Skocz do zawartości

TS-11 Iskra 1:72 - nowy model z plastiku


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno się sypną kalki, do iskier, skoro mamy taki zacny model. A ja przypominam projektantom kalek o pięknym malowaniu prototypu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się sypną kalki, do iskier, skoro mamy taki zacny model. A ja przypominam projektantom kalek o pięknym malowaniu prototypu !

 

Właśnie sobie czytam o Iskrach i prototypy i pierwsze serie miały inne wyposażenie kabin, fotele, inne anteny, belki podskrzydłowe, czy wreszcie silnik. Jak na razie AH robi najbardziej rozpowszechnioną wersją DF, różniącą się od tego fajnego prototypu pewnie setką szczegółów. Budowa trzeciego prototypu może być wyzwaniem, o ile ktoś chce to zrobić dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy kalkomanii do TS-11 Iskra:

Zestaw 1 - Jednostki bojowe

Zestaw 2 - Jednostki szkolne i pomocnicze

Zestaw 3 - Jednostki Marynarki Wojennej

 

Także jest w czym wybierać i każdy coś dla siebie znajdzie.

Brak jest kalkomanii do prototypów i innych ciekawostek (np. fabryczna Iskra wystawiona w Fairford) ale myślę to temat dla zapaleńców, którzy sami sobie z tym jakoś poradzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

letalin, masz racje co do tego prototypu, ale przecież te popraweczki to sobie zrobię we własnym zakresie, bez problemu.

Teraz czekam na EXPERTA. I mam nadzieje, ze będzie przed gwiazdką !!

I mam pytanie do producenta. Czy w ekspercie naprawde będa blachy i maski ?? Pytam, bo blachy sa znakomite !! I jeśli faktycznie za 56 PLN dostaniemy model z takimi blachami i maskami, to bedzie super !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeca już to napisali na stronie modelu i nawet pokazali zawartość na obrazkach:

http://www.armahobby.pl/ts-11-iskra-bis-df-expert-set-1-72.html

Nie ma tylko podglądu kalkomanii. Widać jeszcze nad tym pracują.

 

No to lipa, bo blachy z hamulcami w EXPERCIE nie ma ,-(((((((

To znaczy i tak się ciesze ,_))) I nie narzekam ,_)) O ile mozna bedzie dokupic blache z hamulcami osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę różnych dodatków można kupić osobno:

Silnik - 28zł

Blaszka 1 - 20zł

Blaszka 2 - 20zł

Fotele - 20zł

Koła główne - 16zł

 

Moim zdaniem ceny spore jak na takie drobiazgi.

 

Wygląda na to, że w zestawie de lux wychodzą te dodatki w sumie taniej. Jeden expert i jeden de lux przyleci do mnie jak tylko będzie to możliwe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie jest nieco bogatszy zestaw blach Parta TS-11 Exterior z hamulcami aero. Tylko jak się on będzie miał do nowej Iskry pozostaje lekką niewiadomą.

 

@RAV. Kraty na wloty są w zasadzie nieodzownym elementem Iskry. Za to komorę podwozia w plastiku zapewne jakąś masz i tylko ją zdetalujesz. Zrobienie własnych krat to jednak większe wyzwanie. Owszem trochę szkoda, że nie wszystko na raz, ale dwojga wolę tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, nie zauważyłem braku silnika... W takim razie deluxe wypada trochę mniej korzystnie niż myślałem.

Na zawartość nosa raczej nie liczyłbym w najbliższym czasie. Było trochę różnic w wyposażeniu poszczególnych egzemplarzy, czy choćby 2 typy działek. Ciężko byłoby to pogodzić w jednym uniwersalnym zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraty na wloty są w zasadzie nieodzownym elementem Iskry. Za to komorę podwozia w plastiku zapewne jakąś masz i tylko ją zdetalujesz. Zrobienie własnych krat to jednak większe wyzwanie.

Otóż to. Mnie wnętrza mniej interesują, więc w zasadzie wystarczyłby mi zestaw Junior + exterior (56 zł), ale wtedy zostanę bez krat. Żeby je mieć, muszę dorzucić 20 zł, przy czym dostaję mnóstwo "niepotrzebnych" elementów. Na razie więc zamówię Deluxe (jak szaleć, to szaleć), a potem się zobaczy.

W Juniorze, zostaniesz tez bez Otwartych klap, które sa pieknym detalem. Ja pozostane przy EXPERCIE i dodatkowej blaszce ,_))).

Zdecydowanie należy panów z A H pochwalić za fajnie zaprojektowany model i fajne dodatki. Tez nie mogę sie doczekać.

Dawno nic nie lepiłem ale taka iskierkę, skleje na bank ! ,_))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.