Skocz do zawartości

Cougar 6x6 Mrap. Meng 1:35


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

Nie spodziewałem się, że z takim czymś wystartujesz i nawet tu nie wchodziłem, ale za cicho na forum humvee było i nie dało mi to spokoju.

Problemem współczesnych pojazdów jest brak wystarczająco dużej ilości zdjęć aby stworzyć wierną replikę, tak czy inaczej trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Grzesiu- nie wykazujesz kontrrewolucyjnej czujności. Wnętrze w zasadzie gotowe. Około 80% z tego nie będzie widoczne. Dorobiłem- płytę na siatce za fotelem kierowcy i kable tam dochodzące. Skrzynkę sterowania Warlockiem. Czarną skrzynkę za fotelem kierowcy (nie wiem co to ) i kilka kabelków. Teraz czas na wnętrze dachu i przedział kierwcy nad jego głową.

IMG_7159_zpsrdz8xknp.jpg~original

IMG_7160_zpsodobthid.jpg~original

IMG_7161_zps7n0r4oqm.jpg~original

IMG_7162_zpslajpnf9x.jpg~original

IMG_7164_zpsxademhmi.jpg~original

IMG_7168_zpsaqeqzquf.jpg~original

IMG_7169_zpsawif06ct.jpg~original

IMG_7170_zpsetkmomrx.jpg~original

IMG_7171_zpspeiuae6i.jpg~original

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz Chłopie wydajność, ja wcześniej zacząłem i jestem daleko w tyle (do roboty chodzę...).

Fajnie, że "jedziemy w tę samą stronę".

Skoro o waloryzacji mowa to może...?

 

mOEF-XI%2520239.jpg

 

w środku robot saperski:

 

mOEF-XI%2520508.jpg

 

przykładowe brudzenie kół:

 

mOEF-XI%2520490.jpg

 

Jeśli nie zdecydowałeś się na cechy indywidualne to może sobie coś wybierzesz:

 

mOEF-XI%2520814.jpg

 

mOEF-XI%2520819.jpg

 

mOEF-XI%2520820.jpg

 

mOEF-XI%2520821.jpg

 

Nazwy własne występują po obu stronach symetrycznie, ale tylko tam. Warto zwrócić uwagę na oznaczenia US NAVY na drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proponowałbym przejrzeć warsztaty Merkav bo tam chłopaki prawie zawsze ja dorabiają i jest kupa dyskusji lub contact z użytkownikiem np. Madeira lub Barthass. Ja nie bardzo w temacie jestem, więc za wiele nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze wygląda imponująco. Butelki z wodą to produkt Meng'a, a te kartony to też czy samoróbka? Co do widoczności wnętrza, to widziałem patent z oświetleniem led'owym w BWP. Diody SMD są naprawdę małe. Sam myślę o tym rozwiązaniu do GAZ Tiger'a kiedy ogarnę moje rozpoczęte projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jak wspomniałeś, nie bardzo to będzie widoczne.

za moment się sprawa wyjaśni...

Uzupełniłem trochę braki pod sufitem

IMG_7172_zpsew1y5lqw.jpg~original

IMG_7173_zps9xgj2kzz.jpg~original

IMG_7179_zpsefdfqu87.jpg~original

 

BFT+ DAGR

IMG_7175_zpstj7qiqni.jpg~original

 

Po złożeniu w całość wnetrze można zobaczyć jedynie na zdjęciach. Zielone szyby zaciemnią wnętrze więc tylko przez otwarte przednie i tylne drzwi, coś tam będzie można dostrzec. Sumienie mam jednak spokojne.

IMG_7180_zpsfh6ocpsi.jpg~original

IMG_7181_zpsogovci5t.jpg

IMG_7182_zpss0vuw8gy.jpg~original

IMG_7183_zpsk3c8f4qb.jpg~original

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd złożony i "machnięty z pędzla". Jest kilka drobnych miejsc do retuszu. Teraz czas na sido, kalki, wash i zabawę w kabelki+ delikatne brudzenie. czeka mnie jeszcze pomalowanie załoganta mieszkającego w wieży. Dopancerzenie FRAG 7 na wieży wziąłem z modelu MRAP-ATV Pandy. Zachciało mi się dodatkowych reflektorów (Bronco) i nie wiedziałem, że znam tyle brzydkich wyrazów Kolejnych z pewnością nauczę się podczas okablowywania tego cuda.

IMG_7184_zpsbkpp4zw1.jpg

IMG_7185_zpsja7zjc4h.jpg

IMG_7186_zpsq73evzpc.jpg

IMG_7187_zpswpiom5ra.jpg

IMG_7188_zps4zwcqte4.jpg

IMG_7190_zpsmzk3haez.jpg

IMG_7191_zpsat3o5wio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomaluj sam tłumik na srebrno, reszta w kolorze kamo i lekko zardzewiała. mogli przecież wymienić tylko jedną część wydechu, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mnie zachęcałeś do odważniejszego brudzenia modeli, a tutaj sam jakoś tak skromnie... Model aż się prosi, duże, płaskie powierzchnie... Pomijam maskę, bo tam faktycznie fafkulec wyszedł, ale w niektórych miejscach brakuje zacieków - np. pod zamkami zewnętrznych skrzyń na szpeje nad tylnymi kołami.

 

Nie podobają mi się obicia na krawędziach przednich błotników. Już gdzieś kiedyś pisałem - farba CARC Middlestone była trwała jak cholera. Zresztą pooglądaj zdjęcia tych MRAPów. Głównie zacieki, plamy mokre i tłuste, przebarwienia, okopcenia. Obić brak.

 

Przemaluj te okrągłe reflektorki na zielono. Będzie i ciekawiej, i bardziej zgodnie z rzeczywistością.

 

Ogólnie - bardzo dobry model się szykuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulik

Farba to Pactra A118

Reflektory kupiłem w Hobby&Easy- sztuk w pudełku jest 24, więc można poćwiczyć zakładając straty. Trzeba odciąć reflektor od bocznych mocowań i przełożyć go o 90 stopni. Dodatkowo wypadałoby odciąć go od podstawy. W sumie 3 chirurgiczne cięcia+ oszlifowanie, a później próba zespolenia tego w prawidłową całość

Kubisz

Namawiałem, ale przy tym modelu nie chcę szaleć z brudem.

Obicia z błotnika zlikwiduję, na drugim ich już nie robiłem. Plamy i zacieki są, ale nie chciałem przegiąć i na zdjęciach może też tego nie widać. Pojadę jeszcze raz punktowo sido i coś tam domaluję.

Reflektory będą zielone

Spiton

Koła - felgi dostały washa, a całość będzie brudzona pigmentami wraz z karoserią na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.