Skocz do zawartości

FURY 1/48 HB


K.Barcz

Rekomendowane odpowiedzi

Fury.jpg

Pod wrażeniem filmu postanowiłem wykonać pierwszy w mym życiu czołg ( zawsze lotnictwo). Zestaw wyjściowy to 1/48 HB Sherman M4A3M8. Niestety okazało się , że ma inne jarzmo lufy więc wykonałem ten element od podstaw oraz kilka drobiazgów wyposażenia. Kłody drewna to patyczki z ramek odpowiednio porysowane w słoje i pomalowane.

Dodam, że dziś wybrałbym drogę 1/35 ponieważ firma Legend zrobiła dodatki żywiczne do FURY-ego, a BRAVO fajne podobne do bohaterów figurki. Dziękuję Andrzejowi za hełm.

F%204_1.jpg

F%203.jpg

F%202.jpg

F%201.jpg

F%205_1.jpg

a , że zostało nieco farbki to przy okazji pociągnąłem jeepa

J%201.jpg

J%202.jpg

J%203.jpg

J%204_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model dużo lepszy od filmu, świetnie się ogląda :-) Jeep też ładny ale zwróć uwagę, że długość i kształt wycieraczek zupełnie nie pasują do pola które zostało "wytarte" ich ruchem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten łańcuszek jako imitacja liny to nie jest dobry pomysł.

Proponuję zaopatrzyć się w taśmę łączącą dyski lub napędy w stacjonarnych PC za kilka złotych.

Starczy na kilka lat i kilkaset takich i podobnych lin z dużo lepszym efektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film obejrzałem...

Jakoś nie mogę zaakceptować opowiastek gdzie zły niemiec z tygrysa strzelając z ukrycia za cholerę nie może w nic trafić, za to jankesi trafia zawsze. Zastanawiam sie co twórcy chcą uzyskać poprzez ten dosyć często spotykany schemat. i nie wiem co . Niemniej kiedy widze takie sceny myślę sobie, stary to już nie jest film dla ciebie ,-)) Model fajny, ale czuć , ze to pierwszy czołg. Natomiast film faktycznie przynosi ciekawy materiał do robienia śladów eksploatacji. Shermany są w nim całkiem fajnie ubabrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model fajny ale zapomniałeś o osłonach peryskopów na włazie kierowcy i szczelca A film przesadzony choć po części brak celności niemców mozna tłumaczyć tym ze pod sam koniec przeszkolenie większości młodych rekrutów stało na bardzo niskim poziomie co oprócz słabszej celności mogło się przekładać na to że załogi mogły porostu spanikować widząc nacierające czołgi (przykładem braku profesjonalizmu morze być bitwa pod Arracourt Shermany nie mające nawet przewagi liczebnej rozwalały pantery) pyzatym Sherman choć wysoki był jednak mniejszym celem niż tygrys który był szerszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyzatym Sherman choć wysoki był jednak mniejszym celem niż tygrys który był szerszy

Wbrew pozorom Tygrys byl nie tylko szerszy, ale i wyzszy ;)

z tego co pamiętam to wysokość była zbliżona cos koło 2,93 2,94m ale m4 było kilka odmian więc niektóre mogły być nisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem to takie sobie te modele. Tak się robiło może 10 lat temu a może i nawet więcej. Podobnie malowanie figurek, choć gość od jeepe wygląda sporo lepiej niż załoga czołgu. Najgorsze są trawka na podstawkach i te kamyczki jak z sadzawki na karpie ozdobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 1model robi wrażenie.

 

Co do filmu to klimat bardzo dobry. Końcówka przesadzona. Jeden dzieciak za krzaków podtrawił zniszczyć jadącego Shermana ,a na końcu setka żołnierzy nie podtrawili uszkodzić stojący czołg i biegali wokół shermana z karabinami. Bez sensu..

Czytaliście jak przygotowywali się aktorzy do tego filmu?

żródło wikipedia:

"Przed rozpoczęciem zdjęć aktorzy musieli przejść specjalne czteromiesięczne przygotowania obejmujące m.in. tygodniowy obóz szkoleniowy pod nadzorem Navy Seals. Reżyser filmu David Ayer zmusił również obsadę do zamieszkania w czołgu, gdzie przez dłuższy czas mieli razem mieszkać, spać i jeść. Naciskał też, żeby prowadzili ze sobą sparingi. Jak sam wyjaśnił, zrobił to bo jest bezwzględnym reżyserem, który uczyni wszystko, jeśli uważa to za konieczne, by osiągnąć zamierzony cel"

 

ps. od siebie polecam wojenny miniserial Pacyfik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przed rozpoczęciem zdjęć aktorzy musieli przejść specjalne czteromiesięczne przygotowania obejmujące m.in. tygodniowy obóz szkoleniowy pod nadzorem Navy Seals.

 

heeh dobre, to teraz wiemy dlaczego walki pancerne wyglądały jak wyglądały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy nie da się zrobić filmu realnie w 100%. Kamera musiała objąć wszystkie 4 czołgi tak aby widz miał kontrole nad wszystkimi. Tak samo helikoptery w "helikopter w ogniu" latały na tyle nisko aby kamera ujęła latające helikoptery wraz z ziemią. A w rzeczywistości latają na dużo wyższej wysokości. Czytałem kiedyś jak kręci się filmy wojenne. Tam było o tym miedzy innymi.

 

Wracając do Fury to na końcu zetknęli się z BATALIONEM SS. Widocznie panzerfaust w rekach młodszych lepiej leżał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.