Skocz do zawartości

Johann Huber i jego Jagdpanzer L/70 - Dragon - 1:35


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za kibicowanie.

 

Przejściami się nie przejmuje, bo olejne farby powinny zrobić swoje. Jak wszystko się stonuje to powinien być jeszcze lepszy efekt.

 

Najbardziej cieszy mnie modulacja kolorów na trzy osobne odcienie. Fajnie to na żywo się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z ambitnych planów zrealizowałem jedynie porządny wash i retusz narzędzi.

 

Ale zawsze coś co mnie przybliża do końca budowy...

 

10582794_986429741388206_7611159236220919739_o_zpsshnonqej.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jedynie, jaki kolor kół zapasowych upchac na stojakach na tylnej płycie. Skłaniam się ku piaskowym, choć rozważam tez mix z zielonymi.

 

Nie chcę go ubabrać w błocie bo szkoda fajnego malowania na bokach wanny. Idea jest taka by raczej tylko przykurzyć. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w kolejnej odsłonie pracy nad osławionym Jagdpanzerem.

 

Tym razem model już na podstawce, choć nie przymocowany (figurki już na stałe za to) by zrobić jeszcze ostatnie korekty w razie potrzeby.

 

Proszę o wszelkie pomocne podpowiedzi, co by tu jeszcze ogarnąć. 2 h walczyłem z olejami ale chyba Oil Paint Rendering jakos u mnie nie zatrybił tak jak trzeba bo zbytnio zmian nie widzę... a łatwo zepsuć olejami ten efekt jaki już jest.

 

Sesja foto wyszła bardzo kiepsko, ale już nie mam siły do tego aparatu. Muszę po prostu zainwestować w porządne stanowisko foto, bo tak to cała praca traci niemiłosiernie na tym...

 

DSC04890_zpsdizxdxas.jpg

DSC04892_zps1pt02jul.jpg

DSC04893_zpsldtzbewk.jpg

DSC04894_zps4rggetlw.jpg

DSC04896_zpsffo8yzlo.jpg

DSC04897_zpsrosvr2xd.jpg

DSC04899_zpsv8bziuvf.jpg

DSC04900_zps7tyxaugl.jpg

DSC04901_zpsme0eyi2u.jpg

DSC04902_zps4f8bxlhz.jpg

DSC04903_zpsnxq40nhk.jpg

DSC04904_zpslsrpz0vu.jpg

DSC04905_zpswz9zwjhe.jpg

DSC04906_zpsrfwhsczi.jpg

DSC04908_zpseafzques.jpg

 

P.S.

 

Teraz nieco wolniej uzupełniam relację, bo w minioną środę zostałem tatą

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie model bardzo ladny, podstawka i figury tez. fajnie wymyslona, prosta scenka ale tez wiele mowiaca. Teraz braki wychwycone przeze mnie: brazowy pas u zaloganta w stopniu szeregowego... Brazowe pasy tego typu (nie oficerskie) byly uzywane w zasadzie tylko w Luftwaffe. malo prawdopodobne, nawet pod koniec wojny, aby trafily w rece czolgisty. Kolor koszuli w/w czolgisty i rzeczonego dowodcy czolgu, bo rozumiem ze to co ma dowodca na sobie to koszula. Nie bardzo mi ten kolor pasuje. Poza tym, jezeli dobrze ogarniam, to jest ro 1945 i to na Pomorzu Gdanskim, na moje troche za lekko ubrani. Jezeli trafil z Kepy oksywskiej do Niemiec, to napewno via Hel, czyli bez sprzetu a jezeli tak to scenka musiala byc w okresie Marzec- Kwiecien, to nie za cieply czas na wybrzezu. niestety nie moge zobaczyc jak wygladaja naramienniki dowodcy, nie jestem pewien co do jego "kapralnosci" a i crusher w tym stopniu raczej watpliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no wlasnie, przepraszam za brak taktu, oczywiscie gratulacje. A ze sam jestem ojcem to wiem co to znaczy wiec szczere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie model bardzo ladny, podstawka i figury tez. fajnie wymyslona, prosta scenka ale tez wiele mowiaca. Teraz braki wychwycone przeze mnie: brazowy pas u zaloganta w stopniu szeregowego... Brazowe pasy tego typu (nie oficerskie) byly uzywane w zasadzie tylko w Luftwaffe. malo prawdopodobne, nawet pod koniec wojny, aby trafily w rece czolgisty. Kolor koszuli w/w czolgisty i rzeczonego dowodcy czolgu, bo rozumiem ze to co ma dowodca na sobie to koszula. Nie bardzo mi ten kolor pasuje. Poza tym, jezeli dobrze ogarniam, to jest ro 1945 i to na Pomorzu Gdanskim, na moje troche za lekko ubrani. Jezeli trafil z Kepy oksywskiej do Niemiec, to napewno via Hel, czyli bez sprzetu a jezeli tak to scenka musiala byc w okresie Marzec- Kwiecien, to nie za cieply czas na wybrzezu. niestety nie moge zobaczyc jak wygladaja naramienniki dowodcy, nie jestem pewien co do jego "kapralnosci" a i crusher w tym stopniu raczej watpliwy.

