszym stopniu odbiegać od rzeczywistości, bo nie taki był mój zamiar, aby w pełni odwzorować jakąś konkretną maszynę

 

Uwaga_model_size.jpg

 

 

F-16_1.jpg

 

F-16_2.jpg

 

F-16_3.jpg

 

F-16_4.jpg

 

F-16_5.jpg

 

F-16_6.jpg

 

F-16_7.jpg

 

F-16_8.jpg

 

F-16_9.jpg

 

F-16_10.jpg

 

F-16_11.jpg

 

F-16_12.jpg

 

F-16_13.jpg

 

F-16_14.jpg

 

F-16_15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę piktografikę z początku to chyba sobie pożyczę. xD

 

Nie ma problemu, jeśli komuś się jeszcze przyda, to zapraszam serdecznie do używania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, jaki ładny. Bardzo mi się podoba.

Powiedz jak malowałeś w dyszę, w detalach: w środku i na zewnątrz.

 

Dusze malowałem wewnątrz przed sklejeniem, aby mieć dobry dostęp, bo italeri akurat tu zrobiło sam fartuch dyszy sklejany z 4 części więc był dostęp.

Najpierw podkład, później farbę jasno brązową dałem jako bazę, następnie delikatnie rozpyliłem ciemniejszą brązową, później bardzo rozcieńczoną czarną farbą potraktowałem linie i co drugie "paski". Kolejne zabiegi to był wash, na początek czarny (farba olejna + white spirit), na to sucha pastela w kolorze beżowym, i na sam koniec sucha pastela w kolorze białym, ale tylko na co drugom "pasku"

 

Jeśli chodzi o część zewnętrzną, to pierścień przy kadłubie dałem gunmetal wymieszany z kroplą czarnego, aby lekko go jeszcze przyciemnić, sam fartuch z tego co wyczytałem powinien być karbonowy, wiec czarny mat wymieszałem z odrobiną ciemno szarego i ciemnym zielonym, łączenia fartucha pomalowałem gunmetalem, a same końcówki przy fartuchu stalowym. Na wszystko dałem lekki wash z suchej pasteli ciemno szary, (prawie czarny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do foteli możesz mieć rację, bo też mi się wydawało że coś z nimi jest nie tak, ale italeri jeśli chodzi o to się nie popisało bo fotele tak jakby nie pasowały do tej kabiny, były zbyt duże, i w żadnej innej pozycji tam nie chciały wejść, a są z tego samego zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już poprawiłem ;) podobnie przednie. Na żywo jakoś tego nie zauważyłem, a na zdjęciach aż się rzuca w oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kolejny wspanaily model spod twojej reki znowu rzuciles mnie na kolana - ten samolot wyglada jak prawdziwy kiedy bedzie mozna zobaczy go albo inne twoje prace na festiwalach mam nadzieje ze wszyscy zazdrosni hejterzy po pierwszej fotce w galerii daruja sobie wszelkie zlosliwe komentarze swoja droga swietny mailes pomysl z takim komunikatem-to powinen byc standart i przestroga dla wszystkich "wielkich" znawców jeszzce raz bardzo gratuluje ci kolejnego swietnego modelu czekam z nieceirpliwoscia na kolejne oby jak najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kolejny wspanaily model spod twojej reki znowu rzuciles mnie na kolana - ten samolot wyglada jak prawdziwy kiedy bedzie mozna zobaczy go albo inne twoje prace na festiwalach mam nadzieje ze wszyscy zazdrosni hejterzy po pierwszej fotce w galerii daruja sobie wszelkie zlosliwe komentarze swoja droga swietny mailes pomysl z takim komunikatem-to powinen byc standart i przestroga dla wszystkich "wielkich" znawców jeszzce raz bardzo gratuluje ci kolejnego swietnego modelu czekam z nieceirpliwoscia na kolejne oby jak najszybciej

Kolego slowo standard pisze sie przez "d" na koncu a komentarze nie sa zlosliwie tylko zwracajace uwage na szczegoly psujace ogolne bardzo dobre wrazenie modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale... Oryginał ma zasobnik na spadochron?

