Jump to content

Horten Ho-229 1:72 Revell, Ja sem Netoperek!


kermit zaba
 Share

Recommended Posts

Powitać!

Dzięki niespodziewanej niespodziance od Kolegów Modelarzy, w Koszęcinie wpadł w moje ręce kolejny wynalazek Nazistów - Horten IX. Jego nietuzinkowej sylwetki nie trzeba specjalnie reklamować, od razu wziąłem się za montaż. Jest to wcześniejszy z dwóch wypustów Revella z paskudnymi kalkami i jeszcze gorszym zielonym tworzywem. Znając Kolegów, wybór był złośliwie nieprzypadkowy ( ), za to idealnie trafiony tematycznie ( ).

Więcej obrazków z powstawaniu tego wynalazku można znaleźć TUTAJ.

 

DSCF9608.JPG

 

DSCF9609.JPG

 

DSCF9611.JPG

 

DSCF9612.JPG

 

DSCF9613.JPG

 

DSCF9614.JPG

 

DSCF9615.JPG

 

DSCF9619.JPG

 

DSCF9620.JPG

 

DSCF9621.JPG

 

DSCF9622.JPG

 

DSCF9623.JPG

 

DSCF9624.JPG

 

DSCF9625.JPG

 

DSCF9627.JPG

 

Dziękuję za uwagę!

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ciekawe skrzydełko, zawsze mnie zastanawiało jak to WIELKIE koło mieściło się w kadłubie.

 

Dodam, że ja jako zwolennik ładnie polakierowanych samolotów i nie tylko wprost z fabryki nie mam nic przeciw takiej wersji modelu.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ładny model. Nic mu zarzucić nie mogę. Kalki z numerem 23 mogłyby nie mieć przesunięcia kolorów, ale to drobiazg.

Czy swastyka była zaproponowana przez revella w tym miejscu?

 

PiterATS dzięki za przekrój. Też się zastanawiałem jak się takie koło mieści.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawy i całkiem schludnie wykonany model. Jedyne do czego można się przyczepić to wash, który w kilku miejscach nie osiadł jak należy. Poza tym jest fajnie

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

Panowie, dzięki wielkie za dobre słowo. Przy poniedziałku to dość istotne.

Solo, nie jestem fanem mocno wyeksploatowanych maszyn, tym bardziej, że historia, nawet od czapy nie pozwala temu wynalazkowi być styranym. Inna sprawa, że nie potrafię dobrze odwzorować syfu, więc po co psuć?

KRL, PiterATS mnie ciekawi skąd pomysł na taki układ podwozia. Jedyne co mi konstruktorski nos podpowiada to odpowiednie wyważenie i uzyskanie odpowiedniego kąta natarcia do startu. Niby można było zastosować długą goleń i mniejsze koło, ale może wtedy rozkład mas byłby mniej korzystny?

kwiatektatek, kalki niestety nie są zbyt udane w tym modelu. ten numer jakoś można znieść, ale trójkątne oznaczenia przy wlewach odpychają... Revell jako niemiecka firma w ogóle nie proponuje swastyk. Na jednej z grafik znalazłem takie jej usadowienie w połączeniu z pasami na ogonie i tak już zostało. Egzemplarz zdobyty przez Amerykanów miał chyba dwie mniejsze swastyki po bokach grzbietu

kornik_69, fakt, wash nie zawsze ładnie się osadził, możliwe, że po szpacholwaniu/szlifowaniu linie się spłyciły. Najładniejszy efekt washa moim zdaniem daje linia po preshadingu na tyle głęboka, że zostaje ciemna po mimo kolejnych warstw lakieru. Tak właśnie powstały "krechy" na ostatniej Jaskółce.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Kermit zaba, jeśli idzie o ten samolot to przeczytałem kilka opracowań na jego temat i natknąłem się w jednej z nich na wzmiankę, że wielkość przedniego koła została dobrana z przymusu, a nie z wyliczeń projektowych. Okazało się, że po prostu nie było możliwości wstawienia trochę mniejszego koła, takiego, jak zakładał projekt. W związku z tym poratowano się kołkami ogonowymi z samolotów bombowych. Jeśli dobrze kojarzę, to zastosowano tutaj kółka ogonowe z He-177. Czy to prawda, nie podejmuję się ceny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.