Skocz do zawartości

Rafale M (F.2) // Revell // 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 432
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Teraz to już za późno, jakoś się pomęczę i na ile się da to zlikwiduję te ubytki, ale radę dziękuję, kupię przy najbliższej okazji te nity Archera.

Jakiś polski sklep ma je w ofercie, czy tylko można ściągać z za granicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i okazało się, że chyba jednak obejdę się bez tych nitów Archera.

Ale o tym za chwilę.

 

Dotarły do mnie kalkomanie Syharta.

Znakomita jakość i powalająca ilość szczegółów.

W zestawie jest w sumie 5 arkuszy kalkomanii (z czego dwa małe to arkusze korygujące - chyba - błędy na trzech pozostałych ) plus maski pozwalające namalować powierzchnie antypoślizgowe na kadłubie.

Do tego są kalkomanie do wszelkich rodzajów uzbrojenia, pylonów, zasobników i podwieszeń jakie Rafale mogą przenosić - w sumie z kilkadziesiąt różnych podwieszeń.

Fajna rzecz.

 

042.jpg

 

Zestaw zawiera bardzo obszerną instrukcję, w której można znaleźć masę fajnych i przydatnych informacji dotyczących wszystkich Rafale, ich malowania, detali umożliwiających stare i nowe wersje itp.

Bardzo, bardzo solidna produkcja.

 

043.jpg

 

Wracając do tematu dysz silników: okazało się, że cała moja praca (prawdopodobnie) poszła na marne, bo zestaw zawiera kalkomanie z tymi nitami.

Cieszy mnie to ogromnie, bo mimo że te nity HGW kładłem kilka dni, to z przyjemnością zmyłem wszystko już z jednej dyszy (łącznie z farbą) i biorę się za malowanie od nowa a potem położę te kalkomanie.

Nie wiem tylko jak to będzie wyglądało po położeniu na pigmentach i lakierze bezbarwnym, ale mam nadzieję że nie najgorzej.

Tak więc jest światełko w tym tunelu.

 

044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zestaw kalkomanii i dokumentacja wygląda obiecująco. Ciekawe czy taki zestaw robią tez do Eurofightera bo mam go już w kolejce.

Co do nitów to kładzenie kalkomanii na pigmenty może być karkołomne. Mam nadzieje, że te kalki nie będą się srebrzyły potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w 1:48 nie mają do EF.

Co do kładzenia kalek: na pigmenty położę naturalnie lakier bezbarwny, w końcu gdy kładłem nity, to też był kalkomanie.

Srebrzenia boję się najbardziej, ale kto nie ryzykuje ten nie... eee, no ten nie ryzykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo a nie lepiej zainwestować w kulki BGA, jak to przykleisz to nie da rady tego ściągnąć sądzę, że nie będziesz miał problemu z nimi. Kalki zacnie wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulki są o tyle fajne, że jak wkleisz to nie da się ich ruszyć, jedyny minus, że musisz nawiercać otworki, ale przy Twoim zaparciu nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archer musi poczekać, położyłem kalkomanie na pierwszą dyszę i wyglądają zaskakująco dobrze.

Moim zdaniem to powinno wystarczyć.

Pokażę jak pomaluję dyszkę w środku, bo w trakcie zmywania zewnętrznej powierzchni pobrudziłem środek.

 

W ogóle te kalki Syharta świetnie się kładą i dobrze reagują na płyny zmiękczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie koledze Borosowi chodzi o stawianiew samego podwozia w kadlub samolotu. Fakt moze to troche poszargac newry bo miejsca jest malo a trzeba wstawic silowniki ktorych nie da sie wstawic przed wklejeniem goleni glownej podwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo klej Gunze to nie jest najlepszy klej.

Moim zdaniem on za bardzo nawet nie klei.

Do plastiku to tylko i wyłącznie Tamiya Extra Thin Cement, którego znowu w sklepach ostatnio brakuje...

 

No ale jak Ci się oderwała wnęka w kadłubie (po zamknięciu kadłuba), to tylko współczuć.

Ja bym chyba odleciał tym modelem prosto do kosza i zaczął od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.