 

 

przyznam że do takiego stopnia wiedzy historycznej chyba nie chcę dojść, musiałbym przy jednym modelu spędzić 3 lata, z czego dwa spędził bym przy dobieraniu odpowiedniego odcienia barwy a później każdy by olał to ile włożyłem czasu w dobieranie koloru i czy pasek jest brązowy czy szary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze komentarze.

 

Co do czołgisty w czarnym, to zależało mi by miał krzyż żelazny i tym się kierowałem, co do pagonów, to oczywiście nie wszystko się będzie zgadzało, ale taka była koncepcja.

 

Zakładałem właśnie załamanie pogody w okresie przed zimowym. Ciężko powiedzieć co kto wtedy nosił, bo brali co było nie patrząc na regulamin.

Figurek wolę już nie ruszać, bo już nic więcej z nich nie wycisną przy moim poziomie jeszcze.

 

Czekam na kolejne podpowiedzi.

 

Widzę, że na forum tatuśków więcej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przyznam że do takiego stopnia wiedzy historycznej chyba nie chcę dojść, musiałbym przy jednym modelu spędzić 3 lata, z czego dwa spędził bym przy dobieraniu odpowiedniego odcienia barwy a później każdy by olał to ile włożyłem czasu w dobieranie koloru i czy pasek jest brązowy czy szary...

 

Absolutnie nie obrazajac nikogo, w oparciu o takie myslenie powstaja takie gnioty jak "Furia". A tak bardziej konstruktywnie, jak autor modelu wspomnial i zaznaczyl na poczatku chce zrobic to co dedykowane na pudle wiec nawet jezeli to byl obrzydliwy nazista, lub przynajmniej bez ideologii walczyl po "ciemnej stronie mocy" bo wezwala go ojczyzna, to oddajmy mu ta sprawiedliwosc i zrobmy cos co chocby w przyblizeniu bylo ta prawda historyczna ktora go dotyczyla. A pasek czarny a nie szary...

 

P.S. Wlasnie doczytalem koment Stojkovic'a i rozumiem ze bohaterem jest figura w czarnym uniformie... A to sie zgadza wtedy, tylko mu domaluj szewron na lewym rekawie. Brak tego szewronu wprowadzil mnie w blad ze to ktos inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno posypka jak i podstawka to "bazarówki" nabyte gdzieś w Bytomiu chyba na festiwalu.

 

Podstawka drewniana, na którą wylałem wikol i na to "lesna posypka" imitująca ściółkę...

 

Na żywo dużo fajniejszy efekt niż na fotkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tych pozłacanych tabliczek z napisami do modeli, co je na wystawach często widać.

 

Gdzie to zamawiacie lub jak wykonujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.