 

odnośnie spadochronu, to znalazłem zdjęcie takiej maszyny, bo zastanawiałem się na początku co to jest, i w jakim kolorze ma być później doszedłem że to spadochron, no i był w zestawie italeri jako element do wstawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to SF, tylko te Harmy podwiesiłeś ciut za wysoko. Wybacz Daz, nie mogłem się powstrzymać Reszta całkiem OK

 

Nie ma sprawy , ale zamontowałem je tak jak przygotował to producent, pylony na których wiszą są takiej wysokości, nic tam nie "szlifowałem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga_model_size.jpg

 

Dodaj od razu - tak na wszelki wypadek, dla bezpieczeństwa, że MODEL MOŻE NIE BYĆ ZGODNY Z INSTRUKCJĄ ZESTAWU. I że dopuszczasz rażące błędy, niesymetryczność, niestaranność i co ci tam jeszcze do głowy przyjdzie. Będziesz "kryty" na całej linii...

Bosz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzicie, i to jest właśnie wasze podejście. W poprzednich tematach każdy głośno pisał, zaznacz że model nie będzie zgody z rzeczywistości i nikt się nie będzie czepiał, no to to zrobiłem , i jak wiać dalej źle!!! Pytałem się wówczas czy na tym formy nie wolno sklejać modeli SF, to każdy pisał, możesz robić co chcesz, to twój model i nie ma problemu, ale uprzedź żeby nie było wątpliwości, ale jak widać zawsze trafi się jakiś pajac co mimo wszystko musi wpić szpilę. Panie Marcinie Witkowski, tobie k***a naprawdę nie wiadomo o co chodzi. Wbij sobie to łba że będę robił modele jak mi się podobają , gówno mnie obchodzi twoja opinia i zadanie, a najlepiej omijaj moje tematy z daleka. Ja się nie będę wtrącał do twoich, a ty do moich, i wszyscy będą zadowolenie, bo tobie jest naprawdę ciężko coś wytłumaczyć, a twoja ostatnia wypowiedz naprawdę mnie wku***a, bo jakoś wszyscy poprzedni odwiedzający zrozumieli przesłanie, ale ty oczywiście nie, mino że wcześnie sam mi to doradzałeś najgłośniej, abym wcześniej uprzedzał ludzi że robię SF i wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzicie, i to jest właśnie wasze podejście.

 

Czyli czyje? Co masz na myśli pisząc "wasze"?

 

... że dopuszczasz rażące błędy, niesymetryczność, niestaranność...

 

W poprzednich tematach każdy głośno pisał, zaznacz że model nie będzie zgody z rzeczywistości i nikt się nie będzie czepiał, no to to zrobiłem , i jak wiać dalej źle!!! Pytałem się wówczas czy na tym formy nie wolno sklejać modeli SF, to każdy pisał, możesz robić co chcesz, to twój model i nie ma problemu, ale uprzedź żeby nie było wątpliwości, ale jak widać zawsze trafi się jakiś pajac co mimo wszystko musi wpić szpilę. Panie Marcinie Witkowski, tobie k***a naprawdę nie wiadomo o co chodzi. Wbij sobie to łba że będę robił modele jak mi się podobają , gówno mnie obchodzi twoja opinia i zadanie, a najlepiej omijaj moje tematy z daleka. Ja się nie będę wtrącał do twoich, a ty do moich, i wszyscy będą zadowolenie, bo tobie jest naprawdę ciężko coś wytłumaczyć, a twoja ostatnia wypowiedz naprawdę mnie wku***a, bo jakoś wszyscy poprzedni odwiedzający zrozumieli przesłanie, ale ty oczywiście nie, mino że wcześnie sam mi to doradzałeś najgłośniej, abym wcześniej uprzedzał ludzi że robię SF i wszystko będzie jasne.

 

A co ma piernik do wiatraka? Czyli żebyśmy się dobrze zrozumieli - co ma SF do starannie sklejonego modelu? Je..ał pies Twoje techniki brudzingu, łoszingu i ciapania mąką czy innym popiołem oraz podejścia do tematu - tu się określiłeś jasno i wyraźnie. Ale czy nie potrafisz w miarę prosto i czysto skleić poszczególnych elementów? Chyba, że to też jeden z elementów Twojej interpretacji modelarstwa - jeśli tak, to nie ma tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz was tu wszystkich poustawia karambolis8.

Ja dostałem coś takiego za zwrócenie uwagi na ten nieszczęsny spadochron, następnie na brak pylonu.

 

"Oto ostrzeżenie wystawione przez moderatora lub administratora forum:

Cytuj:

Tanie złośliwości proszę sobie darować."

 

Rozumiem że od dziś na forum należy dać odpowiednią informację np o ociężałości umysłowej i będzie można nawet przysłowiowe gówno w celofanie pokazać z napisem "patrzcie jakie fajne wyszło!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.